Sagem myX6-2: elita v jiném balení (první pohled)

Nelíbí se vám větší rozměry a trochu výstřední design Sagemu myX-8? Pak je pro vás model myX6-2 tou pravou volbou. Má stejně kvalitní výbavu, ale je menší a s designem neexperimentuje. Článek doplňují živé fotografie z CeBITu, kde jsme si prohlédli i další nové modely Sagemu.
Sagem myX6-2: elita v jiném balení (první pohled)

Na letošním CeBITu neměl Sagem příliš horkých novinek. Většina vystavovaných telefonů, včetně elitního modelu myX-8, byla představena již dříve. Nejvíce obletovaným se proto stal zcela nový telefon myX6-2. Na první pohled nenápadný mobil v sobě skrývá bohatou výbavu zahrnující megapixelový fotoaparát, Bluetooth, přehrávač multimediálních souborů nebo slot pro paměťové karty miniSD. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Také u stánku Sagemu byla pěkná tlačenice

Ačkoliv to podle číselného značení výrobce není příliš patrné, Sagem myX6-2 je následovníkem modelu myX-7, který můžete běžně zakoupit i v České republice. Funkčně však vychází z nového špičkového modelu myX-8. Rozměry 110 × 47 × 19 mm a hmotnost 104 g napovídají, že jde o středně velký a středně těžký telefon. Telefon je triální a bude tedy fungovat ve všech sítích fungujících na standardu GSM.

Výbava pro náročné

Ke kvalitnímu telefonu dnes neodmyslitelně patří i kvalitní displej. Toho si všimli i v Sagemu, a proto dostal myX6-2 do vínku aktivní displej s technologií TFT. Na ploše s pracovním rozlišením 176 × 220 bodů je schopen zobrazit až 262 tisíc barev. Ačkoliv kvalit špičkového displeje modelu myX-8 s rozlišením 320 × 240 bodů nedosahuje, oproti běžné konkurenci může mít navrch.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě kvalitního displeje nemůže chybět ani integrovaný fotoaparát. Model myX6-2 je vybaven snímacím čipem s rozlišením 1,3 megapixelu. K tomu Sagem přidává osminásobný digitální zoom a světelnou diodu pro zlepšení kvality snímku za zhoršených světelných podmínek. Pro úpravu fotografií přímo v telefonu je předinstalován speciální editor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aby mohly být fotografie řádně uchovány, je zapotřebí i dostatečné paměti. Kromě vnitřních deseti megabajtů je možné kapacitu úložného prostoru rozšířit paměťovými kartami typu miniSD. Kromě fotografií lze pořizovat i krátké videosekvence. Mimo fotoaparátu pak může mobil posloužit třeba jako hudební přehrávač díky integrované podpoře několika hudebních formátů přímo v telefonu. Stejně jako u Sagemu myX-8 můžete přehrávat také videosoubory.

Ani dat se nebojí

Na podporu datových přenosů se nezapomnělo. Při komunikaci s počítačem popř. jiným mobilním zařízením využijete jak infračervený přenos, tak i bezdrátový Bluetooth. Pro data na větší vzdálenosti se jistě bude hodit GPRS třídy 10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sagem myX6-2 je prezentován jako multimediální telefon střední třídy a i jeho funkční základna o tomto vypovídá. Na prodejní pulty by se měl telefon dostat ve druhém čtvrtletí, konkrétně na začátku měsíce dubna, letošního roku. Předběžná cena zatím nebyla stanovena. Uvidíme tedy, jak si Sagem cenově povede ve srovnání s konkurencí, kterou mu budou dělat takové telefony, jako Siemens CX75 a Alcatel OT S853.

Ve zkratce

rozměry: 110 × 47 × 19 mm
hmotnost: 104 g
sítě: 900/1 800/1 900 MHz

displej: TFT, 262 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 bodů

udávaná pohotovostní doba: až 350 h
udávaná doba hovoru: až 240 min

baterie: typ Li-Ion, kapacita 760 mAh

fotoaparát: 1,3 Mpx, 8 × digitální zoom, blesk

paměť: 10 MB + možnost rozšíření paměťovými kartami typu miniSD

komunikace: GPRS třídy 10, IrDA, Bluetooth

další funkce: 64 hlasé polyfonní melodie, WAP 2.0, hudební přehrávač (formáty MP3, AAC, AAC+), diktafon, T9, přehrávač videa, MMS, funkce pro organizování času

barevné varianty: modrostříbrná, šedostříbrná


Kromě Sagemu myX6-2 byly na veletrhu k vidění i další novinky. O modelech myC3-2, myX1-2 a myX2-2 jsme se už na MobilManii zmiňovali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přehled všech modelů •  Sagem myX1-2 • Sagem myX2-2

Už dříve byly také představeny následující telefony:

Sagem myZ-3

Duální telefon střední třídy s dnes stále populárnější vysouvací konstrukcí. Vyznačuje se barevným displejem s pětašedesáti tisíci barvami a kvalitními datovými funkcemi, mezi nimiž nechybí infračervený port, podpora GPRS nebo WAP 2.0. Mobil je bohužel velmi tlustý.

Klepněte pro větší obrázek

Sagem myC5-2

Další z modelů střední třídy. Véčková konstrukce tentokrát přináší atraktivní design doplněný o kvalitní, ale jednoduché ovládání. Sagem myC5-2 nijak nevybočuje ze zaběhlých kolejí firmy a přináší standardní vybavení, jaké najdeme u většiny podobných modelů.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sagem myC2-2

Jednoduchý model patří spíše do nižší třídy. Zajímavostí je průhledný kryt, díky němuž je displej přístupný jak v otevřeném, tak i uzavřeném stavu. Na trhu se bude snažit prosadit především díky véčkové konstrukci a menším rozměrům. Velice důležitým faktorem bude v tomto případě i jeho cena.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sagem myX3-2

Sagem myX3-2 je dalším z řady jednoduchých modelů nižší třídy. A právě na jednoduchost při používání bude Sagem sázet nejvíce. Kromě klasické konstrukce nabídne myX3-2 také datové přenosy pomocí technologie GPRS nebo možnost stažení nejrůznějších doplňků.

  Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (8) Další článek: Nokia 7710: konec prodeje po několika hodinách (nebude ani 6680)

Témata článku: Sagem, Ostatní, Sagem myX6-2, Siemens CX75, Pohled, Elita, Eli, První pohled, Balení, Standardní vybavení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46