Samsung a jeho tři nenápadné novinky

Samsung připravuje dvě hudební novinky a jeden stylový slider. Výbava bude průměrná, design známý a cena snad příznivá.

V nizozemském Nieuwegeinu proběhla v uplynulých dnech výstava, na které největší korejský výrobce poodhalil tři připravované novinky. Jedná se o dva lowendové hudební telefony ze série M, které designově vycházejí z hudebního top modelu Beat DJ, a dále vysouvák, jenž se vzhledově nechal inspirovat současnou vlajkovou lodí Samsungem Ultra Touch.

Samsung S5200: levnější Ultra Touch bez dotyku

Na rozdíl od modelu Ultra Touch nebude mít stylový slider S5200 dotykový displej, tím pádem se uvnitř telefonu nesetkáme ani s prostředím TouchWiz. Design se nese opět v duchu tmavého zbroušeného povrchu s výraznými barevnými (v tomto případě červenými) akcenty po obvodu.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung S5200 (zdroj: gsmhelpdesk.nl)

S5200 bude typickým představitelem střední třídy s 3Mpx fotoaparátem a MP3 přehrávačem. O přítomnosti FM rádia stručná specifikace nehovoří, dá se však předpokládat, že nebude ve výbavě chybět. Vysouvák s rozměry 106 × 45 × 15,4 mm ponese aktivná barevný displej o úhlopříčce 2,1 palce. Konektivitu zajistí Bluetooth nebo USB, obojí verze 2.0.

Samsung M2310: levné hudební véčko

Hudební mobily nepatřily ještě donedávna k úplně nejlevnějším přístrojům, jejich cena odpovídala telefonům střední třídy. Samsung chce ale tento trend změnit a zpřístupnit telefon s dedikovanými hudebními tlačítky každému. Při návrhu véčka M2310 vycházel s designu vlastního krále hudby Beat DJ. Telefon má tak spodní část ukončenou vroubkovaným půlkruhem, v jehož středu se ukrývá ovládací tlačítko přehrávače. Také barvy (modrá, stříbrná) korespondují s designem celé současné hudební řady M.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung M2310 (zdroj: gsmhelpdesk.nl)

Výbavou se Samsung M2310 zařadí k nejnižším lowendům. Hudební přehrávač doplní pouze VGA fotoaparát. Potěší osazený QVGA displej s úhlopříčkou 2“, vnitřní displej zobrazí 262 tisíc, vnější 65 tisíc barev. Rozměry véčka budou činit 93 × 45 × 17,6 mm, výrobce tentokrát uvádí i hmotnost 84 g. Spojení s počítačem proběhne pomocí USB 2.0 nebo Bluetooth 2.1. Samsung M2310 by se měl objevit zejména v předplacených sadách operátorů.

Samsung M2510: hudba v těle slideru

Obdobou předchozí novinky je hudební Samsung M2510, pouze vyměnil véčkovou konstrukci za výsuvnou. Ostatní parametry zůstávají nezměněny, včetně VGA fotoaparátu. Lehce se liší pouze rozměry 97 × 46 × 16. Podle specifikací by měl model M2510 navíc nabídnout FM rádio.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung M2510 (zdroj: gsmhelpdesk.nl)

Dostupnost uvedených novinek v tuto chvíli není známa, stejně to platí o ceně. Protože jde ale o převážně lowendové modely, mohla by se pohybovat mezi dvěma a třemi tisíci za hudební telefony, stylový slide tipujeme na čtyři až pět tisíc.

Váš názor Další článek: Google začne fotit Prahu pro Street View

Témata článku: Samsung, Samsung M2310, Samsung M2510, Samsung S5200, Typický představitel, Nov, Nen, Vnitřní displej, Novinky, Nejlevnější přístroj, Samsun, Sam, Nena