Samsung C200: ještě elegantnější a stále levný (test)

Samsung C200 je telefon klasické koncepce, který vychází z povedeného modelu X100, nabízeného za lákavě nízkou cenu. Má elegantní, štíhlé tělo, kvalitní displej a špičkové vyzvánění. Funkcemi příliš nehýří, ale nabídne bohatý adresář a pohodlnou práci se zprávami. A co je nejlepší, skvělá cena zůstává zachována.
Samsung C200: ještě elegantnější a stále levný (test)

Jihokorejský výrobce mobilních telefonů Samsung je v našich krajích svými produkty již dostatečně známý, přestože se s jeho telefony nesetkáváme v nabídkách mobilních operátorů stejně dlouho, jako s přístroji jeho konkurentů. Přesto však již stačil dokázat, že umí vyrobit nejen drahé a luxusní mobily, ale také levné a přitom dostatečně zajímavé přístroje pro běžnější uživatele. A přestože je v našem podvědomí Samsung spojován především s telefony s rozvírací konstrukcí, u levnějších modelů se můžeme setkat s telefony klasické koncepce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung C200

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Takovým byl také model Samsung X100, který byl prvním skutečně levným Samsungem u nás. I přes jeho nízkou cenu se však jednalo o poměrně povedený telefon, jehož nabídka nadstandardních funkcí převyšovala běžné zvyklosti své cenové třídy. Model X100 navíc zaujal svým elegantním designem a kompaktními rozměry. Není proto divu, že byl poměrně oblíbený.

Klepněte pro větší obrázek 

Klíčové parametry

  • kompaktní rozměry a velmi nízká hmotnost
  • displej s podporou 65 tisíc barev
  • čtyřicetihlasé vyzvánění 
  • adresář na 1000 záznamů
  • Java, wap, GPRS třídy 10

Hlavní nedostatky

  • pasivní a poměrně malý displej
  • středové tlačítko nepotvrzuje volbu
  • slovník T9 nelze trvale vypnout


Mladší a hezčí dvojčátko

Když vybalíte nejnovější Samsung C200 z krabice, zřejmě vás dost překvapí vnější podobnost tohoto modelu se starším kouskem X100. A přesto nejsou oba mobily úplně stejné. Novinka je, ač to a první pohled není příliš patrné, téměř o centimetr kratší a o několik milimetrů užší. Co do štíhlosti, zůstaly oba modely stejné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Starší Samsung X100

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Novinka Samsung C200

Klávesy obou telefonů jsou téměř identické, pouze pro popis numerických kláves byl zvolen větší a vzhlednější font, což usnadňuje čtení především podsvícené klávesnice v nočním šeru. Podsvícení kláves testované novinky je o poznání rovnoměrnější a je provedeno dobře sytou modrou barvou. Funkčního střed čtyřsměrového kurzorového tlačítka již není kulatý, ale je stylizován do podoby trojúhelníku se zaobleným hranami. Bohužel funkci středové klávesy stále nelze měnit a tak i nadále slouží pouze pro rychlý vstup do prostředí wapového prohlížeče. Dvojice funkčních softwarových kláves stejně jako korekční klávesa a tlačítka pro příjem a zavěšení hovoru zůstávají stále stejné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vzhledem k rozměrům telefonu jsou tlačítka poměrně malá, přesto se dobře ovládají • střed navigační klávesy bohužel nepotvrzuje  

Okolí displeje je nyní opticky odděleno od zbytku přední části mobilu modrým rámečkem, který však v rámci celkového vizuálního dojmu působí mírně nevyváženě. Kolébkové tlačítko na levém boku přístroje je daleko více vystouplé nad okolní povrch než dříve a tudíž se "naslepo", například při hovoru lépe nahmátne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porovnání rozměrů • rámeček opticky zvětšuje displej • kolébkové tlačítko na levém boku

Zadní stěna telefonu se změnila poměrně hodně. Tlačítko aretace baterie je vyrobeno ze stejného plastu, jako celý zadní kryt. Ze zadní stěny zmizel konektor pro připojení externí antény a také vyzváněcí reproduktor s perforací, nyní již zvoní pouze přední reproduktor. Naopak přibylo velmi moderní očko určené pro upevnění poutka pro snadné zavěšení telefonu na krk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nezbytné poutko pro uchycení šňůrky • baterie je součástí zadního krytu

Skvěle jsou provedeny ucpávky systémového konektoru na spodní hraně přístroje a konektoru pro připojení osobní handsfree sady na pravém boku. Pryč již jsou věčně se ztrácející pryžové ucpávky, které byly nahrazeny plastovými krytkami. Ty jsou nadto pevně připojeny k tělu telefonu, takže je zaručeně budete mít na svém místě i po delším používání telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krytku systémového konektoru a handsfree neztratíte

Použitý akumulátor je stejný jako u staršího modelu X100, navzájem se oba liší pouze mírně odlišným tvarováním plastové skořepiny zadního krytu, jehož je součástí. Akumulátor je typu Li-Ion a disponuje kapacitou 900 mAh. Podle výrobce vydrží telefon na plně nabitý akumulátor okolo osmi dnů pohotovostního režimu, my jsme se v průběhu testování pohybovali okolo čtyř až pěti dnů.


V druhé kapitole se zaměříme na displej telefonu a porozhlédneme se po nabídce. Prozkoumáme funkce pro telefonování a tvorbu zpráv. 

Témata článku: Samsung, Recenze, Samsung C200, Samsung X100, Test, Nejčastější využití, Elegant, Nejnovější samsung, Sam, Použitý akumulátor, Černý bílý, Velký pokrok, Dlouhá textovka


Určitě si přečtěte