Samsung D780 DuoS: značkový DualSIM podruhé

Dvě SIM stále na příjmu, značková kvalita a nově i klasická konstrukce. To vše přinese druhý Samsung s přídomkem DuoS.

Podle mnoha ohlasů na několik našich článků o technologii DualSIM ve spojení se značkovou kvalitou Samsung si myslím, že by vás mohlo zajímat i toto. Korejský gigant je prvním z velkých výrobců, který se do tohoto odvětví pustil a než si všimnou (a stihnou zareagovat) další, nehodlá usnout na vavřínech. K prvnímu DuoSu, vysouvacímu modelu D880, tak přibyl telefon klasické konstrukce Samsung D780 DuoS. Je to tedy druhý představený Samsung, který udrží dvě SIMkarty současně na příjmu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jediné tři fotografie novinky ukořistili kolegové z webu GSMarena.com

Označení novinky je malým překvapením, protože podle dříve uniknuvších informací se měl jmenovat Samsung P240 DuoS. Jiné jsou i technické parametry přístroje. Původně mělo jít o málo vybavenou alternativu k D880, ale podle představených údajů bude výbava slabší jen v několika málo bodech. Oproti D880 ve výbavě chybí EDGE a fotoaparát dostane o megapixel méně (tedy 2Mpx) a bude bez autofocusu. Hlavním rozhodovacím kritériem tedy bude konstrukce (klasická vs. vysouvací) a samozřejmě cena. Těšit se můžeme na kvalitní QVGA displej a funkce pro přehrávání hudby včetně rádia a Bluetooth A2DP. Nebudu se pouštět do dalšího vypisování technických údajů, ty si můžete prohlédnout níže v boxíku. Také odkáži na srovnání veškerých dosud známých parametrů se starším DuoSem D880.

Samsung D780 DuoS
Klepněte pro větší obrázekDruhý model Samsungu s podporou dvou SIM karet zároveň přináší klasickou konstrukci a průměrnou výbavu v podobě podpory GPRS, QVGA displeje a dvoumegapixelového fotoaparátu.rozměry a hmotnost: 115 × 50 × 16 mm
displej: 2,1'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP)
paměť: ?, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 1200 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200), video
60 %
(255. místo z 843)
katalog
cena: ještě se neprodává

Samsung D780 DuoS bude pro začátek dostupný v jediném barevném provedení – kombinaci černé a stříbrné si můžete prohlédnout na jediných třech vydaných fotografiích. Prodávat se začne už v květnu v Rusku, krátce na to postupně v jihovýchodní Asii, Evropě a na středním východě.

Diskuze (7) Další článek: Dvakrát rychlejší EDGE už na podzim

Témata článku: Samsung, Samsung D780, Samsun, Sam, Známý parametr, Korejský gigant, Duo