Samsung D880 DuoS: dvojí překvapení uvnitř

Díky duálním telefonům pro dvě SIM u sebe nemusíte mít dva mobily. Takový je i nový Samsung, bude k dostání i u nás?

V poslední době se hodně rozmáhají telefony, které jsou schopné používat dvě SIM karty najednou. Přístroje ale většinou pochází z Číny, konstrukční i výrobní kvalita je nevalná. První z velkých značek, která se do této oblasti pouští, je Samsung.

Při prvním pohledu mě napadlo, že Samsungu snad došly nápady. Model D880 vzhledově nepřináší nic nového. Jeho hlavní konstrukční prvek spočívá ve vysouvacím krytu, jak už jsme zvyklí z mnoha předešlých modelů, jako je například D900(i). Jedinou větší změnou je pouze povrch zadní části, která prošla v poslední době tolik oblíbenou soft-touch úpravou. Na první pohled vypadá jako imitace kůže. Na typické uspořádání kláves a design jsme u Samsungu už zvyklí, novinka doznala změn jen v nenápadných detailech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Použití dvou SIM karet není nic až tak převratného a Samsung samozřejmě není první, kdo s tímto nápadem přišel. Většina telefonů s podporou dvou SIM ale neumožňuje příjem signálu na obě karty zároveň, takže je nutné mezi nimi přepínat, což vyjde téměř nastejno, jako kdyby je uživatel ručně přehazoval. Možnost paralelního příjmu je tak vítanou novinkou. Při psaní zpráv, volání a připojení vždy zadáte, kterou SIM chcete použít. Naopak pokud Vám někdo volá, můžete nechat vyzváněním rozlišit, na které číslo hovor přichází. To se hodí například, pokud chcete rozlišit hovory osobní a hovory na služební číslo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přístup ke kontaktům na jednotlivých SIM kartách v návodu popsán není, počítá se s použitím telefonního seznamu v telefonu, který je vícepoložkový, s dalšími možnostmi rozlišení osob. Kromě již zmíněného používání dvou SIM najednou nepřináší Samsung D880 DuoS žádné funkce, se kterými bychom u nového telefonu nepočítali. Za zmínku ještě stojí MP3 přehrávač a FM rádio. V telefonu je k dispozici 64 MB vestavěné paměti, rozšíření je možné kartami microSD.

Žádný z českých internetových obchodů zatím tento duální Samsung nenabízí, nezmiňují jej ani oficiální stránky českého zastoupení. Proto zůstává otázkou, zda se k nám tento model hlášený už na přelom roku 2007/2008 vůbec dostane. Zájemce by si určitě našel hlavně mezi lidmi využívajícími více operátorů, kterým by tak odpadlo úmorné sundávání zadního krytu a vyměňování SIM karet.

Samsung D880 DuoS ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 104 × 51 × 18,9 mm, 116 g
  • sítě a data: GSM (900/1 800/1 900 MHz), GPRS a EDGE třídy 10
  • displej: barevný TFT, 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,3 "
  • paměť: vnitřní 64 MB, slot pro microSD
  • konektivita: USB 2.0
  • vyzvánění: polyfonní 64 hlasů, vibrace
  • funkce: SMS, MMS, e-mail, Java MIDP 2.0, WAP 2.0
  • fotoaparát: 3 Mpx, automatické ostření
  • další vybavení: FM rádio, MP3 přehrávač
  • baterie a výdrž: 1 200 mAh, až 240 hodin v pohotovosti
Diskuze (26) Další článek: Soutěžte s t-zones a mobilní hrou Assassin's Creed

Témata článku: Samsung, Samsung D880, Samsun, Vysouvací kryt, Konstrukční prvek, Sam, Pře, Duo, Překvapení