Samsung Galaxy A8+ (2018) unikl na hands-on videu. Nyní už víme úplně vše

Vypadá to, že se představení Samsungů řady Galaxy A (2018) nezadržitelně blíží. Úniky informací z posledních dní vygradovaly „hands-on“ videem Galaxy A8+ (2018) z Bangladéše, díky kterému o telefonu víme téměř vše. A to včetně finálních specifikací, které jsou uveřejněny na konci videa. Představení nových „áček“ se přitom očekává až na přelomu roku, resp. začátkem ledna.

Samsung Galaxy A8+ (2018) bude větší z nově připravované dvojice smartphonů. Telefon bude vyroben z kovu, který bude z přední a zadní strany obložen 2,5D, resp. 3D, sklem. Rozměry telefonu budou činit 160 × 76 × 8,3 mm, hmotnost je zatím ještě neznámá. Na čelní straně bude umístěn bezrámečkový Infinity displej s úhlopříčkou šesti palců a maximálním rozlišení FHD+ (2 220 × 1 080 pix). Displej se bude oproti letošním „es osmičkám“ lišit tím, že nebude po stranách zahnutý ale „obyčejně“ rovný. Nad ním má být umístěna drobná notifikační dioda.

Nad displejem bude dále umístěn duální fotoaparát v kombinaci 16Mpix snímače s fixním ostřením (F1.9) a 8Mpix automaticky ostřící kamerky (F1.9). Zadní snímač s rozlišením 16 Mpix (F1.7) podporuje autofocus (PDAF) a optickou stabilizaci obrazu, přímo pod ním se ještě našlo místo pro čtečku otisků prstů. Na spodní hraně telefonu je nechybí konektor USB-C a sluchátkový jack, celé tělo pak disponuje odolností IP68.

A nakonec se pojďme podívat do útrob. Telefon poběží na osmijádrovém Exynosu 7885 v konfiguraci 2 × 2,2GHz a 6 × 1,6 Ghz a bude mít 6GB operační paměť. Interní úložiště je 64GB, můžete jej dále rozšířit microSD kartami o dalších 256 GB. Kapacita nevyměnitelné baterie má být 3 500 mAh.

Hands-on video nepředstaveného Samsungu Galaxy A8+ (2018):

Diskuze (16) Další článek: Český chatovací robot uspěl na soutěži v Las Vegas

Témata článku: Samsung, IP68, Galaxy, Střední třída, USB-C, 3,5mm jack, Spekulace, Bixby, AMOLED, Duální fotoaparát, Operační paměť, Bezrámečkový displej, Zvýšená odolnost, Únik, Duální selfie, Samsung Galaxy A8+ (2018), Celé tělo, Fixní ostření, Spodní hrana, GAL, Hands-on video, Zadní snímač, Sam, Bangladéš, Čelní strana


Určitě si přečtěte