Samsung Galaxy S III má být čtyřjádro s HD displejem

Strhující výbava, pokud se ovšem spekulace potvrdí. Tu by mohl mít nový Galaxy S III, který má Samsung představit na veletrhu v Barceloně.
Samsung Galaxy S III má být čtyřjádro s HD displejem

Zatímco na výsluní zájmu se v současnosti vyhřívá Samsung Galaxy S II, jeho korejský výrobce už nyní pracuje na nástupnickém telefonu, který hranice mobilní výbavy posune zase o kus dál. Třetí generace Galaxy S má být představena na Světovém mobilním kongresu v Barceloně a obsahovat by měla mimo jiné čtyřjádrový procesor nebo HD displej. Tvrdí to alespoň produktový špion z fóra World of 4chan, který měl být svědkem krátké prezentace Galaxy S III pro manažery Samsungu.

Asi nikoho nepřekvapí, že Samsung pro svůj vlajkový model Galaxy S III počítá s nejčerstvější verzí Androidu, toho času půjde už o sjednocený Ice Cream Sandwich, společný telefonům i tabletům. Výrobce jej pravděpodobně opatří vlastní nástavbou TouchWiz páté generace, která však základní prostředí nového Androidu nemá pozměnit tolik jako u současných verzí. Jelikož nová verze Androidu nebude vyžadovat tlačítka mimo vlastní plochu displeje, zřejmě z telefonu zmizí veškeré systémové klávesy.

Opravdu čtyřjádro?

Co se týče konstrukce telefonu, má jít o dotykový monoblok s velkým 4,65" displejem na přední straně. Záda a boky telefonu mají být zpracovány ze skla a kovu, přičemž celková tloušťka zařízení nemá přesáhnout 9 mm. Co se týče displeje, špion hovoří o dotykovém panelu s technologií Super AMOLED třetí generace, tedy ještě o něco lepší Super AMOLED Plus. Zarážející je ovšem udávané rozlišení 1 280 × 1 024 bodů, které se vymyká standardu. Pravděpodobněji půjde o matici 1 280 × 800, kterou Samsung používá u tabletů nebo zařízení Galaxy Note.

Příliš věrohodně nezní ani údaj o výkonu procesoru. Ten má být rovnou čtyřjádrový s kmitočtem 2,0 GHz na každém z jader. To by znamenalo revoluci v mobilním výkonu a jen stěží by byl takový potenciál na smartphonu využit. Střízlivější jsou odhady o 2GHz dvoujádrovém procesoru z dílny Samsungu a 1,5 GB operační paměti RAM. Vnitřní uživatelská paměť má mít kapacitu 32 GB a rozšiřitelná má být kartami microSD o dalších 64 GB.

Samsung Galaxy S III má pohánět akumulátor s kapacitou 2 250 mAh. Fotoaparát s rozlišením 10 Mpx dokáže nahrávat Full HD (1 080p) video rychlostí 60 fps. Doplněn bude autofokusem a bleskem. Vedle výše uvedených parametrů z říše snů už pak přítomnost NFC, LTE, Wi-Fi a GPS působí jako zcela běžný set funkcí. I když uvedené informace pocházejí z jediného zdroje a v mnohém se mohou mýlit, přesto nám mohou alespoň naznačit, jakým směrem se bude vývoj mobilních highendů ubírat v příštím roce.

Diskuze (165) Další článek: SanDisk uvedl rychlou 64GB microSD kartu

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, Displeje, HD, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Displej, HD displej, GAL, HD +, Uvedený parametr, HD + displej, Galaxy s, Sam, Celková tloušťka


Určitě si přečtěte