Samsung Galaxy S22 Ultra rozebraný do šroubku. Případné opravy telefonu nebudou nic jednoduchého

  • iFixit do šroubku rozebral Galaxy S22 Ultra
  • Webu se nelíbilo pracné rozebrání telefonu i absence veřejně dostupného manuálu
  • Skóre opravitelnosti? Jen tři body z deseti

Na webu iFixit se objevila detailní rozborka Samsungu Galaxy S22 Ultra, která ukazuje uspořádání vnitřních komponent po odstranění zadního krytu. iFixitu se příliš nelíbí zadní skleněný kryt, který se může při nešetrné manipulaci nalomit. I tentokrát se ukazuje, že odolné sklo Victus+ není až tak odolné, jak by se u poslední generace skla z dílny firmy Corning dalo čekat. K baterii se dostanete až po odmontování cívky pro bezdrátové nabíjení. 

Pohled do útrob telefonu odhalil novou podobu vibračního motorku, který se přesunul na zcela novou pozici. Samsung vsadil na výraznější zpětnou vazbu, aniž by, vzhledem k posledním iPhonům, nějak výrazně zvětšil rozměry motorku. Na videu níže si můžete prohlédnout i novou podobu ultratenké vypařovací komory (tloušťka 0,4 mm). iFixit dodává, že ploch pro rozptyl tepla je u Ultry opravdu hodně, uvnitř telefonu najdeme několik grafitových podložek, potvrdila se přítomnost i nové termální pasty, takže bere Samsung zahřívání čipsetu opravdu vážně.

Možná natolik vážně, že do řady Galaxy S22 integroval i cílené zpomalení grafického čipu a procesoru, o což se stará systémová služba GOS (Game Optimization Service). Po vlně nevole, která byla vyvolána zjištěními, že Samsung cíleně omezuje výkon u 10 tisíc her a aplikací, jihokorejský výrobce přislíbil, že brzy zjedná nápravu. 

Rozborka Samsungu Galaxy S22 Ultra:

Na celém procesu rozebrání telefonu se toho mezigeneračně však příliš nezměnilo. iFixit udělil známku rozebíratelnosti 3/10, takže si budou muset dávat technici při běžných servisních úkonech bedlivý pozor.

Zdroj iFixit

Diskuze (1) Další článek: O chytré hodinky je rekordní zájem. Prodává se jich čím dál víc, lídrem zůstává Apple

Témata článku: Samsung, Galaxy, Komponenty, iFixit, Hardware, Polovodiče, Rozborka, Samsung Galaxy S22 Ultra, Ultra, Šroubek, Corning, Web iFixit, Šroub, Manuál, Rozebrání, Telefon, Sklo, Oprava, IFixitu, Samsun, GOS, Bedlivý pozor