Samsung Galaxy SL: to není ten, na kterého čekáme

Samsung Galaxy S se dočkal faceliftu. Změny jsou ale jen drobné a spíše k horšímu. Nelekejte se, tohle není ten bombastický nástupce.

Samsung jen pár dní před odhalením právoplatného nástupce vlajkové lodi Galaxy S podnikl zvláštní krok. Do distribuce nenápadně rozšířil odvozený model od první generace Galaxy S, který však nepřináší mnoho nového. Základním rozdílem je použití Super Clear LCD displeje na místo ceněného Super AMOLED, vedlejšími změnami jsou potom mírně odlišné rozměry, vyšší kapacita baterie a jiný použitý čipset. Existence „inovovaného“ Samsungu Galaxy SL (i9003) snese srovnání s modely Wave (S8500) a Wave II (S8530). I zde došlo k nahrazení zobrazovače méně progresivní technologií a prodeje telefonu jako svébytného modelu.

Zařazení „slabších“ sourozenců do portfolia na první pohled nedává smysl. Samsung tím však celkem logicky překlenuje mezeru v dodávkách stále nedostatkových Super AMOLED displejů, jejichž implementaci musí nyní soustředit hlavně na nadcházející druhou generaci top smartphonů a tabletů (zatím se o nich hovoří jako o Galaxy S2 a Galaxy Tab 2). Lepším řešením, než neposkytovat předešlý model na některých trzích vůbec, je varianta se Super Clear LCD displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na další změny bychom u novinky Galaxy SL přicházeli jen obtížně. O něco málo větší rozměry a tloušťku (124 × 64 × 10,6 mm Galaxy SL, 122 × 64 × 9,9 mm Galaxy S) pocítíme jen při přímém srovnání obou modelů, alarmující není ani nárůst hmotnosti ze 118 na 131 g. Hlavním důvodem těchto změn je displej a potažmo jeho napájení. Při stejném rozlišení (480 × 800 bodů) a úhlopříčce 4" je totiž k napájení Super LCD displeje třeba více energie než u Super AMOLEDu při srovnatelném zachování výdrže. Kapacita Li-Ion akumulátoru proto narostla z 1 500 na 1 650 mAh. Podle webu GSMarena.com, který již dostal možnost Galaxy SL otestovat, je baterie kompatibilní s původním Galaxy S.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy SL se bude prodávat ve variantě s černými nebo bílými zády

Redaktoři citovaného webu si všimli ještě jednoho detailu, ve kterém se oba topsmartphony liší. Samsung Galaxy SL pracuje s čipsetem Texas Instruments OMAP 3630, zatímco Galaxy S byl osazen výkonným Hummingbirdem z produkce Samsungu. Jádra obou procesorových sad jsou nicméně stejná (1 GHz Cortex A8), takže rozdíly ve výkonu nejsou pozorovány. Při stejné hodnotě RAM 512 MB však novější model ukazuje vyšší hodnoty dostupné pro uživatelské procesy. Samsung Galaxy SL dostal od začátku prodeje operační systém Android 2.2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání Samsungu Galaxy S a Galaxy SL (foto: GSMarena.com)

Všechny další parametry výbavy opsala novinka od Galaxy S, a to včetně kritizované chybějící LED diody u 5Mpx fotoaparátu. Je potřeba si ještě jednou připomenout, že Galaxy SL nemá sloužit jako nová generace ve své třídě, ale jako model, který doplní zásoby pravděpodobně již dále nevyráběného Galaxy S v původní specifikaci. Podle uvedených parametrů rozhodně neexistuje rozumný důvod pro výměnu Galaxy S za Galaxy SL. Rozhodnout ve prospěch novinky může jen nižší prodejní cena. V tuto chvíli však cenovku neznáme, je možné, že Galaxy SL zůstane pouze na trzích Středního Východu a Ruska, kde byl představen.

Diskuze (30) Další článek: Nová vlajková loď HTC: Android a obří displej (první snímky)

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy SL, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (10.1), Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) 32GB Wi-Fi, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0), Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 32GB Wi-Fi, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 8GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 8GB Wi-Fi, Sam, Uvedený parametr, GAL, Kter, Nen, Galaxy s


Určitě si přečtěte