Samsung má svoji N95 s kruhovým ovladačem

Korejci se pochlubili špičkovým hudebním smartphonem. Má HSDPA a konstrukci jako N95, ale o opisování nemůže být řeč.

Hudební telefony jsou mezi uživateli stále oblíbenější a já osobně už si nedokážu představit, že bych s sebou měl kvůli hudbě nosit další samostatné zařízení. Po Walkmanech od Sony Ericssonu a řadě ExpressMusic od Nokie se ho hry naplno zapojuje také Samsung. Tento měsíc hodlají Korejci v Evropě zahájit prodej rovnou třech hudebních telefonů. O módní tyčince, modelu Samsung F210 jsme psali už dříve a Samsung F330 už také známe. Poslední, dosud pečlivě utajovanou a zdaleka nejzajímavější novinkou je Samsung i450.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Už delší dobu známé typy F330 a neotřelá tyčinka F210

Samsung je dostatečně silný vývojář, který by se štítil opisovačských praktik, které jsou běžné typicky v Číně. Jeden odkoukaný prvek však na telefonu přece jenom najdeme, dvojité a oboustranné vysouvání známe snad pouze z Nokie N95. Zde však veškerá podobnost končí. Na vysunuté hudební části nejsou žádná tlačítka jako u finského mobilu, ale jakýsi dotykový půlkruh. U tohoto zcela originálního prvku Korejci slibují nejen atraktivní vzhled, ale i skvělou ergonomii pro ovládání vestavěného hudebního přehrávače. Bude to jakýsi senzorový Jog-Dial, nebo snad něco úplně nového? Zvědavost mnou cloumá a už se těším na první osobní zkušenost.

Klepněte pro větší obrázek
Na oficiálních fotografiích Samsung bohužel šetří a u své i450 nám neukázal ani hlavní klávesnici, která vysune jako u klasického vysouváku

Že to Samsung s hudbou myslí vážně naznačuje přizvání partnera jména ne menšího, než Bang & Olufsen. Ti se postarali o vývoj za kovovou mřížkou schovaných reproduktorů. Nezbytným prvkem hudební výbavy je slot pro paměťovou kartu, u typu i450 je to standardní microSD.

Že půjde o všestranně využitelný telefon naznačuje použití známé platformy Symbian S60 3rd. Jde tedy o smartphone, což Samsung popisuje jako skvělou výhodu pro stahování hudby. Myslí tím pohodlný přístup k paměti telefonu, nebo snad nějaké nadstandardní funkce? Nechejme se překvapit. Zachovány zůstávají také další výhody systému: multitasking a skvělý internetový prohlížeč. Ten je ze strany hardwaru podpořen technologií datových přenosů HSDPA.

Tento bezesporu zajímavý telefon se začne prodávat nejdříve v Itálii, a to ještě v říjnu. Ostatní země budou následovat později. Cena byla určena na 360 euro, což je po přepočtu necelých 10 000.

Samsung i450 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 103 × 48 × 12,8 mm; 97 g
  • sítě a datové přenosy: GSM (900/1800/1900 Mhz), GPRS třídy 10; UMTS (2100 Mhz) HSDPA (3,6 Mb/s)
  • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, aktivní TFT, úhlopříčka 2,1 palce
  • paměť: vnitřní paměť 24 MB, slot na paměťovou kartu microSD
  • fotoaparát: rozlišení 2 Mpx, autofokus, natáčení videa, VGA kamera pro videohovory
  • konektivita: Bluetooth 2.0 s profilem A2DP, USB 2.0
  • multimédia: hudební přehrávač, FM rádio s RDS
  • podpora multimediální formátů: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA
  • další funkce: e-mailový klient, synchronizace s PC, Java MIDP 2.0, čtečka RSS kanálů, organizér
  • výdrž: pohotovostní doba až 300 hod., doba hovoru až 200 min.
  • v prodeji: 4. čtvrtletí 2007
Diskuze (20) Další článek: Zkontrolujte sběrná místa na Mapy.cz

Témata článku: Samsung, Samsung F210, Samsung F330, Přizvání, Sam, Ovladač, Kruhový ovladač, Silný vývoj, Kruh


Určitě si přečtěte