Samsung P520 Armani: ve spojení s módou

Nejen u T-Mobilu si můžete pořídit nový Samsung P520 Armani – stylový telefon s minimalistickými rozměry a dotykovým ovládáním.

Klíčové vlastnosti

 • rozměry: 88 × 55 × 11 mm, 84 g
 • stylový design
 • kvalitní pevná konstrukce
 • půdorysné rozměry shodné s velikostí platební karty
 • dotykový QVGA displej
 • slot na paměťovou kartu microSD
 • 3,2megapixelový fotoaparát s diodovým bleskem
 • natáčení videa v rozlišení 352 × 288 bodů
 • e-mailový klient
 • hudební přehrávač
 • Bluetooth, GPRS, EDGE

Hlavní nedostatky

 • dotykové ovládání je méně pohodlné
 • nepodporuje sítě UMTS
 • fotoaparát nemá autofocus
 • Java aplikace nelze přijmout přes Bluetooth
 • chybí FM rádio
 • vysoká cena

Samsung P520 Armani
Klepněte pro větší obrázekSamsung P520 Armani je odpovědí výrobce na Apple iPhone a LG Prada. Exkluzivní značce Armani odpovídá i design a provedení. Telefon má 3MPx fotoaparát, nicméně bez autofokusu.rozměry a hmotnost: 88 × 55 × 11 mm, 84 g
displej: 2,6'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10
konekt.: jiný, Bluetooth (A2DP)
paměť: 60 MB, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 880 mAh, procesor: 90 MHz
hudba: přehrávač hudby
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video (352 × 288), diodový blesk
64 %
(227. místo z 902)
katalogpreview
cena: 16 880 Kč (koupit)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung P520 Armani 
Není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat, že ovládání přes dotykový displej je dnes v módě a každý výrobce se snaží mít v tomto segmentu nějakého svého „koně“. Samsung nyní přichází s modelem P520 Armani, který si u nás můžete koupit u T-Mobilu (základní cena 13 499 Kč) ale narazíte na něj i v některých internetových obchodech. Jméno tomuto malému telefonu propůjčil slavný italský módní návrhář Giorgio Armani. Je tedy jasné, že se nejedná o nějaký „obyčejný mobil“.
 

Malý a stylový

Novinka od Samsungu sází na minimalistické rozměry. Její tělo se pyšní mírami 88 × 55 × 11 mm a hmotností 84 g. Půdorysné rozměry telefonu jsou přitom stejné jako u platební karty. Poměrně vysoká hmotnost je způsobena použitím hodnotných materiálů – skla, hliníku a nerezové oceli. Díky nim je také telefon příkladně pevný. Nikde nic nezavrže ani při silnějším stisku.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Telefon patří mezi nejmenší na trhu • jeho velikost přesne odpovídá platební kartě
Design telefonu sází na jednoduchost a pravidelné tvary. Telefon je v podstatě plochý kvádr se zaoblenými rohy a hranami. Stylovost je dokreslena také kombinací lesklé a matné hnědé barvy, díky nimž vypadá telefon velmi decentně a exkluzivně.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Na úzkých bocích telefonu se nachází několik tlačítek i slot pro paměťovou kartu 
Boční strany telefonu jsou velmi úzké, přesto na nich najdete několik podstatných prvků. Levá strana hostí dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti, které složí i pro vertikální pohyb v nabídce. Nad ním se pod plastovou krytkou schovává slot pro paměťovou kartu microSD. Krytka je přichycena k tělu telefonu, takže ji neztratíte. U T-Mobilu je paměťová karta o velikosti 1 GB přímo součástí základního balení.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Slot pro paměťovou kartu je chráněn krytkou • pod objektivem fotoaparátu se nachází diodový blesk
Na pravé straně telefonu najdete dvě tlačítka. Jedno slouží pro uzamčení dotykového ovládání, druhé pak jako spoušť fotoaparátu. V horní polovině pravé strany dále objevíte krytkou chráněný systémový konektor pro připojení nabíječky, datového kabelu i sluchátek. Horní strana telefonu není nijak zajímavá, na spodní se nachází posuvný zámek zadního krytu baterie. Po jeho odsunutí lze ocelový kryt snadno sejmout. Získáte tím přístup k Li-Ion baterii o kapacitě 880 mAh. Podle oficiální specifikace by s ní měl telefon na jedno nabití vydržet až 220 hodin v pohotovosti nebo 360 minut hovoru. V praxi se výdrž telefonu při méně intenzivním využívání funkcí může pohybovat až okolo pěti dnů. SIM karta se zasouvá do slotu vedle baterie a její vyjmutí je snadné.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní kryt lze sejmout až po odjištění posuvného zámku • SIM karta se zasouvá do slotu
Na zadní straně pak stojí za pozornost ještě nekrytý objektiv 3,2megapixelového fotoaparátu, který je společně s diodovým bleskem umístěn v mírně vystouplém rámečku, a konektor pro připojení externí antény.
 

Trénink pro prsty

Většinu přední strany zaujímá aktivní TFT displej o úhlopříčce 2,6 palce, který nabízí QVGA rozlišení a zobrazí až 262 tisíc barev. Displej je dotykový a většina operací s telefonem se provádí přes něj. Pro ovládání máte k dispozici jen své prsty. Dotykové pero telefone neobsahuje a displej na něj ani nereaguje. Z tohoto důvodu nepůjde telefon ovládat ani v rukavicích.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na přední straně telefonu jsou jen dvě klávesy • zbytek klávesnice nahrazuje dotykový displej
Odezva telefonu na dotyk je průměrná. V nabídce lze zapnout, aby telefon po každém dotyku krátce zavibroval, čímž se pocit z ovládání ještě zlepší. Tuto funkci se mi ale u testovaného kusu nepodařilo zprovoznit. Čitelnost displeje na slunci je dobrá. V nabídce naleznete speciální funkci, která kontrast displeje ještě zvýší. Nepotěší, že pro kontrolu zmeškaných událostí je nutné telefon oživit stisknutím některého z tlačítek. Po určité době nečinnosti se displej totiž zcela vypne.
 
Displej je chráněn sklem, které je samozřejmě náchylné na otisky prstů. Sklo překrývá také nápis Giorgio Armani nacházející se pod displejem. Jméno výrobce na přední straně telefonu vůbec nenajdete. Je uvedeno pouze vzadu. Pod displejem se nachází dvojice tlačítek pro zahájení a ukončení hovoru. Jejich ovladatelnost je bezproblémová. Pouze překvapí, že tlačítka nejsou podsvětlena.

Témata článku: Samsung, Recenze, AR, ARM, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, LG Prada 3.0, Samsung P520 Armani, Sam, Mód, Spojení, Hodnotný materiál, Spoje, Ocelový kryt, Módní návrhář


Určitě si přečtěte