Samsung pomalu vytlačuje projektory z kin. V Pekingu instaloval 14metrový 4K displej

Samsung v jednom z pekingských kin nainstaloval obří 4K displej, který má posunout kvalitu o level výš nad obvyklé poměry kinosálových projektorů. Jmenuje se Samsung Onyx Cinema, má úhlopříčku 14 metrů , takže je největší svého druhu na světě.

Displej je tvořen spoustou menších modulů s kvalitními panely s LED podsvícením. Díky tomu má vysoký kontrast s podporou HDR, jas až 300 cd/m2, kvalitní zobrazení barev (DCI-P3, REC 709) a přesné zobrazení 3D obsahu.

Samsung pro tuto konfiguraci optimalizuje i prostorový zvukový systém postavený na Harman JBL. Lepší pozorovací úhly a absence projektoru  umožňuje rozšíření hlediště do výšky. Ve světě jsou zatím k dispozici jen jednotky instalací Samsung Onyx Cinema, nejblíže k nám jsou ve vybraných kinech v Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Diskuze (21) Další článek: Essential Phone mizí z trhu. Firma se soustředí na jiný mobilní projekt

Témata článku: Samsung, , , , Vysoký kontrast, Projektor, Displej, Přesné zobrazení, Cinema, Německo, Hlediště, Sam, Kvalitní zobrazení, Kvalitní panel, Samsun, Švýcarsko, Peking, Rakousko, Pro +, Podsvícení, Kino, Poma, Malý modul, ? Displej, Zobrazení