Samsung představil chytré monitory. Mají vlastní aplikace a poradí si i bez počítače

Samsung představil novou řadu počítačových obrazovek Smart Monitor. Výbavou připomínají chytré televizory, ale nemají TV tuner. Zato mají operační systém Tizen 5.5, takže do nich nainstalujete aplikace jako YouTube či Netflix, umí zrcadlit obraz z mobilu a nechybí ani hlasový asistent Bixby.

Takové monitory se musí připojit k internetu, k tomu slouží Wi-Fi 5. Oba modely mají VESA držák pro připevnění na zeď či k jinému stojanu. Ten dodávaný totiž umí obrazovku jen naklápět, nikoliv otáčet či výškově regulovat.

Monitory se začnou prodávat ještě listopadu v USA, Kanadě a Číně, od prosince budou v omezeném množství dostupné i v Česku. Ceny zatím nebyly stanovené.

Špičkový M7 a levnější M5

Nejlepší model se jmenuje M7, má plochý 32" VA panel s rozlišením 3840 × 2160 pixelů, frekvencí 60 Hz, jasem 250 nitů, odezvou 8ms, neblikajícím podsvícením a podporou HDR10.

Nabízí Bluetooth 4.2, má dva konektory HDMI 2.0, tři USB 2.0, dva 5W reproduktory a také USB-C, kterým lze přenášet obraz z notebooku, zatímco směrem do něj míří až 65 wattů energie. Když k monitoru připojíte myš a klávesnici, můžete s ním v nouzi pracovat i bez počítače. Stačí využít některou z dostupných aplikací či streamovaných služeb se vzdálenou plochou.

Otestovali jsme nový Chromecast with Google TV, podívejte se:

Levnější model M5 má dvě varianty s úhlopříčkou 27 a 32 palců, rozlišení je 1920 × 1080 pixelů, chybí konektor USB-C a jedno USB-A 2.0.

Diskuze (4) Další článek: Vánoce u BLESKmobilu: Za 199 Kč dostanete 4 GB a 400 minut nebo SMS

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Samsun, Model, Aplikace, Počítač, Chytré, Pór, Monitor, Rozlišení, Připevnění, Česká republika, Asistent Bixby, VESA, Google TV