Samsung S3100: levný slider podporuje Facebook

Samsung S3100 je lowend s kompaktními rozměry. Za nízkou cenu nabídne široké možnosti personalizace a propojení se sociálními sítěmi.

Samsung do své nabídky zařadil novinku S3100, která osloví zejména nenáročné uživatele. Ti ocení zejména elegantní design, oblíbenou vysouvací konstrukci, veškeré základní funkce telefonu a zejména jeho nízkou cenu. S3100 by mohl v portfoliu korejského výrobce navázat na úspěšný model E250.

Samsung vsadil na osvědčenou vysouvací konstrukci a vyhnul se jakémukoli experimentování. Povrch telefonu tvoří matný plast, který na světle vytváří dojem perleťových odlesků. Zadní strana je chráněna proti ulpívání otisků vroubkovanou úpravou. Všechna tlačítka na vysouvací numerické klávesnici i ve funkčním bloku pod displejem jsou mechanická, přední straně dominuje velké ovládací kolečko. Protože se jedná o lowendový model, S3100 byl osazen pouze 2,1" aktivním barevným displejem s rozlišením 176 × 220 bodů, který zobrazí 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon disponuje širokými možnostmi personalizace. Na pohotovostní obrazovku do horizontální rolovací lišty si majitel může uložit až 15 odkazů na nejčastěji používané aplikace. Mezi nimi se objevují nejpoužívanější sociální sítě, jako Facebook nebo MySpace, na plochu je možné vytáhnout i zástupce nativních aplikací, např. hudebního přehrávače. Toto řešení se velmi přibližuje widgetům používaným u dotykových přístrojů s TouchWiz. Pro různé úrovně menu lze v S3100 nastavit různé tapety.

S3100 podporuje většinu v současnosti používaných hudebních formátů a je vybaven technologií DNSe pro přirozené vykreslení zvuků. K přehrávání slouží multimediální přehrávač, který si poradí i s videem ve formátu MPEG4 nebo H.263. Dostalo se i na FM rádio, funkce RDS a AF chybí. Velmi jednoduchý je také 1,3Mpx fotoaparát, který postrádá blesk i automatické ostření. Disponuje pouze několika efekty, čtyřnásobným digitálním zoomem a schopností natáčet video v maximálním rozlišení 176 × 220 bodů rychlostí 15 snímků za sekundu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Veškeré multimediální soubory je možno uložit do nevelké vnitřní paměti 15 MB nebo na microSD kartu (až 8 GB). Pro kontakty a SMS zprávy je vyhrazena samostatná paměť. Ta pojme až 1 000 vícepoložkových záznamů v adresáři a 300 textovek. K prohlížení internetových stránek slouží prohlížeč NetFront ve verzi 3.5. Konektivitu zajistí USB 2.0 nebo Bluetooth ve verzi 2.1 včetně profilu A2DP. Pro zapojení kabelových sluchátek bohužel chybí 3,5mm konektor, posloužit musí tradiční systémový konektor Samsungu.

Rozměry telefonu činí 95 × 47 × 15 mm, hmotnost skončila těsně pod hranicí 100 g. S3100 funguje na vlastním uzavřeném systému a dovoláte se s ním ve všech čtyřech pásmech GSM. Sítě 3G nejsou podporovány, z datových přenosů musí stačit GPRS nebo EDGE, obojí třídy 10. Telefon pohání akumulátor s kapacitou 800 mAh, který by jej měl udržet v chodu po 490 hodin v pohotovostním režimu nebo vydržet až 530 minut hovoru.

Vysouvák S3100 existuje v černém a v růžovém provedení. Černá verze už se u nás prodává a stojí kolem 2 700 korun.

Diskuze (1) Další článek: Vodafone má výhodný internet v cizině: 1 MB dat pod 6 Kč, ale jen pro firmy

Témata článku: Samsung, Facebook, Slider, Samsung S3100, Slide, Sam, FAC, Růžové provedení, Lowendový model, PodporKuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Dráždění pana Kesslera. Rusové sestřelili družici, množství kosmického smetí nerušeně roste

Dráždění pana Kesslera. Rusové sestřelili družici, množství kosmického smetí nerušeně roste

** Rusko sestřelilo vlastní družici a postaralo se tak o rozšíření vesmírného smetí ** Nebyl to první podobný test ** Provoz na oběžné dráze stále roste

Petr Kubala
DružiceZbraněVesmírRusko
Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

** Zlobí vás auto a chcete zjistit, v čem je problém? ** Pomocí levného OBD-II adaptéru a aplikace máte možnost ** Ukážeme vám, jak zjistit závady v řídicí jednotce

Karel Kilián
DopravaAutomobilyMobilní aplikace
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft