Samsung S5620 Monte: zopakuje úspěch Staru?

Samsung Monte přináší vylepšené dotykové ovládání, kompletní konektivitu a sociální sítě v elegantním těle. To vše za velmi sympatickou cenu.

Vlastnit stylový dotykový přístroj bude zase o něco snazší. Samsung oficiálně představil svůj novinkový model S5620 Monte, o němž už jsme na MobilManii psali. Nyní ale známe přesné specifikace, máme k dispozici oficiální i nové živé fotografie a hlavně známe i koncovou cenu. Ta by měla být více než příznivá, navíc s modelem Monte se počítá i pro český trh.

Samsung S5620 Monte už podle svého číselného značení navazuje na předchozí dotykový model Preston. Design se však nese v nových, tzv. "organických" liniích, které definovala už nedotyková linie Shark (čtěte Samsung Shark: trojice upovídaných žraloků). Kompaktní provedení klade důraz na nízkou tloušťku pouze 12,4 mm, lesklý povrch a kontrastní barevné detaily.

Budoucí bestseller?

Zatímco Samsung Preston po celou dobu svého tržního cyklu zůstal ve stínu svého oblíbenějšího kolegy Star, Monte by se mohl stát opravdovým trhákem. Do výbavy dostane paletu multimediálních funkcí, kompletní konektivitu včetně 3G sítí a HSDPA, nabídne elegantní provedení se špetkou stylu a poběží na oblíbeném, vylepšeném prostředí TouchWiz 2.0 Plus.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K ovládání poslouží typické tři hardwarové klávesy, zbytek se bude dít na tři palce velkém kapacitním dotykovém displeji s rozlišením 240 × 400 bodů a schopností vykreslit 262 tisíc barev. Poměr stran displeje položeného na šířku je 16:9 a může tak dobře posloužit ke sledování filmů nebo videa pořízeného vestavěným fotoaparátem. Ten bude disponovat rozlišením 3,2 megapixelů a dostane tradičně i doplňkové funkce, jako například detekci úsměvu, panoramatický snímek nebo rozpoznání tváře. Samsung Monte je kromě toho vybaven také vestavěnou funkcí Find Music umožňující uživatelům vyhledávat hudbu svých oblíbených skupin a stahovat si ji přímo do přístroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung Monte je součástí trendu nejnovějších multimediálních přístrojů, nesmí tedy chybět provázanost se sociálními sítěmi. Obsahuje sadu aplikací pro sociální sítě jako je Facebook a MySpace. Společně s widgety pro Twitter a Bebo a schopností využívat více IM aplikací umožní komunikovat v reálném čase prostřednictvím zvolené služby. Mobil obsahuje vestavěný akcelerometr, který půjde použít např. při prohlížení obrázků nebo internetu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Osahat si Samsung Monte naživo měli možnost redaktoři webu GSMArena.com

V konektivitě nechybí GPS, podporující technologii Google Latitude pro online sdílení polohy. GPS lze využít ke geotaggingu a k fotografiím přidávat geografické údaje o místě jejich vzniku. Mezi další funkce týkající se konektivity patří Wi-Fi, Exchange ActiveSync pro přístup na e-mailové účty v Outlooku a Google Sync. Výrobce uvádí, že Samsung Monte je vybaven správcem aplikací s podporou multitaskingu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o smartphone, půjde pravděpodobně pouze opět o "přepínač" pevně nastavených aplikací.

Příznivce standardů určitě potěší 3,5mm audio konektor pro připojení sluchátek, microUSB konektor pro dobíjení, synchronizaci dat s počítačem. Tyto parametry už naštěstí Samsung u svých nových modelů bere jako samozřejmost. Samsung S5620 Monte se bude prodávat v černém provedení s kontrastními žlutými nebo stříbrnými boky. V České republice bude dostupný začátkem dubna, koncová cena je stanovena na sympatických 4 900 Kč.

Samsung S5620 Monte
Samsung S5620 MonteTelefon s kapacitním displejem o rozlišení 240 × 400, který lze ovládat dotykem prostřednictvím nového uživatelského prostředí TouchWiz 2.0 Plus. Telefon má standardní konektory 3,5mm jack a MicroUSB, třímegapixelový fotoaparát, GPS anténu a podporuje Wi-Fi.rozměry a hmotnost: 109 × 54 × 12 mm, 92 g
displej: 3'', kapacitní TFT, 240 × 400, 262 tisíc barev
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (900/2 100 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10), HSDPA (3,6 Mb/s), GPS
konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 227 MB, microSDHC
baterie: 960 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video
68%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: 4 780 Kč (koupit)
* Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je Samsung S7550 Blue Earth.
Diskuze (46) Další článek: Hitparáda mobilů: Samsung se dostal před Sony Ericsson

Témata článku: Samsung, Samsung Monte, Samsung S7550 Blue Earth, Samsung Shark, Samsung Shark AMOLED, Samsung Shark slider, Sam, Vylepšené prostředí, Kompaktní provedení, Budoucí bestseller, Úspěch, Samsun, Vestavěný akcelerometr, Elegantní provedení