Samsung SGH-D700: Symbian, véčko a otočný displej

Samsung při vývoji svých „chytrých“ telefonů použil snad všechny současné operační systémy. Model s označením D700 dostal přidělen Symbian a má tedy stejná střeva jako podobně vybavené Nokie. Tento model je opravdu špičkový.
Samsung SGH-D700: Symbian, véčko a otočný displej

Na letošním veletrhu CeBIT byly k vidění všechny chytré telefony od Samsungu. Ten si zatím nevyhranil svůj názor na téma nejlepší operační systém a raději využívá všechny dostupné, snad vyjma systému Linux. Na jeho stánku tak byl k dispozici smartphone na bázi PalmOS – model SGH-i500; na platformě Microsoft Pocket PC 2002 – "placka" s označením SGH-i700 a konečně taky přírůstek s operačním systémem Symbian – model SGH-D700. Ten by se měl dočkat své premiéry na pultech obchodů někdy během léta až podzimu.  

Všechny tyto chytré telefony či komunikátory můžete vidět v našem článku z CeBITu.

Samsung D700 má jako jediný telefon s platformou Series 60 konstrukci ve tvaru „vé“ a otočný displej. Použití této osvědčené konstrukce již na první pohled přináší úsporu místa a tím pádem i příjemnější rozměry. Ve srovnání s Nokií 3650 je D700 téměř poloviční. Vzhledově je novinka až přespříliš hranatá, což perfektně ladí se současnými trendy. Někomu se nový směr může líbit, ale všeho moc škodí. Kromě válcovitého kloubu je na telefonu totiž vše hranaté a to včetně kláves. Na druhou stranu jsou klávesy velice přehledné a zejména skutečnost, že středová klávesa, kterou Samsung často využíval pro spouštění WAPu, má nyní logickou funkci pro potvrzení akce – „OK“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Neváhej a toč!

Samsung SGH-D700 je triální, což oceňuje stále více uživatelů, a jeho rozměry jsou 89 x 49 x 23 mm. Tedy více než přijatelné. Hmotnost telefonu sice převyšuje dnešní standard, ale s přihlédnutím ke kategorii smartphone je hmotnost 110 g bezkonkurenční. Důležitým prvkem je stále displej, ten má totožnou velikost jako Nokie 3650 a tedy i stejné rozlišení 176 x 208 pixelů. Dokáže však zobrazit až 65 tisíc barev. Displej je výjimečný svým upevněním na otáčecím kloubu. Lze jej otáčet podle potřeby, nicméně zatím nedokážeme říct, k čemu by tato vlastnost mohla být.

Mobil má integrovanou kamerku na otočném kloubu, takže lze snímat sama sebe i okolí. Stejně jako u Nokie 3650 s ní můžete nejen fotografovat, ale také pořizovat videosekvence. Pro jejich přehrávání je telefon hned z počátku vybaven patřičným softwarem RealOne. Kamerka má rozlišení 300 tisíc bodů pixelů a „polezou“ z ní fotografie až do velikosti 640 x 480 pixelů. S pamětí by také neměly nastat potíže. Telefon disponuje 4 MB vnitřní pamětí, kterou lze snadno rozšířit pomocí paměťových karet MMC. Přehráváním videa to začalo a přehráváním MP3 písniček to končí. K telefonu se totiž budou dodávat sluchátka, která můžete využít při poslechu hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O ostatních parametrech není potřeba se rozepisovat, jsou totiž stejné jako u Nokie 3650, jen s tou výjimkou, že Samsung byl ochuzen o technologii Bluetooth. Musí se tedy spolehnout  jen na IrDA nebo USB spojení.

Telefon je vyzbrojen Li-Ion baterií o kapacitě až 1200 mAh (standardně však jen 800 mAh). Údaje o výdrži na jedno nabití dnes nejsou známy, budeme si muset počkat asi až do první recenze. 

Diskuze (9) Další článek: Placené textovky z internetu: kde, jak, za kolik

Témata článku: Samsung, Véčko, Sam, Displej, Patřičný software, OTOActivision v návaznosti na obvinění z obtěžování propustil již 20 zaměstnanců
Michal Maliarov
Activision BlizzardBezpečnost
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily pod stromeček. Některé zvládnou i WhatsApp

Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily pod stromeček. Některé zvládnou i WhatsApp

** Klasické tlačítkové mobily se staly okrajovou záležitostí ** Někomu ale k používání stále bohatě postačují ** Z nabídky dostupných modelů vybíráme 15 nejlepších

Jan Láska
Nákup a ceny
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

Martin Nahodil
Konzole
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android