Samsung Shark: trojice upovídaných žraloků

Série Samsung Shark zahrnuje tři nedotykové modely. Specializují se na sociální sítě a instant messaging. Žraloci zabrousí i do českých vod.

Samsung si zřejmě libuje v sériích. V poslední době se pozornost soustředila na dotykovou rodinu Corby, teď přichází čas zase pro ty, kdo se ještě k ovládání mobilu na displeji neodhodlali. Přesně pro takové uživatele Samsung připravil novou dravou edici Shark, kterou chce zaútočit na nižší modely konkurence. Přesto ale tři novinky nabídnou poměrně slušnou výbavu. Všechny spojuje elegantní design inspirovaný liniemi diamantu a malá tloušťka. Žraločí série zahrnuje jeden model klasické konstrukce (S5350 Shark) a dva vysouváky (S5550 Shark 2 a S3550 Shark 3). Do prodeje by se měly dostat ještě v průběhu měsíce ledna, s některými modely se počítá i pro náš trh.

Všechny tři modely spojuje úzká provázanost se sociálními sítěmi. Zástupce těch nejoblíbenějších (Facebook, MySpace, Bebo) najdou majitelé přímo na pohotovostním displej v horizontální liště. Jedním kliknutím tak mohou zjistit například aktualizované statusy svých přátel na Facebooku a přímo z mobilu poslat vlastní post. Stejně jednoduše je možné z telefonů posílat obrázky a videa pořízená fotoaparátem na nejznámější komunitní portály Flickr, Picasa, Photobucket a YouTube.

Série Shark myslí také zabezpečení mobilů. Při aktivované funkci Mobile Tracker pomůže na základě údajů z BTS vystopovat ztracený nebo ukradený mobil při výměně SIM karty. Funkci SOS zpráv známe už ze starších Samsungů, na předvolené číslo lze v případě potřeby diskrétně zaslat tísňovou textovou zprávu.

Samsung S5350 Shark: komunitní klasik s kovovým tělem

U celé série Shark si dal Samsung záležet na kvalitním zpracování. Tělo Sharku (1) je kryto kovovými materiály, tloušťka přístroje dosahuje necelých 12 mm a celé provedení připomíná loňský model S7220 Ultra B. S5350 dostal do vínku ale o něco slabší výbavu: 3,2Mpx fotoaparát se schopností natáčet video, hudební přehrávač, FM rádio, podporu sítí 3G včetně HSDPA a 100 MB vnitřní paměti. Tu půjde rozšířit kartami microSD.

Klepněte pro větší obrázek

První Shark je stejně jako dva následující telefon s uzavřeným systémem, Samsung ale zapracoval na grafickém rozhraní a opět jej o něco vylepšil. Samozřejmostí je široká možnost personalizace v podobě témat, tapet a zvonění. Pro náruživé kecálky je připraven multi instant messenger, který zahrnuje několik aplikací pro chatování: GTalk, Palringo Chat a AIM.

Samsung S5350 Shark
Klepněte pro větší obrázekPrvní model řady Shark je klasický telefon nižší cenové třídy, ve které určitě potěší podpora HSDPA a úzká konstrukce vyrobená z kovových materiálů. Model má také třímegapixelový fotoaparát a vylepšené uživatelské prostředí.rozměry a hmotnost: 115 × 47 × 12 mm, 99 g
displej: 2,2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (900/2 100 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10), HSDPA (3,6 Mb/s)
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP)
paměť: 100 MB, microSDHC
baterie: 900 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video (320 × 240)
52%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: ještě se neprodává
* Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je Samsung U700.

Samsung S5550 Shark 2: futuristický slider s AMOLED

Druhý Shark vysouvací konstrukce vypadá ještě o něco futurističtěji, vedle plastické přední strany pro lepší držení přístroje nabídne i kovová záda s ozdobným broušením a povrchem z kevlarových vláken. Výbavou je S5550 ze všech nových žraloků nejsilnější: dostane se na 5Mpx fotoaparát s LED bleskem a autofocusem, který zvládne nahrávat video v rozlišení QVGA rychlostí 30 snímků za sekundu. Dále na AMOLED displej, 110 MB vnitřní paměti rozšiřitelné za pomoci karet microSD o dalších 8 GB. Společné se Shark 1 jsou integrované widgety pro sociální sítě a multi instant messenger.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Samsung S5550 Shark 2
Klepněte pro větší obrázekVysouvák provedený ve stylu budoucnosti nabídne kovová záda s broušeným povrchem a velmi dobrou výbavu, která zahrnuje AMOLED displej, podporu HSDPA a pětimegapixelový fotoaparát s autofocusem a diodovým bleskem.rozměry a hmotnost: 102 × 49 × 15 mm, 99 g
displej: 2,2'', aktivní OLED, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (900/2 100 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10), HSDPA (3,6 Mb/s)
konekt.: jiný, Bluetooth (A2DP)
paměť: 110 MB, microSDHC
baterie: 960 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (320 × 240), autofocus, diodový blesk
56%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: ještě se neprodává
* Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je Samsung S7220 Ultra b.

Samsung S3550 Shark 3: levný elegantní vysouvák

Ladnému zpracování se nevyhnul ani třetí z modelů Shark, S3550. Výbavou však stojí mezi novinkami nejníže, bude mít pouze 2Mpx fotoaparát. Nebude chybět FM rádio s RDS a hudební přehrávač. Optimalizované menu umožní snadný přístup k nejpoužívanějším funkcím, v menu jsou opět předinstalovaní klienti komunitních serverů. Podpora 3G u tohoto modelu chybí, vnitřní paměť 40 MB lze opět rozšířit kartami microSD. U tohoto modelu už české zastoupení Samsungu potvrdilo jeho nasazení na náš trh, stát by se tak mělo v průběhu února. Cena prozatím není známa, neměla by ale přesáhnout 4 tisíce korun.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung S3550 Shark 3
Klepněte pro větší obrázekLevnější výsuvný telefon s dvoumegapixelovým fotoaparátem a FM rádiem s RDS. Má vylepšenou nabídku a předinstalované klienty pro rychlý přístup ke komunitním serverům jako Facebook a Twitter.rozměry a hmotnost: 96 × 46 × 14 mm, 79 g
displej: 2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10)
konekt.: jiný, Bluetooth (A2DP)
paměť: 35 MB, microSDHC
baterie: 800 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200), video
44%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: ještě  se neprodává
* Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je Samsung S3310.
Diskuze (4) Další článek: Mivvy 112: ne až tak nový telefon pro seniory (aktualizováno)

Témata článku: Samsung, Samsung S3310, Samsung Shark, Samsung Shark AMOLED, Samsung Shark slider, Samsung U700, Broušení, Malá tloušťka, Samsun, Ukradený mobil, Žralok, Paměť rozšiřitelné, Následující telefon, Trojice, Široká možnost, SamSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Toto všechno měly umět už stařičké Osmičky, ale často to nezvládají ani současné Windows 11

Toto všechno měly umět už stařičké Osmičky, ale často to nezvládají ani současné Windows 11

** Někdejší šéf Windows ukázal prototypy stařičkých Windows 8 ** Inženýři si hráli na tu dobu s hromadou pokročilých technologií **Marně na ně čekáme až dodnes

Jakub Čížek
Operační systémyWindows
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

** Malá baterie Flipu a velký displej Foldu jsou velké nevýhody ** Naproti jim však jde energeticky efektivnější čipset od Qualcommu ** Obě nové skládačky tak v testu výdrže příjemně překvapily

Martin Chroust
VýdržSrovnání