Samsung Star II oficiální. V prodeji už za měsíc

Samsung představil dotykový mobil Star II. Nástupce úspěšného modelu Star se soustředí na sociální sítě, přidá Wi-Fi i 3,5mm jack.

Nemuseli jsme čekat ani na začátek mobilního kongresu v Barceloně a už tu máme oficiálně první z připravovaných novinek Samsung, které jsme vám včera na MobilManii představili. Dřívější premiéry se dočkal nástupce legendárního Samsungu Star. Výrobce prodal během necelých dvou let, kdy je tento model na trhu, neuvěřitelných 30 milionů kusů a v různých modifikacích se Star (S5230) stále objevuje v nabídkách obchodníků i operátorů. Je tedy nejvyšší čas na regulérního nástupce. Tím se dnes stal Samsung Star II (S5260) s velmi podobnými parametry jako předchůdce.

Samsung Star II cílí hlavně na uživatele, kteří intenzivně využívají sociální sítě. Grafická nástavba TouchWiz 3.0 umožní jejich provázání s kontakty a online sledování pomocí aktivních SNS widgetů. Samsung Star II tedy nebude mít vlastbní otevřený systém, obohacovat telefon půjde pouze Java aplikacemi. Pro zlepšení konektivity sáhnul Samsung k integraci Wi-Fi modulu 802.11 b/g/n, na 3G se ale u tohoto modelu opět nedostalo. Napraven bude nestandard u předchozí generace Staru v podobě systémového konektoru. Proprietární konektor nahradí standardizovaný microUSB a bude sloužit k nabíjení a spojení s PC. Sluchátka dostanou samostatný 3,5mm audio výstup.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V podstatě nezměněný zůstává design i část výbavy Samsungu Star II. Opět jde o klasický dotykový mobil s kapacitním TFT LCD displejem a třemi hardwarovými tlačítky na přední straně. Vzhled může připomenout již prodávaný model Wave 525 s platformou Bada. Displej si ponechal úhlopříčku 3" a rozlišení 240 × 400 bodů, fotoaparát je standardní třímegapixel, automatické ostření a LED blesk chybí.

Facebook a Twitter především

Samsung Star II podporuje Social Hub, které umožňuje integrovat kontakty v telefonu se sociálními sítěmi a účastnit se přímo z telefonu života na jednotlivých sociálních platformách. Samsung Star II se dodává s předinstalovanými aplikacemi pro přístup na sociální sítě, jako jsou Facebook či Twitter, a dále také s aplikací IM 2.0, která umožňuje zůstat v kontaktu s přáteli prostřednictvím nejrůznějších platforem pro instant messaging - včetně chatu na Facebooku, Yahoo Messenger, Gtalk, a AIM. V Česku nejpoužívanější protokol ICQ tradičně chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Uživatelské rozhraní TouchWiz 3.0 je intuitivní a lze jej individuálně upravovat. Úvodní obrazovku a lištu s widgety je možno si libovolně přizpůsobit. Za zmínku stojí také vylepšené funkce pro textovou komunikaci. QuickType pomocí T9 Trace nabízí rychlejší a snadnější vkládání textu než standardní způsob – namísto stisku tlačítek mohou uživatelé průběžně pohybovat prstem nad písmeny slova a přístroj inteligentně určí, které slovo chce uživatel napsat. Jde o podobný systém jako Swype na Androidu, Trace mohou znát také majitelé Samsungů z rodiny Wave.

Samsung Star II bude uveden do prodeje v únoru v Německu a později budou následovat další evropské země, Rusko, Jižní Amerika, Indie a Střední východ. Česká republika se tentokrát na řadu hned v první vlně, Samsung Star II se bude u nás prodávat od února 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 3 300 Kč. K dispozici bude ve dvou barevných variantách – černé a bílé.

Samsung S5260 Star II
Samsung S5260 Star IIModel Star II má stejné zbraně jako jeho předchůdce - dotykové ovládání a nízkou cenu - a navíc přidává konektor 3,5mm jack a podporu Wi-Fi. Klíčovým prvkem jeho uživatelského prostředí je provázání se sociálními sítěmi.rozměry a hmotnost: 108 × 54 × 12 mm, 94 g
displej: 3'', TFT LCD, 240 × 400, 262 tisíc b.
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS (třída 12), EDGE (třída 10)
konekt.: microUSB, Bluetooth, Wi-Fi
paměť: 30 MB, microSDHC
baterie: 1 000 mAh
hudba: FM rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 3Mpx (2 048 × 1 536), video (320 × 240)
55%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: cca 3 300 Kč (únor 2011)
* Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je Samsung S5230W Star.
Diskuze (12) Další článek: Bada 1.2 pro Samsung Wave ke stažení

Témata článku: Samsung, Samsung Star, Samsung Star II, Samsung Star II Duos, Samsung Star Wi-Fi, Nejvyšší čas, Online sledování, Měsíc, Meš, I/O, Jižní Amerika, Prodej, Samsun, Sam, Otevřený systém, Pro +, QuickType