Samsung TV Phone – pro televizní maniaky

Chcete sledovat vysílání televize přímo na displeji mobilního telefonu? Pokud si pořídíte nový model od společnosti Samsung s vestavěným TV tunerem, neměl by to být žádný problém.
Samsung TV Phone – pro televizní maniaky

Klepněte pro větší obrázekAsijské firmy často připomínají věčné hračičky, kteří s nadsázkou dokáží dovybavit i obyčejné věci třeba o vodotrysk. Samsung k nim bezpochyby právem patří (vzpomeňme třeba jeho neutuchající laškování s mobilem v hodinkách, které nakonec dovedl do vítězného konce).

Třebaže si již dříve pohrával s myšlenkou sledování televize v mobilním telefonu (viz model Samsung SCH-M220), nebylo to stále to pravé. Nyní, přesněji 9. června, oficiálně představil svůj nejnovější mobilní telefon vybavený televizním tunerem. Jedná se o model Samsung SCH-X820. Již z typového označení novinky mnozí poznali, že se jedná o mobilní telefon, který v našich končinách nebude umět telefonovat. Jeho domovinou budou sítě CDMA.

Největší výhodou nového Samsungu oproti jiným telefonům, kteří se rovněž chlubí možností sledovat vysílání televize je cena za tuto službu. Zatímco ostatní sledují televizní obsah na telefonech pomocí streamované služby, kterou musí zaplatit, Samsung se dokáže naladit na nefalšované televizní vysílání jako vaše běžná televize. O čistotu signálu se stará velká teleskopická anténa a o kvalitní reprodukci velký barevný TFT displej, který zobrazí 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázekZajímavostí je, že anténa je společná jak pro televizní signál, tak i pro signál mobilních sítí. Televizní program můžete sledovat na displeji ve dvou variantách. Klasicky a naležato. Monofonní zvuk můžete poslouchat přímo z telefonu nebo skrze sluchátka (to proto, abyste nerušili okolí). Televize v telefonu pracuje v pásmu VHF/UHF a kromě samotného sledování televize nabízí i možnost ukládat si obrázky z vysílání (až padesát). 

V telefonu o rozměrech 91 x 50 x 25 mm a hmotnosti 121 gramů můžete sledovat televizi až 235 minut (s baterií o vyšší kapacitě 1560 mAh). Cena "televizního" telefonu je rovněž zajímavá - ta se pohybuje v rozmezí 550 až 600 dolarů.

Diskuze (30) Další článek: Oskar spouští velkou SMS hru o super telefony

Témata článku: Samsung, Man, Maniak, TV +, Phone, SamVětší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Poměrně bohatou nabídku koloběžek na českém trhu rozšiřuje Umax. Nekopíruje bezhlavě konkurenci a jde svou cestou.

Jiří Kuruc
Elektromobilita
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Unikly finální specifikace grafické karty GeForce RTX 3080 Ti
Karel Javůrek
GeForce RTX 3000Grafické kartyNvidia
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Gaia zjistila, že většina malých galaxií kolem Mléčné dráhy dorazila nedávno

Gaia zjistila, že většina malých galaxií kolem Mléčné dráhy dorazila nedávno

** Dlouho jsme si mysleli, že trpasličí galaxie krouží po oběžných drahách kolem Mléčné dráhy už dlouhé miliardy let ** Nejspíš to ale byl omyl ** Vplývá to z nových analýz pohybů těchto galaxií, které bylo možné udělat díky datům shromážděným observatoří Gaia

Stanislav Mihulka
Astronomie
Kdo v EU nejvíc využívá jadernou energii? Kdo vítr, Slunce? Kdo spoléhá na fosilie? Čísla a mapy

Kdo v EU nejvíc využívá jadernou energii? Kdo vítr, Slunce? Kdo spoléhá na fosilie? Čísla a mapy

** Srovnání zemí Evropské unie podle podílů zdrojů elektřiny ** Obnovitelné i fosilní zdroje, nízkoemisní, podíly podle typů elektráren ** Podrobněji se díváme na situaci v České republice

Marek Lutonský
Energetika