Samsung už vyrábí i chytré boty. Pět základních pohybových gest slouží jako zkratky k ovládání telefonu

  • Samsung vyrobil své první chytré boty
  • Pět specifických pohybů využijete jako zkratku k funkcím telefonu
  • S botou jako komerčním produktem se zatím nepočítá

Samsung už vyrábí i chytré boty, tedy alespoň v rámci konceptu. Samsung Shortcut Sneaker vymyslela holandská pobočka, a šest párů bot se dokonce dostane i mezi běžné uživatele v rámci soutěže. Chytrá bota je navržena pro pět základních pohybových „gest“, kterými můžete ovládat připojený smartphone. 

Klepněte pro větší obrázek

Samsung konkrétně kombinace pohybů nohy nezmiňuje, víme jen to, že se v každé botě nachází pohybové snímače, které znají svou vzájemnou vzdálenost a polohu v reálném čase. Na videu níže můžete vidět přijmutí hovoru či zapnutí hudebního přehrávání. Samsung konkrétně zmiňuje jen jedno z gest, a to „měsíční chůzi“, kterou proslavil Michael Jackson. 

Samotná chytrá bota, byť v podobě funkčního maloobjemového konceptu, je ze strany Samsungu velkým překvapením. Projekt, který vznikl ve spolupráci s designérem Roel Van Hoffem, totiž může zpřístupnit podobná gesta i u dalších nositelností, jako jsou např. náramky, náhrdelníky, prsteny nebo chytré bundy. Budoucnost, kdy se chytré věci stanou naprostou běžnou součástí našich životů, navíc nemusí být až tak daleko, jak se zdá.

Chytrá bota od Samsungu:

Diskuze (1) Další článek: Vypnout a zapnout nestačí. Toto jsou nejčastější problémy Androidu. Poradíme, jak je vyřešíte sami

Témata článku: Samsung, , , , , Zkratka, Boty, Ovládání telefonu, Pohyb, Michael Jackson, Funkce telefonu, Telefon, Ovládání, Gesto