Samsung vede trh s 5G smartphony. Huawei je těsně druhý

Samsung vede trh s 5G smartphony. Huawei je těsně druhý

Samsung vedl v prvním čtvrtletí 2020 pořadí výrobců sestavené podle počtu distribuovaných 5G smartphonů. Aktuální analýzu zveřejnila společnost Stategy Analytics, která se dlouhodobě věnuje monitoringu trhu s chytrými telefony. Huawei je těsně druhý a také zbytek první pětice výrobců tvoří čínské značky.

Klepněte pro větší obrázek

Jihokorejský výrobce dodal do obchodů během prvních tří měsíců letošního roku 8,3 milionu 5G smartphonů, Huawei (včetně dceřiné značky Honor) celkem 8 milionů. Celkem se za kvartál prodalo 24 milionů chytrých telefonů s 5G konektivitou, což je více než za celý rok 2019.

Za nárůstem poptávky stojí zejména hojně rozšířené 5G sítě v Číně, následované Jižní Koreou a Spojenými státy. V Evropě probíhá komerční provoz na 5G zatím v deseti zemích. Nejprodávanějšími modely byly Samsung Galaxy S20 5G, Galaxy S20 Ultra 5G, Huawei Mate 30, Mate 30 Pro, Honor V30 Pro a Vivo X30 5G.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (27) Další článek: Epicentrum: Čím to, že nám koronavir nezbořil sítě a jak si stojíme ve srovnání se zahraničím

Témata článku: Huawei, Samsung, Sítě 5G, Smartphony, Čína, Statistika, USA, Analýza, Strategy Analytics, Jižní Korea, Evropa, Mat


Určitě si přečtěte