Samsung vrací úder, odhalil ultra vysouvák U900

Elegance a kartáčovaný kov všude kam se podíváš. I na displeji. Nová vlajková loď s 5Mpx fotoaparátem.

Po nedávno odhaleném stylovém KF510 od LG, který bude příští týden oficiálně představen na světovém mobilním kongresu v Barceloně, odkryl karty i druhý jihokorejský výrobce. Jeho trumf má rovněž podobu stylového vysouváku s netradičním ovládáním a bohatou funkční výbavou. Novinka pravděpodobně ponese označení Samsung U900 a Korejci mu familiérně říkají Soul. Půjde o hi-endový telefon, špičku modelové řady značky, vlajkovou loď Samsungu, vždyť také označení „Soul“ vzniklo ze slov „Spirit Of ULtra“.

Samsung Soul: čistá duše

Telefon má na první pohled velmi atraktivní vzhled, kterému dominuje velký aktivní displej s úhlopříčkou 5,6 centimetrů a rozlišením 240 × 320 bodů. Dovede zobrazit 16 milionů barev. Na telefonu si takřka okamžitě všimnete ještě dalšího dotykového displeje, jenž nahrazuje navigační klávesy a místo nich zobrazuje tlačítka podle toho, co s telefonem zrovna děláte. Toto rozhraní pojmenoval Samsung Magical Touch DaCP. Přestože nejde o nic převratného, podobně je ovládání řešeno třeba u LG KF600, jedná se praktickou funkci. Kontextová tlačítka a tlačítka pro přijetí a ukončení hovoru jsou už senzorová, numerická tlačítka jsou skryta ve spodní výsuvné části. Jinak je tělo telefonu vyrobeno z kovu, a při rozměrech 105,9 × 49,5 × 12,9 milimetrů váží 120 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Soul má sklony k dokonalosti

Nový Samsung je velmi všestranný telefon, krom toho, že nabízí celou řadu funkcí, umí také pracovat ve všech čtyřech pásmech sítě GSM, nechybí ani podpora sítí třetí generace a s nimi spojená technologie HSDPA pro opravu rychlá data s maximální rychlostí 7,2 Mb/s. O něčem takovém si ovšem u nás můžeme nechat leda tak zdát a být rádi alespoň za EDGE. Co se týče konektivity, zvládá telefon ještě Bluetooth (s profilem A2DP), k počítači ho připojíte také přes USB. Soul se dokáže prosadit i na poli fotomobilů, do vínku dostal rovnou 5 Mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním, čtyřnásobným digitálním zoomem, stabilizací obrazu a detekcí obličeje. Video můžete natáčet v rozlišení QVGA při třiceti snímcích za sekundu. A soubory všeho druhu po té uložit na paměťovou kartu formátu microSD.

Ve výčtu dalších funkcí nechybí MP3 přehrávač, rádio s RDS, mobilní blogování, čtečka RSS kanálů, anebo třeba Google mail a vyhledávání. V Evropě se tento slibný model začne prodávat v dubnu, u nás asi o něco později. Cena zatím nebyla stanovena. Moudřejší budeme v průběhu příštího týdne, kdy vám přineseme další zprávy přímo z dění barcelonského kongresu.

Samsung U900 Soul ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 105,9 × 49,5 × 12,9 mm, 120 g
  • displej: rozlišení 240 × 320 bodů (QVGA) 16 milionů barev, aktivní FTF, úhlopříčka 2,2 palce
  • sítě: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 2100 MHz
  • konektivita: GPRS a EDGE (třída 10), HSDPA (až 7,2 Mb/s), Bluetooth 2.0, USB 2.0
  • paměť: zatím neznámá vnitřní paměť, slot na paměťovou kartu microSD
  • fotoaparát: 5 Mpx, automatické ostření , 4× digitální zoom, blesk, stabilizátor obrazu, detekce obličeje, natáčení videa v rozlišení QVGA (30 fps), druhá kamera pro videohovory
  • multimédia: hudební přehrávač, FM rádio s RDS, Bluetooth profil A2DP
  • podpora formátů: MP3, e-AAC+, WMA, Midi, WAV, MMF
  • další funkce: Java MIDP 2.0, WAP 2.0, internetový xHTML prohlížeč, organizér, hlasové poznámky, hlasitý odposlech, videohovory, blogování, RRS čtečka, Google vyhledávání a mail, WMDRM pro hudbu, ovládací rozhraní Magical Touch DaCP
  • baterie: Li-Ion, 15 hodin přehrávání hudby
Diskuze (18) Další článek: Aplikace World Mate pro všechny cestovatele zdarma

Témata článku: Samsung, LG KF600, Samsung Soul, Ultra, Sam, Java MIDP, Samsun, Google Mail