Samsung Z720: The Ultra Edition 13.8

Samsung má nový vrchol modelové řady, špičkově vybavený vysouvák s HSDPA a novými technologiemi.

Je to teprve několik dní, co jsme si postěžovali na záhadný způsob, kterým se zjevují mobilní telefony značky Samsung a korejský výrobce má už další podařený kousek. Jde o špičkově vybavený vysouvák, který ctí anorektickou módu posledních měsíců.

Vysouvací placka s HSDPA

Novinka má klasické typové označení Samsung SGH-Z720, ale také přezdívku The Ultra Edition 13.8. Na tu je výrobce patřičně hrdý a v oficiálních materiálech stojí dokonce na prvním místě a zkratka SGH-Z720 je uváděna v závorkách. Číslo 13.8 odkazuje na rekordně malou tloušťku. Se svými 13,8 mm půjde o nejtenčí vysouvák s HSDPA na světě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Z720 na oficiálních snímcích

V sérii Ultra Edition doplnil nový model trojici modelů 9.9, 12.9 a 6.9, které už byly představeny dříve. Také u nich znamená číselné označení tloušťku v milimetrech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Ultra Edition 9.9, 12.9 a 6.9

Do útlého těla nového Samsungu Z720 se kromě HSDPA vešla i další špičková výbava. Jmenujme 3Mpx fotoaparát s autofokusem, displej s netradičním rozlišením 240 × 340 bodů (VGA+), nebo širokou podporu multimédií. Podporu sítí 3G signalizuje již oko kamery pro videohovory, ale pravou chloubou je technologie pro datové přenosy HSDPA (rychlost přenosu dat je až šestinásobná v porovnání se základní 3G). U nás HSDPA provozuje O2, jako jeden z prvních operátorů na světě.

Z výčtu výbavy stojí za zmínku nové pojmy uGo a uTrack. První automaticky informuje majitele telefonu o prostředí, ve kterém se právě nachází. Graficky jsou zpracovány údaje o geografické poloze, místním čase, východu a západu slunce. uTrack pošle SMS s polohou telefonu na předem určené číslo v případě ztráty, nebo odcizení.

Zajímavostí je instalace produktů firmy Google. Jejím cílem je, aby se surfování na internetu prostřednictvím mobilu stalo stejně přirozeným, jako na stolním počítači. Americký internetový gigant dokonce spolupracuje s operátorem Orange na vývoji vlastního mobilu. Samsung Z720 je tedy jakýmsi předvojem a testovacím zařízením. „Google mobile search“ je mobilu uzpůsobený známy vyhledávač, aplikace „Gmail“ zajistí přístup k účtu na poštovním serveru Google Mail.

The Ultra Edition 13.8 (Z720) byl představen na klíčových evropských trzích, na trh by se měl dostat během následujících týdnů. Cenu neznáme, ale odhadujeme ji na třináct tisíc korun.

Samsung Z720 ve zkratce:

• rozměry: 104,5 × 51,3 × 13,8 mm

hmotnost: 80 g

sítě: GSM 900, 1800, 1900 MHz, UMTS 2100 MHz

• datové přenosy: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA

fotoaparáty: hlavní 3Mpxs autofokusem (video MPEG4 / H.263) a VGA pro videohovory

displej: 2,1” TFT LCD, rozlišení 240 × 340 bodů, 262 000 barev

• hudební přehrávač: podpora formátů MP3, AAC, AAC+, e-AAC+, WMA, přehrávání videa

slot na paměťové karty: typ MircroSD

konektivita: Bluetooth, USB

další: prohlížeč dokumentů, hlasový záznamník, Digital Power Amp, Google Search, Google Mail (Gmail), Offline Mode, uTrack, uGo

Diskuze (5) Další článek: Aliph Jawbone: pro elegantní a tiché telefonování

Témata článku: Samsung, Samsung Z720, Sam, EDI, Edition, Samsun, Ultra