Samsung zveřejnil analýzu dat uživatelů hodinek. Ukazuje, jak pandemie covidu změnila naše spánkové návyky

Samsung ze statistik, které získal ze svých chytrých hodinek a aplikace Samsung Health, získal důkaz o tom, že se v průběhu covidových let výrazně změnily naše spánkové návyky. I přesto, že lidé spí v průměru déle než před pandemií, celková účinnost spánku se globálně snížila. Zhoršení je patrné více u mužů, než u žen. Do postele chodíme o pár minut později, vstávání pak zase o pár minut odkládáme.

V běžné praxi platí, že, čím větší věk člověk má, tím déle spí. Jenže účinnost spánku s přibývajícím věkem klesá. Výjimkou je věková skupina mezi 20 a 39 lety, ve které, jako v jediné skupině, účinnost spánku po koronaviru narostla. Zbytek však hlásí propad účinnosti spánku, ne všechny státy však vykazují horší čísla. V Brazílii, Argentině, Mexiku, Koreji, Indii, Vietnamu a také v Indonésii se efektivita spánku v době po covidu poměrně výrazně zlepšila.

Klepněte pro větší obrázek

Uživatele všech zemí však spojuje delší průměrná doba spánku a to minimálně o několik minut. Největší skok v trvání spánku zaznamenala Korea (+17 minut), Indonésie (+13 minut), Francie a Turecko (obě + 7 minut). Největší efektivitu spánku reportují uživatelé Samsung Health z Argentiny, následuje Itálie, Německo, Španělsko a Francie.

Osmihodinový zdravý spánek

Zdravý spánek by měl v dospělosti trvat osm hodin, a právě díky monitoringu spánku je možné odhalit celou řadu zdravotních nesrovnalostí. U Samsungu si spánek měří minimálně jednou týdně polovina uživatelů hodinek řady Galaxy Watch. Čtyřicet procent z nich dokonce víckrát než třikrát za týden. 

Spánková data přitom ukazují podrobné detaily spánkových fází (hluboký spánek či fáze REM), dozvíte se z nich také to, jak často se v noci vzbudíte, jakou máte saturaci krve nebo zda v průběhu noci chrápete. Veškeré detaily pak vyčtete z výpisů v mobilní aplikaci Samsung Health.

Zdroj: Samsung News

Diskuze (11) Další článek: USB-C je pro iPhony jen mezizastávka, jenže to bude chtít čas. Androidy bez konektorů skončily už jako koncepty

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Argentina, Návyk, REMA, Indonésie, Samsung News, Samsung Health, Španělsko, Vietnam, Francie, Data, Pandemie, Data uživatelů, Turecko, Mexiko, Brazílie