Samsungu vyrostla tvrdá konkurence. V Evropě ho poprvé z trůnu sesadilo Xiaomi

Xiaomi se ve druhém kalendářním čtvrtletí letošního roku stalo největším výrobcem smartphonů podle počtu prodaných kusů na evropském trhu. Čínská firma tak poprvé předstihla po mnoho let první Samsung a ukrojila si čtvrtinový tržní podíl z evropského koláče. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Strategy Analytics.

Klepněte pro větší obrázek
Tržní podíl výrobců smartphonů v Evropě za 2Q 2021 | Zdroj: Strategy Analytics

V globálním pohledu celosvětového trhu zůstává Samsung pořád jedničkou, Xiaomi ale příliš neztrácí ani zde. V Evropě se celkově prodalo 50 milionů chytrých telefonů, což je meziroční zlepšení o 14 % proti covidem mnohem více postiženému druhému kvartálu 2020.

překonalo Xiaomi korejského rivala o 700 tisíc distribuovaných kusů, Samsung dodal do prodeje 12 milionů smartphonů. Třetí zůstal s odstupem Apple a jeho 9,6 milionu prodaných iPhonů. Slušný meziroční nárůst zaznamenaly také čínské značky Oppo a Realme, které skončily na čtvrtém, respektive pátém místě.

Diskuze (14) Další článek: Realme to zkouší jako Apple. K MagDart připojíte 50W nabíječku i další moduly

Témata článku: Apple, Oppo, Realme, Samsung, Xiaomi, Smartphony, Statistika, Analýza, Průzkum, Strategy Analytics, Koláč, Evropa, Konkurence, Celosvětový trh, Trůn, Tvrdá konkurence