Všechny ty modely a výrobce bych tam tak nějak čekal, ale Honor 8 překvapil.
Tak jsem si schválně našel hodnotu u mého mobilu - 0,26W/kg, to je asi dobrý číslo, když huahnoje mají 4x vyšší
Ach jo, SAR hodnoty se liší napříč značkami a modely. Nevím co máš za přístroj, ale když vezmu pár modelů:Iphone Xr - 0,99 W/kgIphone XS - 0,99 W/kgHuawei P20 PRO - 0,73 W/kgHTC U12+ - 0,66 W/kgHuawei Mate 20 PRO - 0,4 W/kgGalaxy S9 - 0,36 W/kg...Ale je to stejně šumák, protože tohle jsou EU měření tzv. HEAD SAR, ale BODY SAR jsou u všech modelů přes 1 a USA SAR mají zase jiné hodnoty. Takže jde o to, jestli se bavíme o USA nebo EU měřeních nebo o čísle dodaném výrobcem, jestli jde o body nebo head a tak. A těžko říct, když SAR má z vlajek nejvyšší Iphone, tak že je to taky největší šunt :)
Jenom pro ty, kteří jsou skeptičtí, že "tak slabé záření nemůže způsobit nádor", podotýkám, že mají sice pravdu... Ovšem jen částečně!Vysoké SAR sice nedokáže rakovinu spustit samo o sobě, ale u jedince, který k tomu má dispozice, ji dokáže spoluspustit nebo způsobit, že pokud by se samovolně projevila třeba až velice pozdě (a ten člověk by do té doby normálně umřel na něco jiného ve stáří), tak se spustí mnohem dříve.Se zdravím zkrátka není snadno si zahrávat a hodnoty SAR bych neignoroval. Většina lidí, včetně mě, bohužel, se o své zdraví začne starat až když má nějaký problém, ale to už bývá mnohdy pozdě.Každopádně to ukazuje na politiku Huawei, který se nebojí pustit výrobek ohrožující zdraví uživatele. Jak se pak asi chová v jiných ohledech?Osobně jsem tedy proto, aby se zde nestavěly sítě na technologii Huawei...
Nejedná se vůbec o intenzitu záření. Klíčový fakt je, že se nejedná o ionizující záření, čili není schopno poškodit DNA (stejně jako to nedokáže obyčejné viditelné světlo) a jediný známý efekt je, že absorbované záření přirozeně vede k ohřátí tkáně. Což samozřejmě může být také nebezpečné, pokud by to ohřátí bylo velké, třeba o 20 °C, ale k tomu výkon telefonů samozřejmě ani zdaleka nestačí. Ty limity jsou nastaveny na velmi bezpečné hodnoty.
Konečně na to někdo poukázal. Ve zkratce, nejvyšší hodnoty mají ryze čínské značky, včetně těch, které chtějí být jedničkou na trhu. A naopak násobně nižší hodnoty mají firmy ze "západu" a vůbec nejnižší naměřená čísla vykazuje světová jednička.
Nezpochybňuji, že ty levné čínské telefony asi na tohle moc ohledů brát nebudou, ale je dobré mít na paměti, že hodnota SAR není úplně vypovídající. Jedná se totiž o maximální hodnotu vyzařování a podle toho je ten test postaven. Čili se klidně může stát, že mobil s vysokou hodnotou SAR nepotřebuje k běžnému provozu takové výkony jako ostatní telefony.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.