Satelitní komunikace je v módě. Garmin inReach Messenger pošle textovku i z těch nejodlehlejších končin světa

  • Satelitní komunikaci nemusí mít přímo váš telefon
  • Bohatě si vystačíte s doplňkovou krabičkou
  • Ta od Garminu vás nenechá ve štychu kdekoliv na světě

Huawei funguje v Číně satelitní komunikace, Applu zase pouze v zámoří. Satelitní komunikace je tedy evidentně v módě, a svou si chce v tomto segmentu prosadit i Garmin. Uvedl na trh krabičku inReach Messenger, která má zabudovanou satelitní anténu. I z těch nejzapadlejších končin můžete domů poslat textovku, že jste absolutně v pořádku.

inReach Messenger je černá krabička s rozměry 78 × 64 × 23 mm, která váží 114 gramů. Proti vnějším vlivům ji  chrání odolnost IPX7. Na těle je umístěn i malý černobílý transreflexivní displej s rozlišením 160 × 68 pixelů, který je skvěle čitelný i na přímém slunci. Vaši přesnou lokalizaci obstarává kombinovaný čip GPS/Galileo/QZSS/Beidou. Přes USB-C dobíjíte vnitřní Li-Ion baterii, která dle způsobu využití vydrží posílat zprávy (dle viditelnosti na satelity) až po dobu 28 dnů. Hardware máme za sebou, jenže k čemu vlastně tato krabička slouží?

Klepněte pro větší obrázek
Přes InReach Messenger můžete dát rodině z celého světa vědět, že jste na cestách nepřišli k žádné úhoně

Primárním využitím inReach Messengeru je zasílání a přijímání textových zpráv prostřednictvím satelitních sítí. Ať už jste v poušti, džungli, na ledu či uprostřed oceánu. Tedy všude tam, kde chybí standardní signál GSM. Zadarmo to ale nebude, protože krabička je jen prostředníkem komunikace, ke které budete potřebovat i aktivní předplatné satelitních služeb. 

Navíc nemusíte zůstat jen u krabičky, přes Bluetooth nebo ANT+ ji můžete spárovat s webovou aplikací Garmin Explore či s mobilní apkou Garmin Messenger. Ta dokáže mj. plynule přepínat mezi GSM a satelitní signálem, a to podle kvality pokrytí.

Klepněte pro větší obrázek
Základní rozdělení satelitního předplatného, které je k dispozici i v Česku

Současně je třeba si aktivovat jednu ze tří úrovní předplatného (Safety, Recreation či Expedition), které se liší, jak cenou a intervaly sledování, tak počtem „volných zpráv“. Nejvyšší výbava stojí 75 EUR na měsíc (cca 1 900 Kč), za zjištění počasí v dané lokaci si však vždy připlácíte. V rámci předplatného můžete počítat se 100% globálním pokrytím, SMS tlačítkem k interaktivnímu přivolání pomoci či se sledováním a sdílením vaši přesné GPS polohy.

Představení satelitního komunikátoru od Garminu:

InReach Messenger v nouzi dokonce využijete jako powerbanku. V Česku je tato „krabička pro dobrodruhy“ dostupná za 7 490 Kč. K tomu si však ještě musíte připočíst individuální předplatné za využívání satelitních služeb

Zdroj: Garmin

Diskuze (8) Další článek: Decentní design, návrat výřezu a stále chybějící 5G. Huawei Mate 50 Pro přichází do Evropy

Témata článku: , , , , , , , , , , Komunikace, Garmin InReach, Garmin Explore, Česká republika, Končina, Móda, Expedition, Dobrodruh, Textovka, GSM, Satelitní komunikace, Krabička, Safety,