SazkaMobil: telefonujte a hrajte o jackpot

Myslíte, že už se na poli virtuálních operátorů nedá vymyslet nic nového? SazkaMobil přesvědčuje o opaku. Má zajímavé ceny a láká na jackpot!

Sazka se vloni přihlásila do aukce o volné telekomunikační frekvence, nakonec se však touto cestou nevydala. Generální ředitel společnosti Robert Chvátal to okomentoval prostě: „V podmínkách aukce bylo několik „děr“, které zhoršovaly pozici případného čtvrtého operátora a obchodní model jednoduše nevycházel. Už tehdy jsme souběžně pracovali na projektu virtuálního mobilního operátora.“ A právě tento projekt Chvátal dnes představil na tiskové konferenci, jmenuje se SazkaMobil a je celosvětově unikátní, propojuje telekomunikační služby a loterijní hru SazkaMobil Šance.

Základní nabídka je prostá. Předplacenou kartu koupíte za 150 Kč, obsahuje kredit ve stejné výši, volá se za 2 Kč za minutu do všech sítí, SMS stojí 1,50 Kč (MMS 5 Kč). Tarifikace je 60+1 (tedy první minutu zaplatíte celou, pak se účtuje po sekundách), platnost kreditu je 6 měsíců, SIM můžete mít v rozměrech mini, micro i nano. U SazkaMobilu se neplatí žádné „MVNO poplatky“, tedy za aktivaci SIM, přenos čísla, poplatek za provoz SIM atd. Doručení SIM karty poštou je zdarma, k dispozici bude webová samoobsluha, nebo klasická infolinka s non-stop provozem. SazkaMobil používá síť Vodafonu, mobilní internet poběží bez rychlostního omezení, ale zatím bez LTE, o jeho použití Sazka teprve jedná.

Aktualizováno: SazkaMobil začne nabízet své služby v úterý 18. února.

Klepněte pro větší obrázek
Svoji předplacenku můžete vyšperkovat některým z balíčků. Platí 30 dní od zakoupení.
Klepněte pro větší obrázek
Datová nabídka nevybočuje z českého standardu.

Zajímavé věci se ale začnou dít při dobíjení. Dobijte 300 (či více) korun a ceny na 30 dní klesnou na 1,50 Kč za minutu hovoru a 1,30 Kč za SMS. Předplacenky většinou používají lidí s nižší měsíční útratou, než uvedených 300 Kč, takže to v praxi bude vypadat tak, že měsíc po dobití budou platit nižší ceny, do dalšího dobití pak ceny vyšší.

Klepněte pro větší obrázek
Základní ceník je velmi jednoduchý, do všech sítí se volá a píše za stejné ceny.

Teď přichází ta celosvětově unikátní část nabídky. Minimální dobíjecí částka je 200 Kč a už ta zaručuje účast v loterijní hře SazkaMobil Šance. Vaše telefonní číslo je zároveň herním číslem. Jednou do měsíce se bude losovat dvakrát pět čísel a nejnižší výhru 30 Kč zaručuje už shoda posledního čísla ve vašem telefonním čísle a posledního čísla v jednom ze dvou tahů. Jinými slovy, každé páté telefonní číslo vyhrává. Když se trefíte ve více než jednom čísle (opět se postupuje odzadu), výhry rostou podle následujícího klíče. Pokud si v daném měsíci nikdo neodnese jackpot, částka se navyšuje.

Klepněte pro větší obrázek
Je to opravdová loterie, ceny jsou vypláceny v hotovosti (nikoliv v kreditu).

Jedna sázka je za 20 Kč, za dobitých 200 Kč hrajete jednou a na předplacenku se přičte celých 200 Kč kreditu. Hrát je možné, i když nemáte SIM od SazkaMobilu (prostě si vymyslíte herní pětičíslí), ale to už se ztrácí kouzlo kombinace s telefonním číslem. Je zde i možnost dobít si bez účasti v loterii, to vyžaduje legislativa z toho důvodu, že mladší 18 let smí používat předplacenou kartu, nesmí však hrát loterii. Dobít je možné na některém z tisíců terminálů Sazky a také online, ale tam už je to bez účasti v loterii. Důvodem je konflikt dvou regulovaných světů telekomunikací a loterií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Sazka si zajímavým způsobem pohlídala, aby její předplacenkáři pravidelně dobíjeli. 

Sazka chce být velkým virtuálem, má ambice získat stovky tisíc zákazníků. Aby představený obchodní model fungoval, je to dokonce nutné. Dovolím si odhadnout, že s dnes představenou nabídkou má Sazka šanci svých cílů dosáhnout. Slabé místo vidím v ochotě lidí přejít k novému operátorovi. Přece jenom přenést nebo dokonce změnit číslo není tak jednoduchý krok, jako si při kupování novin vsadit Sportku…

Klepněte pro větší obrázek 
Tohle je Štastná SIMka, maskot nové služby. Start SazkaMobilu doprovodí masivní několikatýdenní kampaň za desítky miliónů korun srovnatelná se síťovými operátory.

Bude vidina statisícové výhry fungovat? Bude to dostatečné lákadlo, aby Sazka na rozděleném trhu získala stovky tisíc zákazníků?

Diskuze (99) Další článek: LG chystá zmenšenou verzi top modelu G2, uvidíme ji v Barceloně

Témata článku: Virtuální operátoři, Infolinka, Sazkamobil, Sazka, Hra, Rychlostní omezení, Datová nabídka, Následující klíč, Základní ceník, Slabé místo, Podmínka aukce, Jack, Non-stop, Zajímavý způsob, Jednoduchý krok, Loterie, Telefon


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 15

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video