Servis telefonů Benq-Siemens: co na to Benq a operátoři?

Prodejci mobilních telefonů Siemens a Benq-Siemens mají problém – nemají kam posílat vrácené telefony z reklamací. Dotkne se krach Benq Mobile i běžných zákazníků? Zeptali jsme se všech tří našich operátorů a také zástupce Benq Mobile.
Servis telefonů Benq-Siemens: co na to Benq a operátoři?

Náš včerejší článek o problémech krachující společnosti Benq Mobile s řešením záručních oprav svých telefonů vzbudil velký rozruch. Hned v úvodu se proto hodí připomenout, že běžných zákazníků by se tato aféra neměla nijak dotknout. Pokud se vám telefon značky Siemens nebo Benq-Siemens porouchá a máte jej v záruce, můžete jej standardně donést svému prodejci a uplatnit svůj nárok na vyřízení reklamace v rámci záruky. Problém vznikne až prodejci, který nemá porouchaný telefon komu předat k opravě, respektive musí opravu telefonu uhradit ze svého.

Klepněte pro větší obrázek
Oznámení servisního partnera PPI-ETC, s.r.o. o pozastavení příjmu záručních oprav

Problém s reklamacemi je zatím spíše finanční. Záruční opravy totiž výrobce neproplácí a servisy pochopitelně zadarmo pracovat nechtějí. Spolu s přerušením dodávek peněz však došlo také k přerušení dodávek náhradních dílů. Časem by proto mohl nastat i ten problém, že telefon nebude jak opravit.

Operátoři pečují o své zákazníky

Bylo by od majitelů telefonů značky Siemens nebo Benq-Siemens celkem podlé, kdyby se v současné době snažili na svém telefonu najít nějakou závadu a reklamaci alespoň „zkusit“. Strach z toho, že později už nebude možné telefon v záruce reklamovat vůbec je přitom úplně zbytečný. Nárok na bezplatnou opravu nebo výměnu zboží zůstane zákazníkovi po celou dobu trvání záruky, ať se děje co se děje. Pokud se současná situace nějak vyřeší a servisy dostanou zaplaceno, budou i prodejci mobilů při vyřizování reklamací postupovat přívětivěji. Za současné situace se jim nemůžeme divit, že se budou uznávání reklamací zdráhat.

Mezi největší prodejce mobilních telefonů patří samotní operátoři. A proto jsme se zeptali, jak budou postupovat při vyřizování reklamací telefonů Siemens a Benq-Siemens oni. Tiskový mluvčí Vodafonu, Jakub Hrabovský, říká: „Na naše zákazníky, kteří si u Vodafonu koupili mobilní telefon značky Siemens nebo Benq-Siemens, nemá stávající situace firmy Benq Mobile žádný dopad. Veškerý servis zajišťujeme přes stávající servisní organizace,“ a dodává: „V případě závady stačí, aby zákazníci přišli na naší prodejnu, kde za ně naši pracovníci vše vyřeší. Další variantou je poslat reklamaci poštou na adresu uvedenou v záručním listě.“

Také T-Mobile svým zákazníkům vychází vstříc. Manažerka externí komunikace, Jitka Pacolová, nám k problému sdělila: „Společnost T-Mobile bude v rámci zajištění špičkové péče svým zákazníkům i nadále poskytovat záruční servis k mobilním telefonům BenQ-Siemens. Díky spolupráci se servisním partnerem budou reklamované přístroje zakoupené v distribuční síti T-Mobile Czech Republic, a.s. splňující záruční podmínky bezplatně opraveny v zákonném termínu. Přístroje BenQ-Siemens, které jsou v aktuální nabídce, budou za stávající situace nabízeny do vyprodání zásob.

A prakticky shodného vyjádření se nám dostalo od O2. Také zde se nemusí zákazníci ničeho obávat a v případě závady na telefonu Benq-Siemens s nimi bude vedeno běžné reklamační řízení.

Benq není Benq Mobile

Snažili jsme se samozřejmě získat také vyjádření k celé situaci přímo od Benq Mobile, výrobce telefonů Benq-Siemens. Firma se problémem zabývá a vzhledem k tomu, že je v současné chvíli proces ještě v řešení, bude oficiální vyjádření k této problematice dostupné až začátkem příštího týdne.

K aktuální situaci se však ozvali zástupci společnosti Benq, která v zásadě nemá s dceřinou společností Benq-Siemens mnoho společného a současné problémy vrhají do temného stínu právě i Benq – výrobce spotřební elektroniky a prvků IT.

Benq proto rozesílá všem svým obchodním partnerům toto vše vysvětlující sdělení:

Vážení partneři,

v současné době jste jistě zaznamenali mnoho zpráv o platební neschopnosti BenQ Mobile v celé Evropě. Dovolujeme si vás, jako naše partnery, informovat, že tato situace nemá žádný vliv na náš současný vztah s vámi.

Všechny společnosti koncernu BenQ zodpovědné za IT a spotřební elektroniku NEMAJÍ žádný vztah k BenQ Mobile. O obchod a marketing ve střední a východní Evropě se stará BenQ Austria GmbH se sídlem ve Vídni. BenQ Austria GmbH pokračuje ve své činnosti jako doposud. Tedy pro zákazníky nedochází k žádným změnám ani v rámci servisu. Servisní partneři BenQ pokračují ve své činnosti.

Buďte ujištěni, že obchod a servis pro projektory, LCD monitory, digitální fotoaparáty, LCD televizory, média, klávesnice a myši, scannery zůstává nezměněn.

Rádi bychom vám osobně poděkovali za dlouhodobou podporu a důvěru v naší značku. Jsme si jisti, že si prvotřídními službami udržíme svou pozici a těšíme se na další obchody s vámi.

S pozdravy

Váš BenQ team

Benq-Siemens už nevoní

A v Benqu se mají proč bránit. Benq Mobile dělá nyní své značce velmi špatnou reklamu a řadu zákazníků odrazuje. To se pochopitelně promítne v podvědomém chápání značky Benq a určitě také Siemens. Jak majitelé a zastánci telefonů Benq-Siemens reagují na současnou situaci? Stačí nahlédnout do diskuse pod včerejším článkem nebo do diskusního fóra.

„Zrovna jsem si chtěl koupit Benq-Siemens E71, tak teď si ho asi už nekoupím. Je to škoda, mám se Siemensem ty nejlepší zkušenosti, ale bohužel moje CX65 už pomalu dosluhuje. E71 se mi fakt líbí, funkčně i vzhledově. Budu si muset koupit nějaký Sony Ericsson, asi K610,“ reaguje na situaci čtenář s přezdívkou M1k.

Mnoho uživatelů se také bojí, zda budou moci svůj Benq-Siemens v záruce reklamovat, a někteří litují nedávné koupi telefonu této značky, například čtenář s přezdívkou Earthworm: „Tak to je v pytli, poněvadž jsem si před dvěma týdny koupil Siemens. Kdybych to věděl dřív, tak bych to nedělal.“ Obavy zákazníků jsou ovšem zbytečné.

Značka Benq-Siemens si hodně uškodí a to po celé Evropě, zejména pak v Německu. Benq Mobile zde zastavil výrobu v továrnách bývalého Siemensu, což vyvolalo velké protestní akce a do debat se vložili i politici. Pokud bude chtít Benq Mobile s výrobou mobilů pokračovat, zřejmě už to proto nebude pod značkou Benq-Siemens.

Diskuze (67) Další článek: Jak Telefónica O2 hospodařila za první tři čtvrtletí roku 2006

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Servis, Benq-Siemens E71, Nejlepší zkušenost, Telefon, Včerejší článek, BenQ Mobil, Servisní partner, Porouchaný telefonDigitální peněženka přichází i k nám. Google Wallet nahradí fyzické karty i aplikaci Google Pay

Digitální peněženka přichází i k nám. Google Wallet nahradí fyzické karty i aplikaci Google Pay

** Google Wallet je náhradou Google Pay ** Kromě bezkontaktního placení toho ale umí mnohem víc ** Chce být agregátorem všech vašich karet, klíčků či dokladů

Martin Miksa
Digitální dokladyAndroid 13Mobilní aplikace
Xiaomi Mi Band 7 Pro se přiblížil hodinkám. Vypadá stylově, dostal GPS a zachovává slušnou výdrž

Xiaomi Mi Band 7 Pro se přiblížil hodinkám. Vypadá stylově, dostal GPS a zachovává slušnou výdrž

** Xiaomi poprvé představilo „Pro” verzi svého populárního náramku ** Mi Band 7 Pro dostal GPS a funkcemi má blízko k hodinkám ** Cena i výdrž baterie přitom stále potěší

Martin Miksa
Chytré náramkyNositelnosti
Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

** T-Mobile představil svou letní kampaň ** Pokud vám dojdou data, v apce Můj T-Mobile dostanete zdarma stejnou porci ** Akce platí i pro firemní zákazníky a předplacenky

Martin Chroust
Můj T-MobileMobilní dataT-Mobile
První problémy Nothing Phonu. Uživatelé hlásí zelený nádech displeje, mrtvé pixely a nevzhledné pruhy

První problémy Nothing Phonu. Uživatelé hlásí zelený nádech displeje, mrtvé pixely a nevzhledné pruhy

** Nothing Phone je v prodeji pouhých pár dní ** První uživatelé už se přesto potýkají s nečekanými problémy ** Všechny se točí okolo displeje, který firma ze startu dost chválila

Martin Miksa
DisplejeProblém
Jak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

Jak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

** Výdrž baterie smartphonů je věčné téma, poradíme jak ji prodloužit ** Některé triky přidají i hodiny výdrže navíc ** Jiné zas pomohou udržet její dlouhou životnost

Martin Miksa
VýdržBaterieTipy a triky
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nokia má nové tlačítkové mobily. Jeden je známá reinkarnace, druhý slouží i jako pouzdro na sluchátka

Nokia má nové tlačítkové mobily. Jeden je známá reinkarnace, druhý slouží i jako pouzdro na sluchátka

** Nokia ukázala tři nové tlačítkové telefony, které mají čím zaujmout ** Model 5710 XpressAudio slouží zároveň i jako krabička pro sluchátka ** Další hrají na nostalgii a lákají nenáročné uživatele

Martin Miksa
RetroTelefonyHudba v mobilu
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Cestujete? Mobil je nejlepší pomocník. Uložte do něj doklady, pohlídejte zavazadla a další tipy

Cestujete? Mobil je nejlepší pomocník. Uložte do něj doklady, pohlídejte zavazadla a další tipy

** Jedete na výlet nebo na dovolenou? ** Smartphone vám na cestách může být nenahraditelným pomocníkem ** Dáme vám několik tipů, jak konkrétně telefon pomůže

Martin Miksa
Tipy a trikyMobilní aplikacePro turisty a cyklisty
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

** Víte, jak snadno na Androidu schovat fotky a videa? ** Vystačíte si se základní aplikací a krátkým nastavením ** Fotky ukryjete za sken obličeje či za otisk prstu

Martin Chroust
FotografieJak...Soukromí
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid