Šest nových funkcí pro všechny Androidy. Google přichází s novým modelem updatů

Google oznámil hned šest nových funkcí, které se dostanou do smartphonů ještě v průběhu léta. Americký gigant novinky tohoto typu často oznamuje jen pro „své“ Pixely, tentokrát ale udělal výjimku. Na šest nových funkcí se tak mohou těšit všechna zařízení s operačním systémem Android, a děje se tak vůbec poprvé v historii. A možná, že na tento precedens brzy naváží další globální updaty...

První novinkou je upozornění na blížící se zemětřesení. Systém již v současné době funguje na Novém Zélandu a v Řecku, brzy se rozšíří do Turecka, Filipín, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a do Uzbekistánu. Google v první vlně upřednostňuje země s největším rizikem zemětřesení, podpora funkce v dalších zemích přibyde v průběhu letošního roku.

Androidy brzy upozorní na blížící se zemětřesení:

Další novinkou je označení SMS zpráv hvězdičkou, které bude možné v nativní aplikaci Zprávy. K takto označeným oblíbeným textovkám se budete moci snadno vrátit i když budou „zahrabány“ hluboko v konverzacích. Všechny vámi označené textovky budou zahrnuty do kategorie „S hvězdičkou“. Třetí novinkou jsou návrhy Emoji podle kontextu. Podle toho co napíšete, vám telefon nabídne vhodná Emoji. Tato funkce však odstartuje v průběhu léta pouze pozvolna, bude podporovat jen texty napsané v angličtině, španělštině a v portugalštině.

„Hvězdičkování“ v aplikaci Zprávy od Googlu:

Google Assistant nově dokáže prostřednictvím vašeho hlasového povelu uskutečnit akce ve vámi vybrané aplikaci. Můžete mu třeba (v angličtině) nadiktovat, aby v aplikaci Ebay vyhledal ochrannou fólii na displej. Hlasový asistent navíc dokáže detekovat, zda se na displej aktuálně díváte. Pokud ano, upraví se prostředí tak, aby jej bylo možné snadněji ovládat hlasem. To platí i o pohodlnějším zadávání hesel do polí pro přihlášení, stačí asistentovi diktovat znak po znaku.

Google Assistant a práce s oblíbenými aplikacemi:

Poslední novinka se vztahuje k režimu Android Auto, jehož první nastavení je daleko rychlejší. Součástí prostředí jsou nové záložky a většími možnostmi customizace. Přímo z vašeho telefonu si můžete upravit launcher, popř. nastavit tmavý režim. Změny v režimu Android Auto již byly zakomponovány do stávající verze protokolu.

Zdroj Google Blog

Diskuze (8) Další článek: Samsung spojil paměť a RAM do jednoho čipu. Bude z toho profitovat střední třída

Témata článku: Google, Android, SMS, Aktualizace softwaru, Asistent Google, Android Auto, Emotikony, Hlasový asistent, Hlasové ovládání, eBay, Update, Aplikace, Tádžikistán, Turkmenistán, F +, Novinka, Filipíny, Kyrgyzstán, Řecko, Nový Zéland, Kazachstán, Nová funkce, Funkce, Pro +, Nový model, Telefony s Androidem na Heureka.cz