Šest z deseti nejprodávanějších telefonů má na zádech logo s nakousnutým jablkem

Applu se start do roku 2021 vysloveně povedl. Podle zprávy analytické společnosti Counterpoint Research obsadily mobily s logem nakousnutého jablka v žebříčku nejprodávanějších telefonů šest z deseti příček. Svou dominanci potvrdily i obsazením prvních čtyř míst.

Žebříček odráží celosvětové prodeje mobilních telefonů v lednu tohoto roku. Na prvním místě se s šesti procenty umístil iPhone 12, následovaný iPhonem 12 Pro Max, iPhonem 12 a iPhonem 11. Až na páté a šesté příčce se krčí telefony jiného výrobce – konkrétně low-endové modely Redmi 9A a Redmi 9.

Když se daří, tak se daří

První tři nejprodávanější modely tvořily v součtu 71 % prodejů Applu. Ukazuje se tak, že zájem o aktuální modely neklesal ani bezmála čtvrt roku po jejich představení. Je pravděpodobné, že jistou roli zde hrálo pozdější uvedení na trh, kvůli kterému se část poptávky přelila do ledna.

Klepněte pro větší obrázek
10 nejprodávanějších smartphonů v lednu 2021 | Zdroj: Counterpoint Research

Téměř třetina iPhonů 12. řady se prodala ve Spojených státech amerických. Důvodem byla silná propagace ze strany operátorů a poptávka po 5G. iPhone 12 Pro Max byl nejprodávanějším modelem v USA, protože zákazníci zde upřednostňovali vyšší verzi. Dobře si vedly i staré modely iPhone SE 2020 a iPhone 11.

V horní desítce naopak chybí iPhone 12 mini, nabízející podobné specifikace jako iPhone 12 v menším těle a za nižší cenu. V tomto případě nezbývá než konstatovat, že menší displej a baterie očividně nedokázaly přesvědčit potenciální zájemce ke koupi.

Nejen Apple

Páté a šesté místo získaly v lednu telefony Redmi 9A a Redmi 9, které tak vygenerovaly čtvrtinu celkových tržeb čínské společnosti Xiaomi. Po těchto modelech sahají především zákazníci, pro které je hlavní prioritou nízká cena – ostatně i na našem trhu se cenovky těchto mobilů pohybují kolem tří tisíc korun.

Do desítky nejprodávanějších se probojovaly ještě dva telefony od Samsungu – konkrétně Galaxy A21 a A31. Zařízení střední třídy těží především z kombinace prémiového designu, solidních hardwarových specifikací a masivní propagace.

S postupným rozšiřováním mobilních sítí páté generace logicky roste i zájem zákazníků o telefony s jejich podporou. Prodejci proto uvádějí mobily s 5G i na trzích, kde se spuštění teprve chystá – cílí tak na zákazníky, jež telefony mění v dlouhé periodě a ocení tak jejich připravenost na nové technologie.

Diskuze (80) Další článek: Američané testují mobilní vakcinační pasy. Je to budoucnost, která čeká i nás

Témata článku: Statistika, Analýza, Telefony, USA, Counterpoint, Apple iPhone 12, Apple iPhone 12 mini, Apple iPhone 12 Pro, Apple iPhone 12 Pro Max, Redmi 9, Redmi 9A, Nejprodávanější telefon, Model, Counterpointresearch, Logo, Counterpoint Research, Mobil, Připravenost, Zákazníci, Telefon, JablkaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Na špici nepopulárního žebříčku figurují Pixely a Xperie. Tyto mobily nám nejvíc září do hlavy

Na špici nepopulárního žebříčku figurují Pixely a Xperie. Tyto mobily nám nejvíc září do hlavy

** Tzv. SAR už dávno není jen bezvýznamným parametrem ** Přinášíme seznam TOP10 nejvíce zářících mobilů ** V TOP10 má tři zástupce Google, po dvou pak OnePlus a Sony

Martin Chroust
SARŽebříčkyTop 10
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma