Šestý Týden mobilně z karantény. Komentujeme nejzajímavější události a vyhlížíme lepší časy

Šestý Týden mobilně z karantény. Komentujeme nejzajímavější události a vyhlížíme lepší časy

Snad už tu situaci po oznámeném uvolnění omezení volného pohybu lidí také vidíte trochu pozitivněji. Za dva, možná už za týden se i Týden mobilně vrátí do studia a z nadpisu zmizí slovo „karanténa“. Ale pojďme na věc, na události, které hýbaly uplynulým týdnem.

Solární panel v hodinkách zní jako skvělý nápad, ale pro většinu lidí to v praxi nedává úplně velký smysl. Zatímco Samsung v posledních letech postupně upouští od displeje ohnutého přes boky telefonu, Motorola z toho dělá hit. Jakou funkci mají hrany a není ta cena přece jen příliš vysoká?

Už před dvěma lety jsme se tu zamýšleli nad tím, že si žebříček DxO vybudoval roli soudce a kata moderních fotomobilů. Platí to pořád, Samsung měl s modelem S20 Ultra velké ambice, a tak je šesté místo za armádou „číňanů“ trochu zklamání. Ani 108 MPx nestačilo. V Koreji se však drží hesla, že když to nejde s přehnaně vysokým počtem megapixelů, tak to zkusí s šíleně vysokým počtem megapixelů. Prý už pracují na foťáku s 600 MPx.

ČTÚ a operátoři v týdnu zefektivnili využívání části pásma, provedli refarming a spektrum je tak připravené na modernější sítě. Už jsme si zvykli, že koronavirus komplikuje kde co a dopadne to i na zářijový veletrh IFA. Otázkou už je pouze to, jak těžká rána to bude. V týdnu jsme si také všimli, jak se telefony Huawei po ztrátě Google-služeb krůček po krůčku vrací do života. Půjde to stejně hladce i s app storem?

Váš názor Další článek: Sonos trvá na tom, že rádio nepatří do propadliště dějin. Na novou stanici dohlíží Thom Yorke

Témata článku: Huawei, Motorola, Samsung, Video, Koronavirus, Operátoři, Týden mobilně, Zakřivený displej, Garmin, Huawei AppGallery, ČTÚ, 600 MPx, IFA, Korea, Mobilní pavlač, Huawei P40, Motorola Edge, Motorola Edge+, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Události, Karanténa, Nejzajímavější událost, Megapixel, Dobrý čas, MPx


Určitě si přečtěte

Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny