Sezame, otevři se na šest způsobů. Chytré dveře Xiaomi mají skener obličeje a plno mobilních technologií

Xiaomi už dávno nejsou jen telefony. V sortimentu značky dnes ale najdeme spoustu zajímavých produktů od koloběžek po chytrou domácnost. Nyní ale výrobce přesto překvapil produktem, který byste v jeho nabídce možná nečekali - dveřmi Xiaomi Blade Star.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dveře Xiaomi Blade Star jsou poctivý kus železa. Mají ale velký displej a odemykají se šesti způsoby

Nejedná se ale jen tak o ledajaké dveře, jelikož jsou plné mobilních technologií. Netradiční už je to, že je lze odemknout hned šesti způsoby a věřte, že po tradičním klíči uživatel sáhne opravdu jen v záložním případě. Tím nejrychlejším způsobem bude automatické odemčení 3D skenem obličeje, které zvládne na vzdálenost od 30 cm do 1 metru.

Skener obličeje, čtečka otisků prstů i NFC

Dalším způsobem, který je doslova po ruce pak bude čtečka otisků prstů integrovaná do kliky. Odemknout dveře půjde také PINem pomocí číselníku, případně v něm integrovaným NFC, ke kterému bude stačit přiložit chytrý telefon či hodinky. Dveře mají také Bluetooth, takže je bezkontaktně půjde otevřít přes chytrý telefon.

Dveře jsou vybaveny také 10,1“ displejem, na kterém si uživatelé v domě mohou zobrazit informace o počasí, případně z nich ovládat prvky domácnosti. Také slouží jako náhled pro Full HD kamerku s širokým 150° úhlem záběru na vnější straně dveří, přes kterou můžete vidět člověka stojící za dveřmi a přes systém mikrofonů a repráčků s ním komunikovat. Veškerou komunikaci i zabezpečení zajišťuje procesor MediaTek Kompanio 500, který se používá například v počítačích Chromebook.

Kromě toho, že jsou dveře ukázkou moderních technologií jsou také bytelné. Jedná se totiž o poctivý kus železa o tloušťce téměř 9 cm. Vyrábí se hned v několika rozměrech. Ke koupi však budou samozřejmě jen v Číně, a to za cenu od 8 tisíc juanů, tedy cca 34 tisíc korun.

Dveře Xiaomi Blade Star:

Zdroj: Xiaomi, Via Gizmochina

Diskuze (2) Další článek: Dva nepotřebujete. Poradíme, jak v jednom telefonu efektivně oddělit osobní a pracovní život

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , Obličej, Mobilní technologie, Sezam, Via Gizmochina, Skener, Dveře, Chytré, Chromebook, Full HD,