Seznam vylepšuje navigaci. Jeho Mapy.cz doporučí až tři alternativní trasy

Seznam vylepšuje navigaci. Jeho Mapy.cz doporučí až tři alternativní trasy

Seznam vylepšil navigaci prostřednictvím své služby Mapy.cz. Při zobrazení cesty z bodu A do bodu B už dá na výběr až tři alternativní trasy, a to ve všech režimech (autem, pěšky, na kole). Nová funkce je dostupná jak ve webové aplikaci v počítači, tak v mobilní aplikaci Mapy.cz (zdarma pro Android a iOS).

Aplikace dává na výběr nejkratší trasu (podle vzdálenosti), potom „papírově“ nejrychlejší trasu (pro auta zohlední maximální povolené rychlosti) a nebo reálně nejrychlejší trasu (podle aktuální dopravní situace). Data o provozu na silnicích berou Mapy.cz přímo od Ředitelství silnic a dálnic.

Klepněte pro větší obrázek

Seznam uvádí, že chce pomocí této funkce přimět lidi vydat se do cíle i jinou než svojí obvyklou cestou. V praxi ale zejména dohání zejména svého největšího konkurenta Google Mapy, které dávají alternativní trasy na výběr už dlouho. Funkce najde největší využití pro auta zřejmě hlavně ve městech a také pro cyklisty, kde není nejkratší doba jízdy vždy ten nejdůležitější parametr.

Diskuze (1) Další článek: Motorola Moto G9 Plus je další střední třída, které nic podstatného neschází

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Navigace, Pro řidiče, Mapy.cz, Pro turisty a cyklisty, Google Mapa, Nejrychlejší trasa, Trasa, Alternativní trasa, Seznam


Určitě si přečtěte