Sharp 902 a GX25 Ferrari edition: libůstky pro Vodafone

Dva rudé telefony véčkové konstrukce ozdobené žlutým logem se vzpínajícím koněm rozbuší srdce každého fanouška značky Ferrari i mobilní techniky. Ve výbavě exkluzivních novinek Sharpu naleznete špičkové displeje nebo dvoumegapixelový fotoaparát s optickým zoomem. Živé fotografie!
Sharp 902 a GX25 Ferrari edition: libůstky pro Vodafone
Kapitoly článku

Sharp na CeBITu představil dvojici telefonů s označením 902 a GX25 ve speciální edici určené fanouškům značky Ferrari. Telefony s rudými kryty a ozdobené logy se vzpínajícím se koníkem budou nabízeny pouze u operátora Vodafone. U nás se s nimi nesetkáme, ale po nedávných událostech u Oskara, nemusí největší optimisti přestat doufat. Oba telefony jsou velice dobře vybaveny, obzvlášť model 902 s podporou sítí třetí generace, dvoumegapixelovým fotoaparátem a otočným displejem s úhlopříčkou 6 cm se řadí mezi špičku.


Sharp GX25

Upravené telefony vychází z běžných modelů, oba jsou v již v prodeji u operátora Vodafone. Model GX25 je méně vybavený, přesto je jeho výbava velice slušná.

Mobil je ve srovnání s ostatními véčky o něco větší, jeho rozměry jsou 92 × 46 × 23,5 mm, hmotnost činí 90 g. Po stránce designu je telefon velmi povedený a nevděčí za to pouze své rudé barvě. Přístroj působí velmi kompaktně, zvnějšku i po otevření ho po stranách zdobí slušivé stříbrné linie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sharp GX25 je líbivý moderní telefon, červená barva mu velmi sluší

Na předním krytu najdeme čočku vestavěného fotoaparátu s VGA rozlišením, který doplňuje zrcátko pro tvorbu autoportrétů a přisvicovací dioda. Níže najdeme mřížku hlasitého reproduktoru a podélně umístěný vnější displej. Ten je poměrně malý a velmi úzký, pro zobrazení základních informací však postačí. Je monochromatický s modrým podsvícením a nabízí rozlišení 72 × 12 bodů. Pod displejem se vzpíná černý kůň ve žlutém erbu – logo Ferrari snad ani není třeba popisovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vnější displej je velmi malý • fotoaparát doplňuje zrcátko a blesk • logo hovořící za vše

Po otevření vás ohromí velký displej s úhlopříčkou přibližně pěti centimetrů a jemným rozlišením 240 × 320 bodů. Je samozřejmě aktivní a dokáže zobrazit až 262 tisíc barev. Klávesnice je tvořena samostatnými tlačítky, nejvíce zaujme netradičně řešená funkční část. Ovládání je ale velmi pohodlné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je úchvatný, klávesnice originálně řešena

S telefonem se dovoláte v sítích GSM 900/1800/1900 MHz, datová spojení zajišťuje GPRS třídy 10. S nejbližším okolím je možné se spojit prostřednictvím Bluetooth nebo infraportu. Přístroj by měl vydržet až 210 minut při telefonování a 240 hodin v pohotovosti. Při vyzvánění se telefon ozve čtyřicetihlasými melodiemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Líbí se vám taková formule?

Ve funkční nabídce najdeme adresář i kalendář s možností synchronizace nebo e-mailový klient s podporou protokolů POP3 a IMAP4. Při psaní zpráv pomáhá slovník T9. Nechybí ani wap, Java a další běžné doplňkové funkce.

Velké překvapení vás čeká po zapnutí telefonu. Na tapetě je vyobrazen Michael Schumacher při vítězném stříkání šampaňským, prostředí je stylově vyvedené v rudých barvách. Ikony v hlavní nabídce jsou také upraveny v duchu motoristického sportu. Ani na zábavu se nezapomnělo, samozřejmě nemůže chybět závodní hra.

Ve zkratce

síť: GSM 900/1800/1900 MHz

rozměry a hmotnost: 23,5 × 92 × 46 mm, 90 g

displej: aktivní, 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, úhlopříčka 5 cm; vnější monochromatický 72 × 12 bodů

fotoaparát: VGA, 640 × 480 bodů

datová spojení: GPRS, Bluetooth, IrDA, USB


V druhé kapitole představíme Sharp 902 Ferrari Edition - véčkový telefon s otočným displejem a dvoumegapixelovým fotoaparátem s optickým zoomem a automatickým ostřením.

Témata článku: Sharp, Ostatní, Sportovní automobil, Edition, Upravený model, Sportovní auto, Voda, Vodafone, Ferrari


Určitě si přečtěte