Siemens C65, M65 a S65 - tah na bránu?

Siemens letos představil tři stěžejní novinky - modely C65, M65 a S65. Na MobilManii jste o nich už určitě četli, ale podívejme se, co Siemensu přinesou a jak by mohly ovlivnit jeho postavení na trhu.
Siemens C65, M65 a S65 - tah na bránu?

Nepřehlédnutelný Siemens

Protože je Siemens německý výrobce, nachystal předvedení největších novinek právě na německý veletrh, který se konal v březnu. Rozsáhlou expozici Siemensu jsme mohli vidět na veletrhu již loni, i letos odpovídala jeho image a zabírala značnou část hlavního pavilonu s mobily. Samotný stánek byl rozdělen na tři celky: UMTS model v plném provozu v německé síti, domácí telefony Gigaset s podporou MMS a samozřejmě nové mobilní telefony.

V oblasti mobilních telefonů byla aktualizována modelová řada C (C65), M (M65) a S (S65). Na veletrhu se dal prohlédnout i dříve představený model CX65 a chytrý mobil SX1 ukázal zajímavý koncept spojení GSM a GPS. Stylovým mobilům Xelibri byla letos věnována výrazně menší pozornost než loni.

Důvod nahradit áčko céčkem

Siemens C65 by mohl být nejprodávanějším modelem ve své třídě. Barevný displej je konečně ve vynikající kvalitě, přístroj disponuje výborným vestavěným fotoaparátem a zvládá natáčet i krátká videa, která na displeji vypadají překvapivě dobře. Mobil téměř opustil vejcovitý tvar a designem zapadá mezi své vybavenější sourozence, přesto si zachovává mladistvý náboj. Ve své kategorii nemá zatím konkurenci. Nokia 3200 oproti němu vypadá jako dětská hračka, Sony Ericsson i Samsung v kategorii levných a jednoduchých telefonů nemají moc co nabídnout a Alcatel nemá fotoaparát ani u některých dražších modelů. Po neslaných a nemastných Siemensech C45 a C55 sklidí jejich nástupce určitě větší úspěch. Nabízí o stupeň lepší výbavu než základní modelová řada.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens C65

Konečně odolný mobil

Druhou představenou novinkou byl Siemens M65. Po dlouhé době se zase konečně objevil odolný telefon. Stejně jako předchozí M55 nabídne funkce nejvyšší modelové řady, ale zabalí je do moderního a navíc odolného oblečku. Díky sportovnímu vzhledu nebude mít ani tento model velkou konkurenci. Zapadne úspěšně do díry na trhu a naváže na dobrou tradici, kterou má Siemens už od modelu M35. Srovnávat ho lze snad jedině s Nokií 5140, která má výrazně horší a menší displej a je ještě více sportovně zaměřená.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens M65

Souboj v nejvyšší třídě

Siemens S65 bude v okamžiku uvedení do prodeje okamžitě na čele pelotonu. Vlastně to není nic nového, změna nastane pouze v celkovém přístupu k zákazníkovi. Proč se výborně vybavené modely řady S nikdy nestaly masovým produktem? Byly pro zákazníky nepřívětivé, ale v tom je model S65 jiný. Menu je střízlivější, a přesto hezčí, bude se uživatelům líbit. První hlasy říkají, že se v něm snoubí decentní krása se šarmem.

Výbava je tradičně výborná, nechybí samozřejmě fotoaparát a navíc přibude v základu 32MB karta MMC. Co podobného nabídne konkurence? Přímým srovnáním dojdeme k Nokii 6230 a Sony Ericssonu K700. Nokia 6230 je celkově menší, s menším displejem, Sony Ericssonu K700 chybí podpora paměťových médií. Můžeme se ale těšit na lítý boj, protože v této kategorii se ostatní výrobci nenechají zahanbit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens S65

Co lze očekávat

Moderní design jakoby se ustálil v zajetých kolejích, všechny modely vycházejí ze stejného konceptu a umožňují snadno identifikovat domácí dílnu. Zatím to vypadá, že si Siemens uvědomil, jak jsou zákazníci unaveni rychlou inovací a že si chtějí vybírat spíše z konzervativní nabídky – bez velkého uvažování, s jasnými prioritami nákupu. Mimochodem, všimli jste si někdy, jak Siemens v základních řadách kopíruje modelové označení vozů Mercedes? I to přispívá k přehlednosti a dodává mu určitý punc stability.

Musíme s ním počítat

Siemens se nesnaží stát nejprodávanější značkou, ale udržuje si dost velký podíl na trhu se zdravou dynamikou. Soustřeďuje se především na Evropu, kde je jeho pozice velmi pevná. Politikou poctivého výrobce s kvalitním zbožím bez zbytečných výstřelků si získává stále více zákazníků. Modely řady S pravidelně útočí na přední místa v žebříčku nejvybavenějších přístrojů.

Siemens se stal s příchodem neomezených datových tarifů favoritem také v přenosu dat. Nízká cena a především vynikající stabilita GPRS a Bluetooth mu zajišťuje nejvyšší prodeje v datové oblasti – i přes drobné problémy s kódováním CS3 a CS4. V prodeji levných a jednoduchých mobilů je dlouhodobě nejúspěšnější, konkurence zůstává daleko za ním. Jako první kdysi zaregistroval hlad trhu po telefonu pro masové použití. To vše jsou kredity, které Siemens do budoucna neztrácí, ale naopak je dále rozvíjí. Siemens ukazuje, že je ambiciózní a že je potřeba s ním počítat.

Diskuze (41) Další článek: Sony Ericsson Viola - nový mobil?

Témata článku: Siemens, Nokia 3200, Nokia 6230, Siemens C65, Siemens M65, Siemens S65, Masový produkt, Tah


Určitě si přečtěte