Siemens CF110: za styl nemusíte platit zlatem (první pohled)

Nový Siemens CF110 vás jistě zaujme svoji vysouvací konstrukcí a stylovým designem. Po funkční stránce sice neoslňuje, o to více však potěší jeho cena. Fotoaparát chybí, na displeji se ale nešetřilo.
Siemens CF110: za styl nemusíte platit zlatem (první pohled)

Vysouvací mobily jsou stále oblíbenější, přesto jich ale na trhu příliš nenajdeme. Jako první na tuto situaci zareagovala před nedávnem Nokia, která představila rovnou tři nové telefony s výsuvnou konstrukcí. Konkurenční Siemens už ve svém arzenálu vysouvací model má a představen už byl jeho nástupce. Oba modely, tedy SL65 a SL75 jsou telefony s bohatou výbavou a tomu také odpovídá jejich cena. Siemens proto nelenil a připravil i vysouvací variantu pro méně náročné zákazníky. Nese označení CF110 a představena byla včera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens CF110

Ostudu neudělá

Nový Siemens CF110 je zaoblený kvádřík o rozměrech 83 × 45 × 18 mm a hmotností 77 g. Jedná se tedy o poměrně malý a lehký telefon. Na přední straně je i v zavřeném stavu dostupná funkční část klávesnice, které dominuje navigační klávesa v chromovém provedení. Uprostřed je malé potvrzovací tlačítko, okolo pak klasická čtveřice poměrně rozlehlých funkčních kláves. Na bocích telefonu bohužel žádná tlačítka nenajdeme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednoduché, elegantní...

Blok klávesnice a displeje je zasazen do rámečku s tmavým odstínem, okolní světlý plast pak dotváří rám. Jistou podobnost lze vycítit s Nokií 6111, která je však více zaoblenější. Ještě více kulatý je pak vrcholný vysouvací model Siemensu SL75, se kterým nemá po stránce designu mladší a hůře vybavený bráška moc společného.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens SL75 • Nokia 6111

Svým způsobem zajímavá je i zadní strana nového Siemensu CF110. Kromě loga výrobce nenajdeme nic a celou zadní stranu tvoří jednolitá plocha bez jediného prolisu. Čočku fotoaparátu tu nehledejme, ani na zadní straně výsuvné části, telefon fotit zkrátka neumí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní a levá strana Siemensu CF110

Po stránce designu se telefon povedl. Jen musíme doufat, že výrobce neodbyl konstrukční zpracování jako některých levných modelů z předchozí řady. Uvolněné, povrzávající plasty ke stylovému telefonu nepatří.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dobře postavený základ

Výbava je poměrně chudá, náročný uživatel si bude muset připlatit na model SL75. Displej se ale podle specifikace jeví docela slibně, má rozlišení 130 × 130 bodů, dokáže zobrazit 65 tisíc barev a je aktivní. Fotoaparát chybí, stejně tak infraport nebo Bluetooth, MP3 telefon nezná a vystačí si pouze s 1,5 MB paměti. Lithium-iontový akumulátor s kapacitou 600 mAh by měl telefon udržet při životě 220 hodin v pohotovostním stavu a 300 minut při telefonování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Funkce jdou stranou, u Siemensu CF110 jde o styl

Z funkční výbavy však nic podstatného nechybí. Základem je vícepoložkový adresář a organizátor, které bude možné synchronizovat s počítačem, ke kterému se však bude možné připojit pouze prostřednictvím datového kabelu. Telefon bude umět pracovat se zprávami SMS, EMS a samozřejmě zvládne také multimediální zprávy. Při psaní bude pomáhat český slovník T9, otázkou zatím zůstává, zda bude zkracovat vinou diakritiky textové zprávy, podobně jako u již zavedených modelů nové řady 75.

S telefonem se dovoláte v sítích GSM 900/1800/1900 MHz a ozve se vám 32hlasou melodií. V síti si poradí i s datovými přenosy GPRS, ovšem pouze třídy 8. Využitá najdou především při posílání MMS zpráva surfování na wapu. A pokud vám přijde funkční výbava slabá, můžete si ji dovybavit javovými aplikacemi. Telefon však bohužel zvládá Javu pouze ve verzi 1.0.

Multimedia jsou zbytečná

Mnoho uživatelů považuje pokročilé funkce v mobilu za zbytečné a telefon používají výhradně k původnímu účelu, tedy k hlasové komunikaci a výměně textových zpráv. Občas se může hodit nějaký ten připomínač a je dobré umět přijmout MMS zprávu, ale fotoaparát, MP3 přehrávač, rychlé datové přenosy nebo paměťové karty by zůstaly nevyužité. Právě takovým uživatelům by mohl nový Siemens CF110 vyhovovat.

Novinka se na trhu objeví v listopadu a bude dostupný v barvách „měsíční stříbrná“ a „půlnoční modrá“. Cena byla stanovena na 4 600 Kč. Telefon sice může okouzlit svým designem, ale vzhledem k funkční výbavě je cena trochu nadsazená. Dá se ale očekávat její rychlý pád. Pak by mohl telefon navázat na úspěch véčka CF62.

Tip: Všechny zatím dostupné parametry k Siemensu CF110 naleznete v katalogu mobilů.


Ve zkratce

  • rozměry a hmotnost: 83 × 45 × 18 mm, 77 g
  • konstrukce: výsuvná
  • barevné provedení: měsíční stříbrná, půlnoční modrá
  • síť GSM: 900, 1 800, 1 900 MHz
  • displej: aktivní TFT, 65 tisíc barev, rozlišení 130 × 130 obrazových bodů
  • vyzvánění: polyfonie se 32 hlasy
  • paměť: 1,5 MB vnitřní paměti
  • datová výměna: datový kabel
  • připojení k internetu: GPRS třídy 8, CSD
  • výdrž na jedno nabití: 220 hodin v pohotovosti, 300 minut při hovoru
Diskuze (19) Další článek: Siemens CC75: hliníkový hubeňour s ostrými rysy (první pohled)

Témata článku: Siemens, Nokia 6111, Siemens CF110, Siemens SL75, První pohled, Styl, Původní účel, Plát, PLA, Jednolitá plocha, Pohled


Určitě si přečtěte

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72