Siemens CF62: kompletní informace a první dojmy

Siemens minulý týden v Madridu představil nové véčko s barevným displejem, model s netradičním označením CF62. Telefon jsme měli v ruce a zde jsou naše první dojmy.

Siemens CF62 patří mezi stylové telefony a podle plánů Siemensu měl začít prodávat ve druhém čtvrtletí. Hovoří se konkrétně o dubnu, ale může to být i trochu později. Oficiální odhad koncové ceny je sedm tisíc korun, situaci na trhu by ale podle mého názoru odpovídala částka zhruba o tisíc korun nižší.

   
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Oficiální obrázky telefon většinou trochu přikrášlí

Široký popruh na široké poutko

Siemens CF62 je véčko, svými rozměry 82 × 45 × 22 milimetrů a hmotností 85 gramů spadá do kategorie malých a lehkých telefonů. Je kompletně vyroben z plastu různých odstínů a i když je povrch trochu metalický, nemá typický kovový nádech jako například některé stříbrné Samsungy. Telefon prostě vypadá plastově. Siemens CF62 není mobil, který by měl šokovat, design je spíše konzervativní, i když třeba anténa v podobě masivního ucha není úplně běžná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Je to malý a lehký telefon

Anténa slouží rovněž pro upevnění poutka. Mělo by však být široké, protože běžná poutka nelze uspokojivým způsobem uchytit, samovolně se odsouvají do rohu a nevypadá to příliš dobře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K Siemensu CF62 se opravdu hodí víc široké poutko

Malý displej na čelní ploše je černobílý, standardně jsou na něm vidět digitální hodiny vyvedené hodně velkým písmem. Kromě toho je zde název operátora a v horním stavovém pruhu obvyklé ikonky, při hovoru se na displeji zobrazuje číslo nebo jméno volajícího. Bez podsvětlení je čelní displej poměrně tmavý, modrozelené světlo mu rozhodně pomůže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Je to stylovka

Displej je pasivní a jsou na něm viditelné svislé pruhy. Je poměrně malý, ale vzhledem k rozměrům nabízí dobré rozlišení 130 × 130 bodů. Výsledný dojem je lepší než u většího displeje Siemensu SX65. Displej dokáže zobrazit až pětašedesát tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek 
Displej na slunečním světle nevypadá úplně nejlépe, to je ale úděl všech současných barevných telefonů

Klávesnice je hodně zapuštěná, tlačítka nevyčnívají nad okolní povrch, musí se zamáčknout pod něj. Mezi řadami tlačítek jsou vodorovné stříbrné okrasné prvky. Křížové tlačítko je dobře ovladatelné, funkční tlačítka jsou také vcelku dobrá. Na bočních stranách telefonu nenajdeme žádné ovládací prvky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily klávesnice

Plastové hrany obou otevřených částí připomínají Philips 330 a podobně se i chovají. Ve spodní části je v hraně ukryto sedm světelných diod, které oranžovým blikáním indikují různé události. Barvu blikání však nelze změnit, stejně jako oranžové podsvětlení klávesnice. Telefon používá baterii typu Li-Ion o kapacitě 600 mAh, která podle oficiálních údajů vydrží až 220 hodin v pohotovosti nebo 600 minut hovoru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Španělský ptáček

Telefon, který jsem na prezentaci sebral hosteskám, bohužel mluvil španělsky a nepodařilo se mi ho přenastavit do nějakého rozumnějšího jazyka. Ale snad jsem všechno pochopil správně. Hlavní maticové menu bylo stejné jako u Siemensu CX65, o němž jsme podobný článek vydali ve čtvrtek. Opět je zde proto otázka, zdali je finální, nebo jestli na něm Siemens ještě něco změní. Nepřipadalo mi ale úplně atraktivní a stylové, nedivil bych se, kdyby se ve finálním telefonu objevila nabídka v jiném grafickém stylu.

Klepněte pro větší obrázek

Struktura hlavní nabídky je velmi podobná současným telefonům Siemens, jednotlivé položky lze také rychle volit pomocí číslicových tlačítek. Nabídka funkcí je o něco chudší než u druhé novinky CX65, véčko je ale více stylový telefon, zatímco Siemens CX65 se zaměřuje na náročnější uživatele.

Telefon je triální, má vicepoložkový telefonní seznam, podporuje běžné textové zprávy s rozšířením EMS a multimediální zprávy MMS, e-mailový klient tentokrát v nabídce nenajdeme. Ačkoli se mi z CF65 stejně jako z druhého nového Siemensu nepodařilo vyloudit žádný zvuk a vyzkoušet tak kvalitu zvonění, podle souborů v nabídce vyzváněcích melodií se zdá, že véčko bude umět přehrávat také soubory WAV. Zvonění ve formátu MID může být až šestnáctihlasé.

Klepněte pro větší obrázek

Na kalendář se lze dívat v měsíčním pohledu a ačkoli Siemens ve svých materiálech výslovně zmiňuje také týdenní a denní pohled, u zkoumaného telefonu jsem se k nim nedostal. Počkejme na finální kousek. V nabídce jsou také úkoly a textové poznámky. Budík je opakovaný, ale nelze u něj nastavit dny, v nichž se má ozvat. Siemens podporuje Javu, má rychlé GPRS třídy 10, s počítačem se však dá propojit pouze kabelem, protože nemá infraport ani Bluetooth.

Siemens CF62 nemá vestavěný digitální fotoaparát. Lze k němu ale připojit externí foťáček QuickPic, podobně jako k většině ostatním Siemensům.

Klepněte pro větší obrázek

Půjde o cenu

Stylových véček je na českém trhu už poměrně dostatek a chystají se další, navíc od výrobců, kteří mají s telefony této konstrukce větší zkušenosti než Siemens. U modelu CF62 proto bude velice důležitá cena. Bude-li dostatečně nízká, Siemens by mohl zaujmout – ve střední kategorii je ale už docela velká konkurence a oproti stylovým Samsungům, LG a chystaným Motorolám Siemens nemá žádnou velkou konkurenční výhodu.


Přečtěte si další články o nových telefonech Siemens:


Siemens CF62 ve zkratce

síť: GSM 900/1 800/1 900 MHz
rozměry: 82 × 45 × 22 mm
hmotnost: 85 g
displej: 130 × 130 bodů, 65 tisíc barev
baterie: Li-Ion 600 mAh
pohotovostní doba: až 220 hodin
doba hovoru: až 300 minut
mobilní datové přenosy: GPRS (třída 10), wap 1.2.1
fotoaparát: přídavný QuickPic
zprávy: SMS, EMS, MMS
vyzvánění: polyfonní (šestnáctihlasé)
další funkce a vlastnosti: Java MIDP 1.0, kalendář, hlasité handsfree
dostupnost: druhé čtvrtletí 2004

Diskuze (6) Další článek: Technici, pozor: jak vylepšit joystick na Siemensu SX1?

Témata článku: Siemens, Philips 330, Siemens CF62, Siemens CX65, Info, Dobré rozlišení, Informace, Komp, Barevný telefon, KompletTýden Živě: Česká roboauta pro celý svět, Atari z Lega a dělo do vesmíru

Týden Živě: Česká roboauta pro celý svět, Atari z Lega a dělo do vesmíru

** Budeme vystřelovat družice pomocí hypersonických děl? ** Vyrazili jsme na veletrh Future Mobility a projeli se v roboautobusu ** Filip si postavil Atari z Lega

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Nový patent Bungie na dotyková zařízení podporuje spekulaci o vývoji mobilní verze Destiny

Nový patent Bungie na dotyková zařízení podporuje spekulaci o vývoji mobilní verze Destiny

Chystá se populární online střílečka opravdu na mobilní zařízení?

Michal Maliarov
BungieMobilní hrySpekulace
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Prozkoumali jsme Always-On na iPhonu 14 Pro. Je úplně jiný než na Androidu, zvyká se na něj pomalu

Prozkoumali jsme Always-On na iPhonu 14 Pro. Je úplně jiný než na Androidu, zvyká se na něj pomalu

** Apple iPhone 14 Pro a 14 Pro Max poprvé přináší Always-On displej ** Pár dní jsme měli možnost funkci důkladně testovat ** Apple na to šel zbytečně složitě a na výsledek si budete chvíli zvykat

Martin Miksa
Always OnDisplejeiPhone
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Hráči mají žně. Nové grafiky za rohem, ceny starých padají
Hlídač slev
SlevyGrafické kartyHardware
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Diagnostika Wi-Fi, pozorování hvězd a zajímavý roguelike

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Diagnostika Wi-Fi, pozorování hvězd a zajímavý roguelike

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
V Koreji otestovali zrušený LG Rollable. Mobil s výsuvným displejem měl potenciál, ale asi by nenadchl

V Koreji otestovali zrušený LG Rollable. Mobil s výsuvným displejem měl potenciál, ale asi by nenadchl

** LG Rollable to na trh těsně nestihl, mobilní divize skončila** Dostali jej zaměstnanci LG, a jeden z nich jej zapůjčil na testování ** Telefon měl velký potenciál, ale současně i technologické rezervy

Martin Chroust
Rolovací displejFlexibilní displej