Siemens CFX65: další ušaté véčko (test)

Véčko s trochu strohým, ale osobitým designem, dostatečnou funkční nabídkou a integrovaným VGA fotoaparátem. Takový je nový Siemens CFX65, který mimo to opět přichází s anténou integrovanou do masivního poutka.
Siemens CFX65: další ušaté véčko (test)

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové vlastnosti

 • stylový telefon véčkové konstrukce
 • vestavěná anténa ve tvaru poutka
 • kryty s měňavým povrchem
 • vestavěný fotoaparát s přisvětlovací diodou
 • diodu lze využít jako svítilnu
 • barevný vnitřní displej
 • podpora MMS
 • čtyřicetihlasé vyzvánění
 • vícepoložkový adresář s vyhledáváním podle více písmen
 • slušné organizační funkce
 • správce pro práci s multimediálními soubory

Hlavní nedostatky

 • plastový vzhled
 • setrvačnost pasivního displeje
 • pomalejší software
 • se zavřeným telefonem nelze utlumit vyzvánění
 • chybí podpora pásma 1 900 MHz
 • e-mailový klient dokáže zprávy pouze přijímat
 • podprůměrná kvalita snímků z vestavěného fotoaparátu


Siemens to se vstupem na pole véčkových mobilů myslí opravdu vážně. Po uvedení základního modelu CF62, který se stal velmi oblíbeným, přichází s novým typem CFX65. Ten se řadí o třídu výš, než jeho mladší sourozenec, ale designově se drží zažitých linií. Nové zákazníky může zaujmout tradičně kvalitním adresářem, VGA fotoaparátem, kryty s měnící se barvou, kompaktními rozměry a nízkou hmotností.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik oficiálních fotografií

Další véčko s uchem

Telefon se vyrábí ve dvou barevných provedení, v barvě slonové kosti a klasické stříbrné. Měli jsme k dispozici druhou variantu, která je doplněna o modré doplňky, které však mohou svoji barvu lehce měnit, ale o tom až dále. Vzhled telefonu nebude možné měnit, protože jeho kryty nejsou výměnné.

Siemens CFX65 je stříbrná krabička o rozměrech 97 × 48 × 23 mm. Telefon nepatří k nejmenším véčkům, má ale příjemnou hmotnost 88 gramů. Na první pohled vás zaujme svojí netradičně řešenou anténou, která je vyvedena do podoby ucha, jako u staršího modelu CF62 nebo konkurenčního Sony Ericssonu Z200. Takto vzniklé putko můžete využít k připevnění šňůrky na krk. Myslím si, že je toto řešení daleko elegantnější, než kdyby z telefonu klasicky trčela anténa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon se na první pohled nezalíbí každému

Co vás dále okamžitě trkne do očí je modrá ploška kapkovitého tvaru na horní straně. Ta vymezuje oblast pro vnější displej a místo si zde našlo i logo výrobce. Při pohledu z jiného úhlu se světle modrá barva přelívá až do sytě fialového odstínu. Barevná plocha je orámována chromovým rámečkem na jehož dolním, užším konci je umístěna čočka fotoaparátu a dioda k přisvícení fotografované scény. Ta zde určitě udělá více užitku než klasické zrcátko pro autoportréty, které zde naopak chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Masivní poutko, neboli anténa • designerský prvek na přední části se zakomponovaným fotoaparátem a svítilnou

Zbytek telefonu je kovově stříbrný. Na zvoleném odstínu je však na první pohled vidět, že se jedná o plast, což hodně kazí celkový dojem z telefonu. Kombinace stříbrné, světle modré a lesklého chromu mi v podání Siemensu CFX65 připadá trochu kýčová a když to trochu přeženu, připomíná mi design spíše hračku ze stánku s vietnamským prodavačem. Ale to je úděl v podstatě každého stylového mobilu, někomu se líbí a druhému ne. Proto si raději obrázek o designu udělejte sami z přiložených fotografií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Někomu se líbí, jinému ne...

Zadní strana je ušetřena designerských výstřelků. Většinu z ní zaujímá kryt baterie, který je ozdoben prolisem kapkovitého tvaru, který navazuje na linie ucha antény. Dále zde najdeme kulatou mřížku hlasitého reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana je ozdobena jen mírným prolisem a kulatou mřížkou hlasitého reproduktoru

Boční linie jsou německy střídmé, žádné vlny a výrazné zaobliny, jako u asijské konkurence, zde nenajdeme. Na levé straně našla místa tlačítka pro zesilování hovorů, kterým je při delším stisku přiřazena funkce pro spuštění fotoaparátu nebo svítící diody, kterou tak snadno můžete použít jako baterku. Symboly funkcí jsou na stříbrných tlačítcích vyobrazeny. Na pravé straně najdeme pouze okénko inraportu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Na levém boku stříbrné kolébkové tlačítko • na pravém okénko infraportu

Klasický systémový konektor telefonů Siemens šedesátkové řady naleznete tradičně na spodní hraně. Zde také najdeme miniaturní průchod k mikrofonu. Horní hraně dominuje zakulacená anténa ve tvaru poutka.

Kloub a vůbec celá konstrukce telefonu je pevná a uvrzne si jen při silném stisku. Zadní kryt baterie je uchycen pevně. Ukrývá pod sebou Li-Ion baterii s kapacitou 600mAh, která by měla telefonu zaručit výdrž až 200 hodin v pohotovostním režimu a 200 minut hovoru. To však není příliš mnoho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Systémový konektor na spodní hraně a pohled pod zadní kryt


V druhé kapitole se podíváme na vnitřní část telefonu. Vyzkoušíme tedy klávesnici a podíváme se, jak kvalitní je vnitřní displej. Na vnější stranu se vrátíme při průzkumu malého displeje

Témata článku: Siemens, Recenze, Véčko, Motorola V220, Panasonic X400, Siemens CFX65, Nejoblíbenější funkce, Barevná plocha, Poslední kapitola, Dolní tlačítko, Horní tlačítko, Test, Přeliv, Kovová mřížka


Určitě si přečtěte