Siemens chystá 29 nových mobilů (přehled bleskovek)

Neuniklo vám něco za uplynulý týden? Eurotel nechá zvýšenou DPH na zákaznících - Sony Ericsson má nový web - Limitovaná edice Twist karet - První véčko od Alcatelu? - T-Mobile chystá datové novinky.
Siemens chystá 29 nových mobilů (přehled bleskovek)

V tomto článku naleznete přehled bleskovek vydaných od minulého pondělí do dnešního dne. Seřadili jsme je od nejčtenějších.


Vyjádření T-Mobilu k dnešnímu výpadku
Nedostupnost služeb T-Mobile v některých částech Prahy, k níž došlo dnes 20.11. v dopoledních hodinách, byla způsobena výpadkem MSC ústředny Praha B.

Siemens chystá 29 nových mobilů
Siemens v současném finančním roce, který začal 30. září, hodlá uvést na trh 29 nových mobilních telefonů. Ve čtvrtek to v Mnichově prohlásil šéf mobilní divize Siemensu, Rudi Lamprecht.

Už je to jisté, Eurotel nechá zvýšenou DPH na zákaznících
Bylo rozhodnuto, že stejně jako ostatní mobilní operátoři, promítne i společnost Eurotel zvýšenou sazbu DPH za telekomunikační služby ve výši 17 % do koncových cen pro své zákazníky.

Přehled předčíslí našich operátorů
Jedna ze čtenářek nám poslala e-mail, ve kterém žádala o předčíslí našich operátorů. Proto zde uvádíme současný přehled všech předčíslí, abyste se mohli na domácím "mobilním" trhu zorientovat.

Eurotel nabízí mobilní ICQ za zvýhodněnou cenu
Na internetové stránce eurotel.cleverlance.cz jsou k dispozici informace o testovacím provozu programu cMessenger v síti Eurotelu. O programu jsme už na Mobilmanii podrobně psali

Sony Ericsson má nový web
Webové stránky Sony Ericssonu na adrese www.sonyericsson.com vypadají jinak než dřív. Změna je ale podle všeho pouze kosmetická a kromě designu zůstává vše při starém.

Limitovaná edice karet Twist s 50% bonusem na první dobití
T-Mobile přichází s novinkou určenou všem zákazníkům, kteří chtějí vyzkoušet jeho služby či hledají vhodný vánoční dárek pro své blízké.

Je to kachna, nebo první véčko od Alcatelu?
Na stránkách belgického diskusního fóra Astel se objevily dva obrázky telefonu, který zde byl označen jako Alcatel 835.

Legrační chybové hlášení na webu Oskara
Následující text, který se zobrazí, když na Oskarově webu zadáte neexistující adresu, by si zasloužil nominaci do soutěže nejlepší chybová hláška roku.

Alcatel One Touch 835 - tomu bychom už věřili (oživeno)
Na stránkách francouzského diskuzního fóra Kavao se objevily informace o chystaném Alcatelu One Touch 835. Na rozdíl od údajného véčka, o němž jsme psali předevčírem, má telefon typické znaky Alcatelů, včetně ovládání "One Touch".

Italové mají SIM kartu o kapacitě 1 MB
Před několika dny spatřila světlo světa SIM karta s kapacitou 1 MB. Pro italského operátora TIM byla vyvinuta společností Oberthur Card Systems a STMicroelectronics.

T-Mobile chystá tiskovou konferenci: Tarifová epidemie nekončí
T-Mobile na čtvrtek naplánoval tiskovou konferenci nazvanou "Tarifová epidemie nekončí". V podtitulu je uvedeno "aneb novinky (nejen) v datových službách".

Baterie Nokia vybuchují, nevybuchují, vybuchují...
Abychom vám v tom udělali konečně jasno. Belgická organizace spotřebitelů Test-Aankoop před pár dny zveřejnila výsledky testu baterií mobilních telefonů.

Microsoft: Pocket PC nemá budoucnost
Doslova šokujúcej odpovede sa dostalo účastníkovi Microsoft Professional Developer konferencie pri prezentácii plánov Microsoftu v oblasti mobilných zariadení.

T-Mobile nabízí novinky ve formátu RSS
Na webu T-Mobilu jsem objevil stránku s odkazy na dva soubory RSS. S nimi se dozvíte o novinkách operátora prakticky okamžitě, jen co se objeví na webu.

První vážná chyba u Windows Mobile
Teamu, ktorý pracuje aj na programe PocketTV (www.pockettv.com), sa podarilo odhaliť závažnú bezpečnostnú chybu v Motorole Mx200 distribuovanú americkým operátorom AT7T, ktorá beží na Pocket PC 2002 Smartphone Edition.

Nové možnosti aktivace doplňku T-Mobile Víkend+
T-Mobile od dnešního dne nabízí tři nové možnosti aktivace doplňku Víkend+, s nímž můžete za 29 Kč měsíčně volat o víkendu ve vlastní sítě se sazbou 50 haléřů za minutu.

Ježíšku: chtěl bych tohle a potom ještě tohle a ...
Už žádné dopisy Ježiškovi za okno, ale dokonce ani internetové seznamy, které byly v minulých letech hitem (hovoříme o USA). Kdo je „in“, musí letos připravit své vánoční požadavky pomocí fotomobilu.

Vánoce s Eurotelem: stírací losy kam se podívaš
Vánoce se kvapem blíží, takže není divu, že se operátoři chystají na nejtučnější období roku. Eurotel bude lákat nové zákazníky na stírací losy, které bude podobně jako loni přidávat ke všem sadám Go (s mobilem i bez něj) a dotované i nedotované aktivaci.

SIM karta Go je k dostání jen za 59 Kč
Hezky se mobilní operátoři předhánějí. Eurotel před Vánocemi snížil cenu malé sady Go, tedy samostatné karty SIM, na 150 Kč. Kontroval T-Mobile, který svůj Twist nyní prodává za 99 Kč a navíc nabízí 50% bonus na první nabití.

Siemens SX1 znovu odložen
Hovorca spoločnosti Siemens potvrdil, že model SX1 nebude do predaja uvedený ani v naposledy ohlásenom termíne, ktorým mal byť prvý decembrový týždeň.

Je u vás v ulici nepořádek? Pošlete SMS!
Občané Prahy 1 a Prahy 2 nyní mohou jednoduše prostřednictvím SMS odeslat ze svého mobilního telefonu informaci o tom, kde v jejich okolí vznikla černá skládka, nebyly vyvezeny popelnice nebo kontejnery tříděného odpadu atd.

Jak dostat do mobilu logo, zvonění a hry, když to nejde z počítače?
Situace: máte v počítači soubory s vyzváněcími melodiemi, tapety na displej, javové programy, hry pro Mophun atd. Potřebujete je dostat do telefonu, který však nelze propojit s počítačem, nebo pro to nemáte potřebné vybavení.

Siemens A52: za šest set se opravdu vyplatí (pro dlouholeté uživatele Oskarty)
Čtenář nás upozornil, že Oskar zlevnil mobilní telefon Siemens A52, což se hodí v souvislosti se současnou akcí pro věrné uživatele Oskaret.

MMS Cam: špionský fotoaparát pro Sony Ericsson P800
Společnost Yellow Computing nabízí uživatelům Sony Ericssonu P800/P900 program MMSCam. Když potom na komunikátor přijde textová zpráva v patřičném tvaru, automaticky se pořídí obrázek a pošle se v MMS na číslo, z něhož přišel požadavek, případně na e-mailovou adresu.

Další chytrý telefon s Windows je od Asusu
Na stránkach firmy Asus sa objavili stručné plány na rok 2004, medzi ktorými sú aj nové zariadenia založené na Windows Mobile 2003. Jedná sa o vreckový počítač MyPal A716, ktorý má byť nástupcom modelu A620/BT.

Firmy se spojují a vzniká nový výrobce mobilních telefonů
Společnosti Casio a Hitachi plánují spojení některých svých divizí a výsledkem bude nový výrobce mobilních telefonů. Název firmy zatím nebyl stanoven, stejně tak nebyly upřesněny žádné další detaily.

Test e-mailových klientů v mobilech: bude takto vyhovovat?
článku s přehledem mobilních telefonů s vestavěnými e-mailovými prohlížeči jsem slíbil, že připravíme podrobné srovnání vlastností těchto klientů.

Britové s mobily pronásledují prezidenta Bushe
Marigold před chvíli vydal článek o lidové zábavě, která propukla ve Velké Británii při příležitosti návštěvy prezidenta USA George Bushe.

Eurotel CardPhone už neseženete
Dodavatel tohoto zařízení totiž nestačí pokrývat požadavky trhu, proto se jej Eurotel rozhodl nahradit jinou datovou kartu, konkrétně typem Siemens MC45, který nabízí podobné parametry.

Nic se neprodává rychleji než fotomobily
Mobilní telefony s integrovaným fotoaparátem se staly nejrychleji prodávaným elektronickým zařízením na světě. Se svými osmdesáti miliony prodanými kusy předstihly přehrávače DVD, které se zatím mohly pyšnit první příčkou.

Fotomobil jako dětská hračka
Japonský výrobce hraček Tomy nabízí dětský fotomobil. Nelze s ním sice telefonovat, ale děti mohou prostřednictvím vestavěného fotoparátu pořizovat snímky a vyměňovat si je s kamarády.

Microsoft a moblogy? Něco se chystá
Na jedné ze stránek webu věnovaném mobilním zařízením Windows Mobile, se objevila krátká zmínka, která naznačuje, že Microsoft připravuje službu, s níž bude možné plnit moblogy přímo z kapesních počítačů a chytrých telefonů

Nefunguje posílání e-mailů přes Eurotel?
Pokud při posílání e-mailů používáte Eurotel Data Nonstop nebo jinou službu Eurotelu, možná právě zkoumáte, proč nemůžete odeslat žádnou zprávu.

Symbianforum: české diskuze o chytrých mobilech se Symbianem
Hlavní témata zůstávají stejná: chytré mobily Nokia Series 60. V Česku asi nenajdeme obsáhlejší zdroj informací o modelech 3650, 6600, 7650 nebo N-Gage.

Zlaté pero pro Sony Ericsson P800 za deset tisíc
Pokud nevíte co s penězi, na anglickém webu www.metalstyli.com jsou v nabídce velmi exkluzivní pera pro chytrý Sony Ericsson P800.

Upřednostní Motorola systém od Microsoftu nebo Linux?
Spoločnosť Motorola oznámila pre svoj nový chytrý telefón A760 strategickú spoluprácu s nórskou firmou Trolltech. Nový chytrý telefón A760 bude bežať na OS Linux a Trolltech má dodať užívateľské prostredie (UI), Qtopia Phone Edition.

Oskar: dobíjení v bankomatech České spořitelny (nyní už oficiálně)
Oskar před Vánocemi zpříjemní život zákazníkům s předplacenými kartami. Oskartu si totiž mohou od nynějška dobít i v 1052 bankomatech České spořitelny.

Poslední možnost registrace do Nokia Game
Zítra končí registrace do Nokia Game a v následujících dnech se hra, v níž už nyní není nouze o napínavé situace, rozjede naplno.

Chytrá Motorola MPx200 naživo (video, anglicky)
Na serveru CNET se objevil videorozhovor mezi dvěma redaktory, kteří v něm hodnotí chytrý telefon Motorola MPx200. Je to poměrně zajímavý dialog a pokud vládnete angličtinou, podívejte se na něj.

iHNed.cz přináší wapové zpravodajství rovněž v síti Oskar
Majitelé mobilních telefonů sítě Oskar podporujících technologii WAP mohou od listopadu navštěvovat nové wapové zpravodajské kanály, které jim přináší server Hospodářských novin iHNed.cz provozovaný Economií OnLine.

Shure: od profesionálních mikrofonů k osobním handsfree
Americká firma Shure, známá zejména svými mikrofony, začala vyrábět sady handsfree. Jde vlastně spíše o náhlavní soupravy, protože mikrofon umístěný na tyčince sahá téměř až k ústům.

Tip: recenze z poslední doby, které byste neměli minout
V nedávné době jsme na MobilManii vydali řadu recenzí mobilních telefonů, na které si dovolujeme upozornit:

Mobile Phone Tools 2.0 pro nové Motoroly
Motorola v pátek uvedla novou verzi softwaru pro správu Motoroly V300 a dalších novinek, jeho název je Mobile Phone Tools a nyní k nám přichází s označením 2.0.

Encyklopedie Britannica i pro mobily a PDA
Známá encyklopedie Britannica je už dlouho dostupná na internetových stránkách (v placené verzi), nyní ji s sebou můžete nosit i v mobilu nebo v kapesním počítači.

Sony zavírá službu Style Imaging, kterou využívaly i Sony Ericssony
Dnes mi do e-mailové schránky přišla zpráva, že Sony zavírá svůj mobilně-internetově-fotografický portál Sony Style Imaging. Do konce roku mají uživatelé možnost stáhnout si své snímky do počítače a od 1. ledna je ale definitivní konec.

Váš názor Další článek: Vánoce u mobilních operátorů: kompletní přehled akcí

Témata článku: Siemens, Ostatní, Motorola MPx200, Nokia N-Gage, Siemens A52, Siemens SX1, Sony Ericsson P800, Nov, Pře, Nový mobil, CardPhone, Vážná chyba, MOBI, Blesk, Profesionální mikrofon, Mobil, Krátká zmínka, Definitivní konec, Nový výrobce, BLE, Přehled, Cleverlance, George Bush, Stírací losSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vybíráme kvalitní VPN. Proč ty bezplatné vyřeší jen půl problému a proč se nebát legislativních rájů

Vybíráme kvalitní VPN. Proč ty bezplatné vyřeší jen půl problému a proč se nebát legislativních rájů

Používání robustní komerční sítě VPN je jedním z nejjednodušších způsobů, jak výrazně zabezpečit svoji komunikaci. Zároveň tím můžete získat přístup k zahraničnímu obsahu.

Stanislav Janů
VPN
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Konec otravným hovorům. Od července začne platit zákaz nevyžádaného telemerketingu

Konec otravným hovorům. Od července začne platit zákaz nevyžádaného telemerketingu

** Od 1. července platí novela zákazu omezující otravný telemarketing ** Firmy vás budou moci kontaktovat jen se souhlasem předem ** Úprava se nevztahuje na firmy oslovující své stávající zákazníky

Martin Miksa
TelekomunikaceNevyžádané hovoryČTÚ
Rheinmetall se blýskl revolučním ručním granátometem SSW40

Rheinmetall se blýskl revolučním ručním granátometem SSW40

** Rheinmetall nedávno předvedl pozoruhodnou ruční palnou zbraň, která je podle všeho první svého druhu na světě ** Jde o revoluční ruční granátomet SSW40 (Squad Support Weapon 40) ** Podle komentátorů jako by z oka vypadl zbraním terminátorů pod velením Skynetu

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenství
To se jen tak nevidí. Nothing Phone ještě nebyl oznámen, a výrobce už jej draží za tisíce dolarů

To se jen tak nevidí. Nothing Phone ještě nebyl oznámen, a výrobce už jej draží za tisíce dolarů

** Značka Nothing má zajímavý marketing ** Zatím neoznámený telefon prodává formou aukce ** Prvních sto kusů bude mít na svém těle vyražena sériová čísla

Martin Miksa
NothingDražbaAukce
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

** Vzhled jako tradiční hodinky a překvapivá výbava uvnitř ** S Fossil Gen 6 Hybrid změříte tep, kyslík v krvi a potěší i výdrží ** Překvapí mikrofon a podpora hlasové asistentky Amazon Alexa

Martin Miksa
Amazon AlexaFossilSmartwatch
Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

** Vypadají jedna jak druhá, ale každá síťová krabička má jinou funkci ** Používané názvy zařízení jsou navíc často nesprávné ** Router chcete mít jen jeden, Wi-Fi AP několik a extender raději žádný

Lukáš Václavík
SíťRouterWi-Fi
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti