Siemens chystá 29 nových mobilů (přehled bleskovek)

Neuniklo vám něco za uplynulý týden? Eurotel nechá zvýšenou DPH na zákaznících - Sony Ericsson má nový web - Limitovaná edice Twist karet - První véčko od Alcatelu? - T-Mobile chystá datové novinky.
Siemens chystá 29 nových mobilů (přehled bleskovek)

V tomto článku naleznete přehled bleskovek vydaných od minulého pondělí do dnešního dne. Seřadili jsme je od nejčtenějších.


Vyjádření T-Mobilu k dnešnímu výpadku
Nedostupnost služeb T-Mobile v některých částech Prahy, k níž došlo dnes 20.11. v dopoledních hodinách, byla způsobena výpadkem MSC ústředny Praha B.

Siemens chystá 29 nových mobilů
Siemens v současném finančním roce, který začal 30. září, hodlá uvést na trh 29 nových mobilních telefonů. Ve čtvrtek to v Mnichově prohlásil šéf mobilní divize Siemensu, Rudi Lamprecht.

Už je to jisté, Eurotel nechá zvýšenou DPH na zákaznících
Bylo rozhodnuto, že stejně jako ostatní mobilní operátoři, promítne i společnost Eurotel zvýšenou sazbu DPH za telekomunikační služby ve výši 17 % do koncových cen pro své zákazníky.

Přehled předčíslí našich operátorů
Jedna ze čtenářek nám poslala e-mail, ve kterém žádala o předčíslí našich operátorů. Proto zde uvádíme současný přehled všech předčíslí, abyste se mohli na domácím "mobilním" trhu zorientovat.

Eurotel nabízí mobilní ICQ za zvýhodněnou cenu
Na internetové stránce eurotel.cleverlance.cz jsou k dispozici informace o testovacím provozu programu cMessenger v síti Eurotelu. O programu jsme už na Mobilmanii podrobně psali

Sony Ericsson má nový web
Webové stránky Sony Ericssonu na adrese www.sonyericsson.com vypadají jinak než dřív. Změna je ale podle všeho pouze kosmetická a kromě designu zůstává vše při starém.

Limitovaná edice karet Twist s 50% bonusem na první dobití
T-Mobile přichází s novinkou určenou všem zákazníkům, kteří chtějí vyzkoušet jeho služby či hledají vhodný vánoční dárek pro své blízké.

Je to kachna, nebo první véčko od Alcatelu?
Na stránkách belgického diskusního fóra Astel se objevily dva obrázky telefonu, který zde byl označen jako Alcatel 835.

Legrační chybové hlášení na webu Oskara
Následující text, který se zobrazí, když na Oskarově webu zadáte neexistující adresu, by si zasloužil nominaci do soutěže nejlepší chybová hláška roku.

Alcatel One Touch 835 - tomu bychom už věřili (oživeno)
Na stránkách francouzského diskuzního fóra Kavao se objevily informace o chystaném Alcatelu One Touch 835. Na rozdíl od údajného véčka, o němž jsme psali předevčírem, má telefon typické znaky Alcatelů, včetně ovládání "One Touch".

Italové mají SIM kartu o kapacitě 1 MB
Před několika dny spatřila světlo světa SIM karta s kapacitou 1 MB. Pro italského operátora TIM byla vyvinuta společností Oberthur Card Systems a STMicroelectronics.

T-Mobile chystá tiskovou konferenci: Tarifová epidemie nekončí
T-Mobile na čtvrtek naplánoval tiskovou konferenci nazvanou "Tarifová epidemie nekončí". V podtitulu je uvedeno "aneb novinky (nejen) v datových službách".

Baterie Nokia vybuchují, nevybuchují, vybuchují...
Abychom vám v tom udělali konečně jasno. Belgická organizace spotřebitelů Test-Aankoop před pár dny zveřejnila výsledky testu baterií mobilních telefonů.

Microsoft: Pocket PC nemá budoucnost
Doslova šokujúcej odpovede sa dostalo účastníkovi Microsoft Professional Developer konferencie pri prezentácii plánov Microsoftu v oblasti mobilných zariadení.

T-Mobile nabízí novinky ve formátu RSS
Na webu T-Mobilu jsem objevil stránku s odkazy na dva soubory RSS. S nimi se dozvíte o novinkách operátora prakticky okamžitě, jen co se objeví na webu.

První vážná chyba u Windows Mobile
Teamu, ktorý pracuje aj na programe PocketTV (www.pockettv.com), sa podarilo odhaliť závažnú bezpečnostnú chybu v Motorole Mx200 distribuovanú americkým operátorom AT7T, ktorá beží na Pocket PC 2002 Smartphone Edition.

Nové možnosti aktivace doplňku T-Mobile Víkend+
T-Mobile od dnešního dne nabízí tři nové možnosti aktivace doplňku Víkend+, s nímž můžete za 29 Kč měsíčně volat o víkendu ve vlastní sítě se sazbou 50 haléřů za minutu.

Ježíšku: chtěl bych tohle a potom ještě tohle a ...
Už žádné dopisy Ježiškovi za okno, ale dokonce ani internetové seznamy, které byly v minulých letech hitem (hovoříme o USA). Kdo je „in“, musí letos připravit své vánoční požadavky pomocí fotomobilu.

Vánoce s Eurotelem: stírací losy kam se podívaš
Vánoce se kvapem blíží, takže není divu, že se operátoři chystají na nejtučnější období roku. Eurotel bude lákat nové zákazníky na stírací losy, které bude podobně jako loni přidávat ke všem sadám Go (s mobilem i bez něj) a dotované i nedotované aktivaci.

SIM karta Go je k dostání jen za 59 Kč
Hezky se mobilní operátoři předhánějí. Eurotel před Vánocemi snížil cenu malé sady Go, tedy samostatné karty SIM, na 150 Kč. Kontroval T-Mobile, který svůj Twist nyní prodává za 99 Kč a navíc nabízí 50% bonus na první nabití.

Siemens SX1 znovu odložen
Hovorca spoločnosti Siemens potvrdil, že model SX1 nebude do predaja uvedený ani v naposledy ohlásenom termíne, ktorým mal byť prvý decembrový týždeň.

Je u vás v ulici nepořádek? Pošlete SMS!
Občané Prahy 1 a Prahy 2 nyní mohou jednoduše prostřednictvím SMS odeslat ze svého mobilního telefonu informaci o tom, kde v jejich okolí vznikla černá skládka, nebyly vyvezeny popelnice nebo kontejnery tříděného odpadu atd.

Jak dostat do mobilu logo, zvonění a hry, když to nejde z počítače?
Situace: máte v počítači soubory s vyzváněcími melodiemi, tapety na displej, javové programy, hry pro Mophun atd. Potřebujete je dostat do telefonu, který však nelze propojit s počítačem, nebo pro to nemáte potřebné vybavení.

Siemens A52: za šest set se opravdu vyplatí (pro dlouholeté uživatele Oskarty)
Čtenář nás upozornil, že Oskar zlevnil mobilní telefon Siemens A52, což se hodí v souvislosti se současnou akcí pro věrné uživatele Oskaret.

MMS Cam: špionský fotoaparát pro Sony Ericsson P800
Společnost Yellow Computing nabízí uživatelům Sony Ericssonu P800/P900 program MMSCam. Když potom na komunikátor přijde textová zpráva v patřičném tvaru, automaticky se pořídí obrázek a pošle se v MMS na číslo, z něhož přišel požadavek, případně na e-mailovou adresu.

Další chytrý telefon s Windows je od Asusu
Na stránkach firmy Asus sa objavili stručné plány na rok 2004, medzi ktorými sú aj nové zariadenia založené na Windows Mobile 2003. Jedná sa o vreckový počítač MyPal A716, ktorý má byť nástupcom modelu A620/BT.

Firmy se spojují a vzniká nový výrobce mobilních telefonů
Společnosti Casio a Hitachi plánují spojení některých svých divizí a výsledkem bude nový výrobce mobilních telefonů. Název firmy zatím nebyl stanoven, stejně tak nebyly upřesněny žádné další detaily.

Test e-mailových klientů v mobilech: bude takto vyhovovat?
článku s přehledem mobilních telefonů s vestavěnými e-mailovými prohlížeči jsem slíbil, že připravíme podrobné srovnání vlastností těchto klientů.

Britové s mobily pronásledují prezidenta Bushe
Marigold před chvíli vydal článek o lidové zábavě, která propukla ve Velké Británii při příležitosti návštěvy prezidenta USA George Bushe.

Eurotel CardPhone už neseženete
Dodavatel tohoto zařízení totiž nestačí pokrývat požadavky trhu, proto se jej Eurotel rozhodl nahradit jinou datovou kartu, konkrétně typem Siemens MC45, který nabízí podobné parametry.

Nic se neprodává rychleji než fotomobily
Mobilní telefony s integrovaným fotoaparátem se staly nejrychleji prodávaným elektronickým zařízením na světě. Se svými osmdesáti miliony prodanými kusy předstihly přehrávače DVD, které se zatím mohly pyšnit první příčkou.

Fotomobil jako dětská hračka
Japonský výrobce hraček Tomy nabízí dětský fotomobil. Nelze s ním sice telefonovat, ale děti mohou prostřednictvím vestavěného fotoparátu pořizovat snímky a vyměňovat si je s kamarády.

Microsoft a moblogy? Něco se chystá
Na jedné ze stránek webu věnovaném mobilním zařízením Windows Mobile, se objevila krátká zmínka, která naznačuje, že Microsoft připravuje službu, s níž bude možné plnit moblogy přímo z kapesních počítačů a chytrých telefonů

Nefunguje posílání e-mailů přes Eurotel?
Pokud při posílání e-mailů používáte Eurotel Data Nonstop nebo jinou službu Eurotelu, možná právě zkoumáte, proč nemůžete odeslat žádnou zprávu.

Symbianforum: české diskuze o chytrých mobilech se Symbianem
Hlavní témata zůstávají stejná: chytré mobily Nokia Series 60. V Česku asi nenajdeme obsáhlejší zdroj informací o modelech 3650, 6600, 7650 nebo N-Gage.

Zlaté pero pro Sony Ericsson P800 za deset tisíc
Pokud nevíte co s penězi, na anglickém webu www.metalstyli.com jsou v nabídce velmi exkluzivní pera pro chytrý Sony Ericsson P800.

Upřednostní Motorola systém od Microsoftu nebo Linux?
Spoločnosť Motorola oznámila pre svoj nový chytrý telefón A760 strategickú spoluprácu s nórskou firmou Trolltech. Nový chytrý telefón A760 bude bežať na OS Linux a Trolltech má dodať užívateľské prostredie (UI), Qtopia Phone Edition.

Oskar: dobíjení v bankomatech České spořitelny (nyní už oficiálně)
Oskar před Vánocemi zpříjemní život zákazníkům s předplacenými kartami. Oskartu si totiž mohou od nynějška dobít i v 1052 bankomatech České spořitelny.

Poslední možnost registrace do Nokia Game
Zítra končí registrace do Nokia Game a v následujících dnech se hra, v níž už nyní není nouze o napínavé situace, rozjede naplno.

Chytrá Motorola MPx200 naživo (video, anglicky)
Na serveru CNET se objevil videorozhovor mezi dvěma redaktory, kteří v něm hodnotí chytrý telefon Motorola MPx200. Je to poměrně zajímavý dialog a pokud vládnete angličtinou, podívejte se na něj.

iHNed.cz přináší wapové zpravodajství rovněž v síti Oskar
Majitelé mobilních telefonů sítě Oskar podporujících technologii WAP mohou od listopadu navštěvovat nové wapové zpravodajské kanály, které jim přináší server Hospodářských novin iHNed.cz provozovaný Economií OnLine.

Shure: od profesionálních mikrofonů k osobním handsfree
Americká firma Shure, známá zejména svými mikrofony, začala vyrábět sady handsfree. Jde vlastně spíše o náhlavní soupravy, protože mikrofon umístěný na tyčince sahá téměř až k ústům.

Tip: recenze z poslední doby, které byste neměli minout
V nedávné době jsme na MobilManii vydali řadu recenzí mobilních telefonů, na které si dovolujeme upozornit:

Mobile Phone Tools 2.0 pro nové Motoroly
Motorola v pátek uvedla novou verzi softwaru pro správu Motoroly V300 a dalších novinek, jeho název je Mobile Phone Tools a nyní k nám přichází s označením 2.0.

Encyklopedie Britannica i pro mobily a PDA
Známá encyklopedie Britannica je už dlouho dostupná na internetových stránkách (v placené verzi), nyní ji s sebou můžete nosit i v mobilu nebo v kapesním počítači.

Sony zavírá službu Style Imaging, kterou využívaly i Sony Ericssony
Dnes mi do e-mailové schránky přišla zpráva, že Sony zavírá svůj mobilně-internetově-fotografický portál Sony Style Imaging. Do konce roku mají uživatelé možnost stáhnout si své snímky do počítače a od 1. ledna je ale definitivní konec.

Váš názor Další článek: Vánoce u mobilních operátorů: kompletní přehled akcí

Témata článku: Siemens, Ostatní, Motorola MPx200, Nokia N-Gage, Siemens A52, Siemens SX1, Sony Ericsson P800, Blesk, Stírací los, MOBI, Cleverlance, Krátká zmínka, George Bush, Vážná chyba, BLE, Definitivní konec, Nový mobil, CardPhone, Přehled, Nov, Profesionální mikrofon, Pře, Mobil, Nový výrobce


Určitě si přečtěte

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72