Siemens CX70: nenápadná novinka

Siemens CX65 se nestačil na našem trhu ani pořádně ohřát a už mu německý výrobce připravil nástupce. Ten však nepřináší velké změny a na první pohled ho od staršího modelu nerozeznáte.
Siemens CX70: nenápadná novinka

Siemens věří, že technologie Push to Talk má slibnou budoucnost a brzy se začne rozšiřovat po celé Evropě. Kdyby to záleželo pouze na výrobcích mobilů, asi by tomu tak dávno bylo. Ale tuto technologii musí podporovat především operátoři, kteří zatím trochu zaspali. Nicméně Siemens je od nynějška připraven. Do svého modelu CX65 tuto technologii zabudoval a výsledek prezentuje jako nový model s označením CX70.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens CX70

Mobil nebo vysílačka?

Technologie Push to Talk umožňuje pomocí datových přenosů používat mobilní telefony jako běžné vysílačky. Neumožňuje tedy zároveň mluvit a poslouchat, ale výhoda spočívá v neustále pohotovosti a možnosti komunikace ve velké skupině účastníků. Nejde o nějakou žhavou novinku, v Americe je tato technologie dostupná již několik let.

Siemens při aplikaci technologie Push to Talk do nového modelu CX70 použil novou platformu podpory datových přenosů v sítích GPRS a UMTS nazvanou IMS (IP Multimedia Subsystem). Ta bude sloužit jako základ pro mnohé multimediální služby, které přinese budoucnost. Možná právě proto, anebo jen z marketingových rozmarů, přetvořil název této technologie pro své telefony na Push and Talk.

Jinak nic nového

Nový Siemens se od svého vzoru CX65 vzhledem nijak neliší. Zachováno zůstalo celé tělo, včetně klávesnice. Jediným rozdílem je nová, tmavě modrá barva. Ale vzhledem k tomu, že jsou kryty výměnné, není tato skutečnost příliš podstatná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Siemens CX70 se od svého předchůdce CX65 na první pohled odlišuje pouze barevným provedením

Jedná se tedy o středně velký (108×46×18 mm) telefon klasické konstrukce s hmotností 90 g. Na první pohled zaujme velkým displejem, který dokáže zobrazit až pětašedesát tisíc barev, je aktivní a nabízí rozlišení 132 × 176 bodů. Klávesnici dominuje ovládací joystick a mírně prohnuté linie. Na zadní straně kouká čočka fotoaparátu, který dokáže pořizovat snímky s rozlišením VGA.

Klepněte pro větší obrázek

V telefonu najdete veliký telefonní seznam, který pojme tisíc vícepoložkových záznamů. Nechybí podpora všech druhů zpráv, včetně e-mailů a organizační funkce. Propojení s počítačem je možné přes infraport nebo kabel; telefon má v sobě ukrytý hardwarový modem a dokáže přenášet data pomocí GPRS třídy 10. Drobnou inovací oproti modelu CX65 je podpora 3D enginu pro Javu. Vše je tedy jinak úplně stejné jako v telefonu Siemens CX65.

Klepněte pro větší obrázek

Více informací o modelu CX65 nejdete v rozsáhlé megarecenzi nebo v katalogu mobilů.

Chytrý tah do budoucna

Siemens svoji novinku CX70 představil nenápadně, bez velkého poprasku. Není se čemu divit, protože oproti CX65 je jediným podstatným rozdílem technologie Push to Talk, která ještě není nikde v Evropě komerčně provozována. Dělat velkou reklamu tomuto modelu je tedy zbytečné, protože zákazníci nemají důvod inovovaný model kupovat a spokojí se s levnější, ale jinak stejnou CX65. Od Siemensu je to však chytrý tah, protože nebude dlouho trvat a technologii Push to Talk uvede některý z operátorů do provozu a ostatní jej budou rychle následovat. A každý z nich se bude poohlížet po telefonu s touto technologií, který by nasadil do své nabídky. Siemens je připraven a má co nabídnout. 

Diskuze (13) Další článek: Alcatel 756: s videem si poradí (test)

Témata článku: Siemens, Siemens CX65, Siemens CX70, Novinka, Nov, Nen, Nenápadná novinka, Chytrý tah, NenaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
V týmovce Redfall bude postup v příběhu vázán na hostujícího hráče

V týmovce Redfall bude postup v příběhu vázán na hostujícího hráče

Nejlepší kooperace s kamarády je přece ta nesdílená.

Michal Maliarov
KooperaceRedfallAkce
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
I hry jsou součástí historie. Jejich archivace je problém, který zatím nemá dobré řešení

I hry jsou součástí historie. Jejich archivace je problém, který zatím nemá dobré řešení

Archivace her je poměrně velké téma, které ale rozhodně není nijak nové. S příchodem cloudového hraní a digitálních licencí je však stále aktuálnější.

Jakub Michlovský
Hry