Siemens M77: ideální mobil do práce

Siemens M77 se od zavedeného odolného modelu M75 liší pouze jinak barevnými kryty, chybějícím fotoaparátem a tajemným tlačítkem na pravé straně, které slouží ke spuštění ještě záhadnější funkce Anonymizéru. Že by byl na světě první ideální mobil pro práci? Anebo je to úplně jinak?
Siemens M77: ideální mobil do práce

Fotografování zakázáno

Klepněte pro větší obrázekSiemens tiše představil upravenou verzi svého odolného mobilního telefonu Siemens M75. Od běžného modelu se liší na první pohled pouze chybějícím fotoaparátem, jinak barevným krytem a číselným označením – M77. Dále si na novém telefonu můžete všimnout ještě jedné velmi podstatné maličkosti, kterou je nové tlačítko na pravé straně.

Siemens M77 má tedy stejné odolné tělo jako původní model 75. O zobrazení se stará kvalitní aktivní displej s rozlišením 132 × 176 bodů a podporou 262 tisíc barev, ve výbavě najdeme také Bluetooth, infraport a slot pro paměťové karty. Funkční nabídka obsahuje kromě jiného propracovaný adresář, kvalitní kalendář a přehrávač MP3 souborů. Ostatně, pokud chcete znát podrobné parametry, podívejte se do našeho katalogu mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens M77 bez fotoaparátu a s anonymizačním tlačítkem

Jedním z rozdílů oproti modelu M75 je tedy barva čelního krytu. Stávající model se nabízí v černém nebo zeleném provedení, novinka se pozná krytem fialovým. Nic proti designérům Siemensu, ale tato barva nám k tomuto typu telefonu příliš nesedí.

Podstatnější změnou je chybějící fotoaparát. Siemens zde nasadil stejnou strategii jako u modelu SP65 – modelu S65 bez fotoaparátu. Mnoho zájemců o pracovní mobil totiž považuje přítomnost fotoaparátu za nevýhodu. Nejen, že jej nevyužijí, ale na mnohých pracovištích či jednáních jsou již dokonce zakázané.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens SP65

Další rozdíl hledejme na pravém boku. Dvě pryžová tlačítka v horní části, která slouží pro regulaci hlasitosti sluchátka při hovoru nebo k rychlému spuštění fotoaparátu a ovládání služby Push to talk, byla doplněna o speciální tlačítko ve spodní části. Je zapuštěno v pryžovém bloku stejně jako horní tlačítka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens M75 na „živých“ fotografiích

Anonymizér za vámi zamete stopy

Výrobce si je zřejmě vědom, že v některých firmách putují služební telefony od jednoho zaměstnance k druhému a tím dochází k neustálým změnám nastavení, mísí se zprávy a hovory určené různým osobám a velký zmatek je pochopitelně v telefonním seznamu, případně kalendáři. Jeden telefon pro více osob se může hodit i v různých zájmových skupinách nebo v rodině. Problém elegantně vyřeší nová funkce Anonymizér, která je navíc snadno přístupná speciálním tlačítkem.

Při prvním stisku se funkce aktivuje a dojde k uložení všech dat a nastavení do speciálního archivu, po druhém stisku se telefon dostane přesně do stejného stavu. Mezitím můžete využívat všechny jeho funkce. Takový telefon proto můžete v klidu komukoli půjčit, aniž byste se museli bát, že vám v něm udělá nepořádek.

Pokud bude telefon sloužit ve skupině, každý, kdo ho použije, vždy aktivuje Anonymizér a když ho bude vracet, rychle jej vrátí do původního stavu. Zachovány přitom budou například všechny důležité firemní kontakty v seznamu, oblíbená vyzváněcí melodie pana ředitele, grafické schéma s firemním logem a všechna potřená nastavení, která by se při využití standardní funkce obnovení do původního stavu vymazala.

Siemens k tomuto záměru dobře zvolil svůj odolný model M75, protože stejně jako služební automobily určené skupině zaměstnanců, dostanou i takové služební telefony pořádně zabrat.

Vše pod kontrolou

Samozřejmostí je i možnost zabezpečení této funkce heslem. Dále si můžete vybrat ze široké palety funkcí a položek, které mají být anonymizérem obnovovány. Majitel telefonu také může nastavit, že se archiv vytvoří i při deaktivaci anonymizéru a uloží se do paměti. Pak může kontrolovat veškeré výpisy uskutečněných hovorů a také celé texty zpráv, což dobře poslouží ke kontrole zneužívání telefonu pro soukromé účely.

Ještě praktičtější by k využití mobilu ve skupině jistě byla funkce pro přepnutí uživatelů. Každý by se k telefonu musel přihlásit pod svým jménem a heslem, telefon by podle toho upravil své nastavení. Třeba se dočkáme u modelu M79. Pro mnohé bude podstatnější, že telefon nemá fotoaparát a je jinak výborně funkčně vybaven.

Redakce vítá zpět oblíbeného autora.

Diskuze (28) Další článek: Při ztrátě Twistu už nepřijdete o číslo a o kredit

Témata článku: Siemens, Siemens M75, MOBI, Služební auto, Práce, Mobil


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21