Siemens oficiálně představil modely M55 a SL55

Po naší nedělní obrázkové smršti máme pro vás oficiální informace a technické specifikace nových telefonů M55 a SL55.

Poslední den před zahájením CeBITu si vybral Siemens pro oficiální představení dvou svých mobilů. Oba jsou velmi zajímavé, což jste mohli sami posoudit v našem exklusivním nedělním vydání.  Dnes je řada na podrobné informace přímo od výrobce.

Odolný? Siemens M55

Siemens M55 vychází konstrukčně z modelu S55, ale byl „očesán“ o některé funkce, které se výrobci zdály u telefonu pro zábavu zbytečné – například Bluetooth. Jinak má velmi podobné rozměry i funkce. V řeči čísel to znamená - 101 x 46 x 21 mm a váží jen  83 gramů. Design telefonu evokuje dojem svalnatosti a to při pohledu ze všech stran. Zejména klávesnice, mimochodem tu jsme vám přiblížili v dřívější bleskovce, je silně avantgardní. 

Největším překvapením je jeho „neodolnost“. Dřívější modely označené písmenem „M“ avizovaly, že se na scéně objevil odolný telefon. Model M55 je však výjimkou, neboť je určen pro zábavu a ne pro nešetrné zacházení. Siemens se u tohohle modelu chlubí svým X designem. Toto písmeno lze spatřit v mnoho partiích telefonu. A podle následujících parametrů zjistíte, že zábava zde hrála prim.

Přes podobnost s modelem S55 dostal nový model do vínku barevný displej s podporou 4 096 barev. Se stejným rozlišením se počítá i u plánovaného modelu S55i (nebo podle jiných informací SP55). Barviček si užijete více než je zdrávo – model M55 nabízí dynamické poblikávání do rytmu vyzváněcí melodie. Všechny barevné varianty novinky se nesou v kovových odstínech v kombinaci s křiklavými barvami kláves a doplňků.

   

Druhým tahákem má být skvělé polyfonní vyzvánění, v tomto případě 16hlasé, které můžete upravovat a mixovat přímo v mobilu. Vývoj aplikace pro mixování dostala za úkol společnost Steinberg. Již podle jména můžeme očekávat skvělé výsledky.

Z dalších funkcí vyzdvihněme podporu Java aplikací nebo také vestavěného klienta elektronické pošty. S přídavnou kamerkou můžete i pořizovat momentky, které následně můžete odeslat známým pomocí multimediálních zpráv MMS.   

Kompletní informace a technické parametry naleznete ve dvou tabulkách:

 

Nebo formou prezentace zde.

Siemens SL55 – jen pro parádu?

Stylový model s označením SL55 vzbudil asi nejvíce pozornosti ze všech uvedených mobilů značky. Taky proto jsme se mu našich stránkách věnovali důkladně. Nyní nastal čas dát slovo také informacím přímo od výrobce.

   

   

Bezkonkurenční množství informací naleznete ve dvou tabulkách níže:

 

Nebo formou prezentace zde

Diskuze (40) Další článek: Analýza: textovky z internetu podle Eurotelu

Témata článku: Siemens, Siemens M55, Siemens SL55, Mode, Pře, Model