Siemens ST55 - aktivní displej, fotoaparát, T-Mobile

Novinka od Siemensu má sice asijský původ, což mu dává poněkud netradiční vzhled, útočit bude ale v dresu T-Mobilu. Přináší barevný TFT displej, integrovaný foťáček a nízkou cenu. Má se Sony Ericsson T610 bát?
Siemens ST55 - aktivní displej, fotoaparát, T-Mobile

Je to Siemens, není to Siemens 

Před nedávnem jsme ve formě bleskovky upozorňovali na nečekanou novinku z dílny Siemensu v podobě modelu ST55. On to vlastně ani tak Siemens úplně není, jeho rodištěm je Taiwan, kde vznikl pod střechou firmy Arima, která se bude podílet i na připravovaných modelech od Sony Ericssonu. To jde ostatně zpozorovat i na tomto Siemensu, který moc tradičně nevypadá.

Podle ohlasů z diskusních fór o mobilech připomíná spíše telefony značky Panasonic, tvarem není úplně daleko ani od Sony Ericssonu T68i. Je to zkrátka asijský hybrid, který popírá klasický styling Siemensu, což by mu mohlo ztížit situaci na trhu. Na druhou stranu bude mít za sebou silného mezinárodního operátora T-Mobile - právě pro něj byl totiž tento model vyroben. Hlavní úkol tohoto modelu je jasný - rozčeřit vody v kategorii multimediálních telefonů s integrovaným foťáčkem, hlavním konkurentem bude bezesporu švédsko-japonské želížko Sony Ericsson T610.

Poznámka: fotografie pocházejí ze slovinského serveru Mobisux.com

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Barvíme, fotíme, točíme

Mezi hlavní atributy tohoto Siemensu můžeme zařadit aktivní TFT displej, který je schopen zobrazit až 65 536 barev. Spolu s integrovaným foťáčkem se stává ideálním marketingovým nástrojem operátora na propagaci MMS zpráv. Jejich podpora samozřejmě rovněž nechybí. S foťáčkem, jenž je umístěn na zadní straně přístroje, bude možné pořizovat snímky v rozlišení 160 x 120, 320 x 240 a 640 x 480 obrazových bodů a také krátké videosekvence. Nebude chybět ani čtyřnásobný zoom.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tělo přístroje si zachovává přijatelné rozměry, ty jsou 98 x 48 x 22 mm při hmotnosti 87 gramů. Ovládání bude jistě bezproblémové, kombinace pětisměrného joysticku a dvojice kontextových kláves je v dnešní době ideální. Klávesnici ještě doplňuje klasické dva telefonky a numerická čísla. Baterie je typu Li-Ion a má kapacitu 750 mAh, podle prvních informací má vydržet 140 hodin v pohotovosti a 240 minut při hovoru.

Tradiční funkce bez Bluetooth

Abyste byli na ulici patřičně instrumentální, Siemens je vybaven 40hlasými polyfonními melodiemi. Ty lze do telefonu nahrávat ve formátech MIDI, WAV a dalších. Pokud vám nebude stačit aktuální nabídka, další hudební kousky není problém stáhnout prostřednictvím GPRS z WAPu. Ten je ve verzi 1.2.1. Organizace času a synchronizace dat se děje ve spolupráci s MS Outlook, v telefonu nalezneme jak kalendář, úkolovník, e-mailový klient či upomínky, tak budík, stopky a převodník měn. Pro milovníky mobilní zábavy jsou připraveny tři javové hry.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Telefon je s počítačem propojitelný pouze prostřednictvím kabelu, infračervený port a Bluetooth bychom hledali marně, což nás mírně znepokojuje. Siemens s T-Mobilem asi počítá s využitím Siemensu pouze pro MMS zábavu běžnými uživateli. Na druhou stranu můžeme očekávat příjemnou cenu, která se má podle všeho pohybovat v rozmezí osm až devět tisíc korun za nedotovaný přístroj.

Diskuse: zdá se vám Siemens ST55 konkurenceschopnou nabídkou v oblasti multimediálních telefonů?

Diskuze (63) Další článek: Nokia si nechává platit už i za rady

Témata článku: Siemens, Fotoaparát, Siemens ST55, Sony Ericsson T610, Displej, Klasický styl, Akt, Marketingový nástroj, Hlavní atribut, Mobil, Aktivní displej, Foto, T - Mobil, MOBISony oficiálně potvrdilo prosincové hry zdarma pro Playstation Plus

Sony oficiálně potvrdilo prosincové hry zdarma pro Playstation Plus

Leaknuté informace o chystaných titulech se nakonec ukázaly být pravdivé.

Radek Wunderlich
Hry zdarmaPlayStation Plus
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Zahrajte si šílenou arkádu Riders Republic po celý týden zadarmo
Michal Maliarov
Riders RepublicUbisoft