Signal chce přinést kryptoměny do běžného života. Platby pošlete na pár kliků přímo v chatu

Signal, jeden z populárních mobilních komunikátorů, zaměřující se zejména na bezpečnost ochranu soukromí svých uživatelů díky šifrování se rozhodl ještě více zpopularizovat kryptoměny a integroval je přímo aplikace. Pokud ale očekáváte některé ze známých digitálních měn, budete bohužel zklamáni.

Firma v rámci zachování anonymity a soukromí sáhla po kryptoměně MobileCoin (MOB), který je derivátem nejznámnější anonymní kryptoměny Monero. Signalu se ale podařilo funkci do aplikace velmi elegantně integrovat. Při posílání plateb zkrátka jen vybere poslat platbu a zvolí částku a kontakt, kterého v Signalu má. Podmínkou jenom je, že druhá strana musí mít platby kryptoměnou povolené.

Nakoupit musíte jinde

Zatím jde totiž pouze o beta funkci a je aktivní pouze po povolení v menu aplikace. Pokud si ji druhá strana nepovolila, kontakt k vám nepůjde k zaplacení ani vybrat. Horší je však zatím je způsob jak peníze do peněženky v aplikaci Signal nahrát. Zatím totiž nenabízí žádnou možnost koupení podporované kryptoměny. Pouze převody mezi peněženkami.

Uživatel tedy musí zůstatek nabít externě i bez ověření do částky 1000 euro, a skrze web buymobilecoin.com. Zde je ale další problém pro některé uživatele, jelikož jde o anonymní kryptoměnu a tu není možné v některých státech (primárně v USA) prodávat, z důvodu předejití praní špinavých peněz. Druhým způsobem je pak nákup kryptoměny na burze, kterých ale zatím moc není. V době psaní článku ji podporuje jen burza Bitfinex a FTX.

Hlavní ale je, že se Signalu podařilo funkci placení kryptoměn elegantně integrovat do aplikace, kterou používají desítky milionů lidí. Nyní už je zlešit systém nabíjení prostředků a třeba se placení stane i populární. Nezapomínejte však, že kryptoměna MobileCoin je stejně Bitcoin, Ethereum a další velice volatilní, takže se jeho cena může hodně měnit.

Kryptoměny integrují i jiné velké firmy, například PayPal:

Diskuze (11) Další článek: Z Tečky by se mohl stát digitální očkovací průkaz. Až skončí Covid, najde aplikace nové uplatnění

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Klik, Kryptoměna, Platba, Běžný život, Aplikace, Pár kliků, Uživatelé, Moba,