Šikovný herní gamepad má jeden velký bonus. Při hraní zchladí vložený telefon až o 24 °C

  • Na Indiegogo se objevil zajímavý gamepad pro smartphony
  • Při hraní her totiž dokáže telefon i chladit
  • Zabudovaný větráček sníží teplotu telefonu až o 24°C

Na crowdfundingovém portálu Indiegogo se objevil přídavný gamepad, který jistě zaujme mobilní hráče. GameSir X3 Type-C vypadá na první velmi podobě jako Razer Kishi, jenže je tu jeden podstatný rozdíl. Součástí gamepadu je totiž integrovaný chladič, který dokáže snížit teplotu telefonu či herního mobilu až o 24 stupňů. Jedná se tak o hybridní doplněk ke smartphonu s konektorem USB-C, chladič se však spouští až po připojení samostatného napájení (síť či powerbanka). Můžete jej na zádech posunout tak, aby mu nevadil zadní fotoaparát.

Na přední straně najdete kurzorový kříž, dva joysticky, klávesy X, Y, A a B, a dále pak čtyři funkční tlačítka. Zajímavostí je i to, že si můžete umístění tlačítek prohodit jak potřebujete, stejně tak si můžete vybrat i s různých designů pro D-pad a pro vrchní části joysticků. Na zádech pak mimo triggerů čeká za mřížkou větráček se sedmi listy o maximálním výkonu 7 500 rpm, který doplňuje chladící podložka (4 000 mm2).

Klepněte pro větší obrázek
V čem je gamepad GameSir X3 unikátní? Mimo herních ovladačů přidá na záda i ventilátor, který telefon při hraní efektivně chladí (Obr. Indiegogo)

Gamepad je napájen minimálním množstvím energie z připojeného telefonu, který může mít na výšku 110 až 179 milimetrů. Ovladač podporuje všechny hry, která akceptují herní ovladače, a dále pak cloudové herní služby, např. GeForce Now či Xbox Game Pass. Herní ovladač je zatím ve fázi prototypu, který se však již brzy dostane do sériové výroby. Jeden kus bude stát 69 dolarů, což dělá zhruba 1 500 korun. K prvním zájemcům dorazí letos v červnu. Více detailů se dočtete na stránkách kampaně.

Představení „chladícího gamepadu“ z Indiegogo:

Váš názor Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Plánovač výletů, zvyšovač sebevědomí a přehledný úkolovník

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , Hraní her, Herní, Ovladač, Xbox Game Pass, Hraní, Razer Kishi, Telefon, Velký bonus, Kishi