Skagen Falster Gen 6. Fossil převlékl šestou generaci do nového kabátu, starý Wear OS však zůstává

Značka Fossil představila na veletrhu CES dva nové modely chytrých hodinek. Mimo speciální kusově omezené edice Razer × Fossil, o které jsme informovali zde, došlo na premiéru hodinek Skagen Falster Gen 6. Chytré hodinky dánské značky budou k dispozici pouze se 42mm tělem, ale zato ve třech různých barvách (šedá, černá a stříbrná), a to s ocelovými, silikonovými či koženými řemínky.

Hodinky primárně vychází ze šesté generace hodinek Fossil, ke které si však můžete připočíst severský minimalistický design. Do 42mm těla, které je bráno jako univerzální pro muže i ženy, byl vsazen 1,28" OLED displej. Tělo je doplněno 20mm řemínky. Hodinky pohání Snapdragon Wear 4100+ s 1GB operační pamětí a s 8GB úložištěm. Skagen Falster Gen 6 se pyšní 2× rychlejším nabíjením, než dosud. Z nuly na 80 procent kapacity baterie se dostanete za pouhých 30 minut.

Představení hodinek Skagen Falster Gen 6:

Hodinky s odolností 5 ATM se spárují s telefonem přes Bluetooth 5.0 LE. V jejich výbavě nechybí kompas, krokoměr, PPG měřič srdečního tepu ani monitor okysličení krve. Na zápěstí můžete vyřizovat hovory, poslouchat Spotify, navigovat, stahovat aplikace z Google Play a mnoho dalšího.

Zase ten zastaralý Wear OS...

Jsme v roce 2022, a je až neuvěřitelné, že ani první letošní hodinky se systémem Wear OS stále neběží na nejnovější třetí generaci. Musíte tak vzít zavděk léty prověřenému (byť už dost zastaralému) systému Wear OS 2. Mírnou útěchou je alespoň tvrzení firmy, že jsou hodinky s Wear OS 3 alespoň kompatibilní, kýžený update do nich však dorazí zřejmě až ve druhé polovině letošního roku.

Aby toho nebylo málo, první recenze hodinek nevyznívají příliš optimisticky. Baterie je jednodenní, měření spánků je nepřesné, což platí i pro měření srdečního tepu a přesnost integrované GPS.

Zdroj Skagen

Diskuze (2) Další článek: Samsung na CESu ukázal reproduktor s ohebným displejem. Pokud půjde do prodeje, nebudete potřebovat tablet

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , F +, Skagen, Převlek, Skagen Falster Gen, Kabát, Srdeční tep, Skagen Falster, Veletrh, Snapdragon Wear,