Skládací telefony táhnou. Prodeje atakují 10 milionů kusů, a to prý teprve začínáme

Skládací telefony v posledních letech zažívají velký růst, přičemž hlavním lídrem tohoto odvětví je Samsung, který už má na kontě několikátou generaci těchto zařízení. V roce 2021 podle agentury Canalys prodal jihokorejský gigant 8,9 milionu skládacích smartphonů z necelých 10 milionů na celém trhu. Což je vzhledem k tomu, že je tato kategorie produktů stále na svém začátku působivé číslo, obzvláště když předchozí rok byla čísla prodejů méně než poloviční.

Klepněte pro větší obrázek
Prodeje ohebných smartphonů budou v příštích letech prudce růst. Cena přitom bude postupně klesat. (obr.: Canalys)

Na druhou stranu je stále patrná jasná dominance Samsungu, ač se mu právě loni konečně objevila důstojná konkurence v podobě Xiaomi, Oppo či Huawei. Letos na jaře se přidal i Honor a zřejmě budou přibývat další výrobci, takže lze očekávat, že celý trh ohebných telefonů rychle poroste.

Agentura Canalys vypracovala předpovědi prodeje ohebných smartphonů pro následující roky na základě dat z prodejů v uplynulých letech. Analýza předpovídá, že letos můžeme očekávat prodeje okolo 15 milionů obebných smartphonů a číslo bude každým rokem růst. V roce 2024 Canalys očekává dokonce více než 30 milionů prodaných zařízení, čímž by se ze „skládaček” stal zajímavý prodejní artikl, minimálně v odvětví high-end telefonů.

Agentura rovněž dodává, že se můžeme těšit i na výrazný pokles cen skládacích telefonů. To ostatně můžeme vidět již nyní. Zatímco ještě první generace skládacích telefonů před lety startovaly okolo 2000 dolarů (50 tisíc korun), dnes  v průměru seženete ohebný telefon někde kolem 1300 dolarů (35 tisíc korun), ovšem dají se koupit i levnější s cenou pod 30 tisíc korun. Do roku 2024 má dle předpovědi průměrná cena klesnout až na 1000 dolarů, tedy i pod 30 tisíc korun. Budoucnost tak zřejmě bude ohebná.

Jaký ohebný telefon bychom si koupili my?

Diskuze (13) Další článek: Řada Redmi Note 11 dostala české ceny. Přináší 108Mpx foťák i rychlé nabíjení do střední třídy

Témata článku: , , , , , , , Pro +, Prodej, Dolar, Telefon, Skládací smartphone, Skládací telefon, Velký růst, Milión kusů,