Skládačky krytů zbavené. Jak se liší vnitřnosti Galaxy Z Flip a Motoroly Razr?

  • Oba jsou si podobné, ale je to jen zdání navenek
  • Při pohledu do útrob je vidět, že každý výrobce na to šel trochu jinak
  • V článku přímo srovnáme vnitřnosti obou skládacích véček

iFixit rozebral první dvě skládací véčka na trhu: Motorolu Razr a Samsung Galaxy Z Flip. V galerii jsme je srovnali bok po boku, dobře tak uvidíte, jak si jednotliví výrobci poradili se stejným úkolem. Oba sází na rámcově stejnou koncepci, při pohledu dovnitř jsou však patrné zásadní rozdíly.

Rozborka Razru potvrzuje obavy. Véčko je náročné na rozebrání, na stupnici do desíti má nejhorší jedničku. V domácích podmínkách na Razru nevyměníte nic a zapotí se i profesionál. K výměně baterií je třeba rozebrat téměř celý telefon. Pokud přestane fungovat nabíjecí konektor, musíte koupit celou základní desku. Vnitřní konstrukce je sice komplexní, ale čeká zde spousta nástrah v podobě zvláštně vedené kabeláže, kterou snadno přehlédnete.

Rozborka Motoroly Razr:

U véčka od Samsungu se iFixit zaměřil zejména na avizovanou zvýšenou odolnost pantu vůči vniknutí nečistot do pohyblivé konstrukce. Testování  ukázalo, že pro jemný prášek je zranitelný pant i systémový reproduktor. Na druhou stranu takhle jemný materiál asi v kapse nenosíte... Rozborka ukázala, že Samsung do konstrukce pantu skutečně přidal „kartáčky“, které mají držet nečistoty venku, ale v případě jemného prášku se minuly účinkem.

Rozborka Samsungu Galaxy Z Flip:

Samsung na druhou stranu nikde neuvedl, že je zařízení odolné, pouze přidal několik ochranných mechanismů. Mimo štětečků se jedná o např. o voděodolnou nanovrstvu, která je nanesena na základní desce. Skóre opravitelnosti je 2/10 je podobné jako u Razru. iFixit vyzdvihuje modularitu, vadné součástky půjde rychle vyměnit za nové. Výměna baterie je však opět složitá, a to kvůli použitému lepidlu a nelogickému vedení kabeláže.

Zdroje: iFixit a iFixit

Diskuze (1) Další článek: Motorola Moto G8 Power je poctivá střední třída s velkou baterií. Škoda chybějícího NFC

Témata článku: Motorola, Samsung, Retro, Véčko, Skládací displej, Skládací konstrukce, Flip, iFixit, UTG, Rozborka, Razr, Motorola Razr (2019), Samsung Galaxy Z Flip, Kryt, Razru, Vnitřnost, Pant, Jak, Štětec, SkládačkaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hry zadarmo nebo se slevou: červí akce a Plague Tale: Innocence zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: červí akce a Plague Tale: Innocence zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Automatika i spousta ruční práce. Jak ČT vylepšovala obraz Chalupářů?
Lukáš Václavík
TelevizeVideoHudba, filmy, seriály
Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

** Americká armáda poprvé úspěšně otestovala likvidaci hejna dronů vzdušným prostředkem, který nezahrnoval kinetický útok ** Proti hejnu 10 dronů byly použity malé tryskové drony Coyote Block 3 společnosti Raytheon ** Ty byly vybaveny systémem pro elektronický boj nebo nějakou energetickou zbraní

Stanislav Mihulka
ArmádaUSADrony