Skládačky krytů zbavené. Jak se liší vnitřnosti Galaxy Z Flip a Motoroly Razr?

  • Oba jsou si podobné, ale je to jen zdání navenek
  • Při pohledu do útrob je vidět, že každý výrobce na to šel trochu jinak
  • V článku přímo srovnáme vnitřnosti obou skládacích véček

iFixit rozebral první dvě skládací véčka na trhu: Motorolu Razr a Samsung Galaxy Z Flip. V galerii jsme je srovnali bok po boku, dobře tak uvidíte, jak si jednotliví výrobci poradili se stejným úkolem. Oba sází na rámcově stejnou koncepci, při pohledu dovnitř jsou však patrné zásadní rozdíly.

Rozborka Razru potvrzuje obavy. Véčko je náročné na rozebrání, na stupnici do desíti má nejhorší jedničku. V domácích podmínkách na Razru nevyměníte nic a zapotí se i profesionál. K výměně baterií je třeba rozebrat téměř celý telefon. Pokud přestane fungovat nabíjecí konektor, musíte koupit celou základní desku. Vnitřní konstrukce je sice komplexní, ale čeká zde spousta nástrah v podobě zvláštně vedené kabeláže, kterou snadno přehlédnete.

Rozborka Motoroly Razr:

U véčka od Samsungu se iFixit zaměřil zejména na avizovanou zvýšenou odolnost pantu vůči vniknutí nečistot do pohyblivé konstrukce. Testování  ukázalo, že pro jemný prášek je zranitelný pant i systémový reproduktor. Na druhou stranu takhle jemný materiál asi v kapse nenosíte... Rozborka ukázala, že Samsung do konstrukce pantu skutečně přidal „kartáčky“, které mají držet nečistoty venku, ale v případě jemného prášku se minuly účinkem.

Rozborka Samsungu Galaxy Z Flip:

Samsung na druhou stranu nikde neuvedl, že je zařízení odolné, pouze přidal několik ochranných mechanismů. Mimo štětečků se jedná o např. o voděodolnou nanovrstvu, která je nanesena na základní desce. Skóre opravitelnosti je 2/10 je podobné jako u Razru. iFixit vyzdvihuje modularitu, vadné součástky půjde rychle vyměnit za nové. Výměna baterie je však opět složitá, a to kvůli použitému lepidlu a nelogickému vedení kabeláže.

Zdroje: iFixit a iFixit

Diskuze (1) Další článek: Motorola Moto G8 Power je poctivá střední třída s velkou baterií. Škoda chybějícího NFC

Témata článku: Motorola, Samsung, Retro, Véčko, Skládací konstrukce, iFixit, Flip, UTG, Rozborka, Razr, Motorola Razr (2019), Samsung Galaxy Z Flip, Kryt, Razru, Jak, Štětec, Pant, Skládačka, Vnitřnost, F +, Mobilní telefony véčka na Heureka.cz