Skvělé, působivé a úplně zbytečné. Na hodinkách Apple Watch už spustíte videa z YouTube

  • Apka WatchTube spustí na Apple Watch videa z YouTube
  • Vše funguje, ale věřte že vás to rychle přestane bavit
  • Zvuk z videí funguje jak ve sluchátkách, tak v repráčku hodinek

Hodinky Apple Watch nabízí spoustu funkcí, které z nich za poslední roky udělaly doslova samostatné zařízení. Dá se z nich volat, poslouchat hudba, ovládat chytrá domácnost a vcelku nedávno přibyl i webový prohlížeč. Na hodinkách můžete dokonce přehrávat videa, ač je to velmi neintuitivní, a ještě horší to je se samotným dostupným obsahem. A nově přibyla dost nečekaná funkce...

Klepněte pro větší obrázek
Videa z YouTube nyní můžete sledovat i na hodinkách Apple Watch. Otázkou je, kolik uživatelů to skutečně využije.

To se ale nyní mění, jelikož na hodinkách si nově pustíte videa z YouTube. Pomůžete si novou aplikací z App Storu s názvem WatchTube, která je v podstatě alternativním přehrávačem YouTube přizpůsobeným pro Apple Watch. Aplikaci jsme z čiré zvědavosti hned vyzkoušeli, a můžeme potvrdit, že opravdu funguje!

Na hodinkách jsme z YouTube zkusili přehrát Týden Živě:

Tím ale veškerá pozitiva končí. Přestože, se tvůrci povedlo obsah skvěle přizpůsobit i pro malý displej hodinek, rozhodně se nedá říci, že by bylo nějak pohodlné. Chválíme však využití korunky k přetáčení stopáže u videa. Větší problémem však je to, že hodinkypotřebují velké množství času pro úvodní načtení dlouhých videí, které může trvat desítky sekund až několik jednotek minut. Pomalejší je navíc i samotné vyhledávání.

Pokud ale vydržíte, obsah se skutečně načte, video se spustí a překvapivě se ani nijak neseká. Poslouchat jej pak můžete přes připojená sluchátka nebo přes integrovaný repráček. Limitující je ale samozřejmě velikost obrazovky, kvůli které u videa pravděpodobně dlouho nevydržíte. Přesto jde o více než působivou „nouzovku“ a hlavně demonstraci toho, že to jde.


Nejoblíbenější hodinky Apple Watch

Apple Watch Series 8 45mm Apple Watch Series 8 45mm
nabízí 88 obchodů za ceny od 9 887 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch SE (2022) 40mm Apple Watch SE (2022) 40mm
nabízí 43 obchodů za ceny od 6 303 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch Ultra 49mm (alpský tah) Apple Watch Ultra 49mm (alpský tah)
nabízí 69 obchodů za ceny od 19 440 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch SE (2022) 44mm Apple Watch SE (2022) 44mm
nabízí 47 obchodů za ceny od 7 390 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené hodinky Apple Watch


Pro všechny, kteří nepotřebují zkoušet podobné pokusy pak samozřejmě existuje oficiální hodinková aplikace YouTube Music pro poslech audia.

Diskuze (30) Další článek: Google poleví v požadavcích. Material You se tak konečně dostane na daleko více smartphonů

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Mobilní aplikace, Chytré hodinky, Apple Watch, Hodinky, Smartwatch, YouTube, watchOS, Webový prohlížeč, Obsah, Sluchátko, Hudba, Aplikace, Načtení, SPU, App Store, Chytré hodinky na Heureka.cz